Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Относно биелни ARP болтове

StunyGT снимка StunyGT 25 януари 2005 - 20:58

:huh: Ами те всички болтове си имат инсрукция за затягане. А аз съм железар така да го кажем. Моят мотор е с оригиналните си болтове и вече двапъти ми се налага да свалям диели и бутала и нямам проблеми с тях никакви а мотора работи на зверски натоварвания честичко. Явно има доста ментета от стомана номер3 за пирони явно. А орифиналните болтове са мекички и са на около 20 единици. :fire:
Отговори

kelesha снимка kelesha 25 януари 2005 - 21:19

StunyGT, на Jan 25 2005, 08:58 PM, каза:

:huh: Ами те всички болтове си имат инсрукция за затягане. А аз съм железар така да го кажем. Моят мотор е с оригиналните си болтове и вече двапъти ми се налага да свалям диели и бутала и нямам проблеми с тях никакви а мотора работи на зверски натоварвания честичко. Явно има доста ментета от стомана номер3 за пирони явно. А орифиналните болтове са мекички и са на около 20 единици.  :fire:

Както казах тези болтове са нужни само и единственно ако мотора ти е преправян, което отнесено към ХЕ-то ще рече че ако е с ограничител над 7300 оборота и особенно ако е с валове и сгъстено то натоварванията върху биелите са много по големи от нормалните. Незнам дали въобще на някой му е ясно но най слабото нещо в биелите са точно болтовете и в 99% от случаите на скъсана биела причината е скъсан болт. Стандатния пакет биела-болт на ХЕ и ЛЕТ са кадърни до към 7300 оборота при повече късмет 7500, с ARP болтове обаче проблем няма до 8500 и това е тествано. Незнам дали си железар или какъвто и да било, но аз ти говоря от опит за щастие не личен, но имам познати които също като теб си мислеха че оригиналните болтове са най добре и са яко здрави :lol: Е ся вече карат с ARP както и отделно олекват финансово за нов блок, колянов вал и прилежащия ремонт след счупена биела излязла навън да види кво стаа B) Ако наистина си "железар" може би ще ти е интересно да прочетеш това :

Pleuelscrews set high-strength for C20LET / XE

I have had the material tested OE-Opel screw 882 N/mm ² Tensile strength, one normal 10.9 screw!
1600N/mm ² bring the Bolts to the being bank, wow, which is as Swedish steel, still much only better!

The screws cost 129 EUR per Pleuelset for a complete one.

One considers engine, real for a good price, if, for what for one such damage a ragged Pleulscrew meant and whoseOnce, sump doesn't have to be one written poems again, once, one just can there for this onePleulscrews con-changes!


Не знам какво разбираш под "зверски натоварвания", но може да си сигурен че те при твоя мотор са пъти по ниски от колкото при ХЕ и ЛЕТ ;) Освен това болтовете не се мерят на твърдост а се мерят на якост на опън, твърдостта е последствие от структурата и последвалата термична обработка на метала с цел придобиване по голяма якост на опън ;)
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 25 януари 2005 - 21:33

Цитат

Не знам какво разбираш под "зверски натоварвания", но може да си сигурен че те при твоя мотор са пъти по ниски от колкото при ХЕ и ЛЕТ  Освен това болтовете не се мерят на твърдост а се мерят на якост на опън, твърдостта е последствие от структурата и последвалата термична обработка на метала с цел придобиване по голяма якост на опън

Твърдоста се определя от "термичната обработка" ("закалкаааа" било то външна или цялостна)както си писал и ти май. Ами да речем че мотора на тренировъчната маш. на колегите е на 14 степен на сгъстяване и няма проблеми с болтовете а с пробиване на бутала и то доста маркови и се кара само на 5000 до 8000 оборота нека това не е зверско натоватване :D
Болтовете са ти хубавки и дано някой му трябват да си ги купи от теб. :huh:
Успех братко (ОПЕЛ) :fire:
Отговори

kelesha снимка kelesha 26 януари 2005 - 00:37

Цитат

Твърдоста се определя от "термичната обработка" ("закалкаааа" било то външна или цялостна)както си писал и ти май.


Ся за пореден път пиша че не твърдостта е от значение, а якостта :) Поради простата причина че материала на двата вида болтове е коренно различен, твърдостта на едните и другите ще е коренно различна но якостта няма да е пропорционална на твърдостта поради самата структура на самия материал. Опитвам се да обясня че колко са "твърди" болтовете няма абсолютно никво значение :) От огромно значение обаче е колко са яки и с ква сила притискат петата на биелата към останалата част. На високо обороти при загрят мотор и масло оригиналните болтове се късат като солети, пак ти каам виждал съм го с очите си няколко пъти и то точно на ХЕ мотор за който са предназначени и тези болтове :)

Цитат

Ами да речем че мотора на тренировъчната маш. на колегите е на 14 степен на сгъстяване и няма проблеми с болтовете а с пробиване на бутала и то доста маркови и се кара само на 5000 до 8000 оборота нека това не е зверско натоватване :D


С цялото ми уважение към теб и колегите ти това да пробиеш "маркови" бутала(каквото и да разбираш под маркови) означава адски лошо тунингован мотор :) Не искам да обиждам никого но истинските маркови рейсинг бутала държат на огромни детонации както и на огромни температури, начина да смажеш едно такова бутало почти клони към нула. Виж ако под маркови бутала разбираш АЕ или Mahle cast piston дето не са знай де са произведени а и да са знай качеството е пак като за cast бутало, то в този случай да направиш дупка в челото на буталото е толкова лесно колкото да си напрайш чикия докато се къпеш в банята :D Така че пич това че някой хора имат смелостта да се наричат състезатели а други подобни имат подобната смелост да се наричат механици, не значи че и едните и другите имат такава техническа грамотност да си обяснят кое как и защо става или може да стане :) Освен това от моторите на Опел най вече ХЕ-то и ЛЕТ-а страдат от проблема с биелите, докато по слабите мотори визирам тези с по един вал нямат този проблем просто щото не понасят подобно натоварване. Все пак един яко напомпен NE мотор е с мощност почти колкото стандартно ХЕ хайде в някой случай малко повече, но стане ли мощността доста по голяма и при "малките" мотори болтовете не само по биелите ами навсякъде по мотора стават ARP и това важи за навсякъде където правят рейсинг мотори а разбира се не важи за България, просто щото тук не сме свикали да даваме пари за подобни "дребни" нещица :D Сещам се за един случай когато даже и самия Илия Царски беше отпаднал от състезание просто щото сметнал той и механиците че няя смисъл да купуват гарнитура за главата за 500 евро след като оригиналната е 100 евро и няма причина да не изкара :D е вярно тя изкара.....два или три етапа не са сещам точно :lol:

Цитат

Болтовете са ти хубавки и дано някой му трябват да си ги купи от теб.  :fire:


Че са хубави спор няма, просто щото са от топ производителя и по добри просто до сега не са направени :) Дано на никой не му се НАЛАГА да си купува такива болтове, ами просто да си ги купи щото не иска да рискува с това да му се НАЛОЖИ :) А за това че някой ще ги купи въобще не се тревожа, даже ще има хора които ще съжаляват че нямам още такива, въпроса е в това че оригиналните болтове са пълен леш и това го пише(придружено със снимков материал) по всички Опел или Воксхол форуми по света.....само у нас не е така, защо ли......ми просто щото тук тези дето си мислят че разбират се меко казано ламери от най висша степен ;) С това последното визирам почти всички наши рали състезатели и механиците им(с леки изключения разбира се) и това са хора които са сочени винаги за пример от други хора които съответно си нямат грам представа за кво иде реч и за това им вярват :lol:

П.С Леко се отплеснах от темата, но държа да съм ясен до колкото може повече, така че ако има още някой които да смята че оригиналните болтове "стават" и то за рейсинг, готов съм да продъжим с отплесналата се тема :D
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 26 януари 2005 - 22:39

Освен че малетата бяха оригинал личен внос от италия друго няма какво да каже освен че май си нямаш на идея че при сгъстяване на мотора и горивото става специално по поръчка (около 7лева е литъра)

Абе дай да си отворим една тема и да обсъждаме с теб разни такива работи та и другите от форума да се учат и казват с кое са съгласни и с кое не. ок :fire: Само пиши едно ЛС къде си я отворил темичката.


Хора купете му болтовете че да е щастлив човека.
Отговори

kelesha снимка kelesha 27 януари 2005 - 00:40

Цитат

Освен че малетата бяха оригинал личен внос от италия друго няма какво да каже освен че май си нямаш на идея че при сгъстяване на мотора и горивото става специално по поръчка (около 7лева е литъра)

Ето...... :D ами аз като намеквам че сте ламери точно това имам предвид, ае вие правите ли разлика между forged и cast pistons ? Имате ли си представа кви са разликите между едните и другите бутала ? Обаче най ми стана яко това че съм нямал идея и незнам си кво си там.......ми ти МАЙСТОРЕ имаш ли си представа че с квото и гориво да караш този мотор, ако той е беден на смес има да пробива буталата и вие да си мислите че е мноооооооо мощен а той дефактно е хипер селски тунингован, просто щото тези които са го правили мислят че повече знаят и няма смисъл да четат а и както често се случва такъв тип МАИСТОРИ рядко боравят с чужди езици :lol: Така че няма проблем слагайте бензин и по 50лв на литър и да ви излиза ефтинджос карайте на бедна смес че да не харчи мноо и по този начин буталата ще са ви верно консуматив.....ма карай ся аз съм теоретик и кво ли разбирам :D


Цитат

Абе дай да си отворим една тема и да обсъждаме с теб разни такива работи та и другите от форума да се учат и казват с кое са съгласни и с кое не. ок  Само пиши едно ЛС къде си я отворил темичката.

Няма проблем отвори такава тема, аз ще постна един два пъти там, просто щото нямам кво да науча от теб а ти верно имаш още доста да учиш а аз нямам намерение да ставам подобен тип "учител" :lol: Освен това "другите" от форума няма как да кажат с кое са съгласни и с кое не понеже 99% от тях също не са наясно, но не са напъват като теб да навлизат в крайно непознати за тях територии B)


Цитат

Хора купете му болтовете че да е щастлив човека.

Мухахахахахаххахаах да е мама му стара айде купете ги бе, а пък ако не ги купите щото верно не са ефтини като стаа въпрос за едни "прости болтове", аз предлагам поне да учредим един фонд "Бутала" за напънатата бегачка на колегите на StunyGT и със всички събрани парички да купим няколко комплекта Мале-та на хората че да имат с кво да карат през новия състезателен сезон щото на тях всичките им парички отиват за "поръчковия" бензин дето бил по 7лв литъра :D



П.С StunyGT само искам да ти кажа че от С20ХЕ се вадят приблизително 280 коня без това да налага бензин с по голямо октаново число от 98.......същото важи и за ЛЕТ от който могат да се извадят 450 коня пак с бензин 98. Това не значи че с по силен бензин не е по добре, просто ти давам пример че възможностите на мотора зависят не толкова от бензина а по скоро от това от което има вътре като желязо, и след това от самото управление(мапинг), нещо което на вас както и на повечето "тунингисти" в България им се губи B) Така че аре недей ми обяснява неща които от далеч си личи че не са ти ясни а най добре вземи се заинтересувай и попрочети :fire:........съветче просто :D
Отговори

Vectra 1.4+ снимка Vectra 1.4+ 27 януари 2005 - 16:30

Първо мисля, че трябва да благодарим на Тони :fire: за ценната информация относно болтовете. Като чувам какви проекти се гласят за напролет доста хора ще имат нужда от тези точно болтове. Аз за съжаление не мога да ги ползвам :lol:. Ама да питам. Чувал ли си за същия проблем при моят двигател защото в сайта на ARP като за мен има само болтове за главата?
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 27 януари 2005 - 16:59

Бе аз за тия болтове съм чел че са много добри ама имало и доста от некадърната изработка и се късали по лесно и от оригиналните!
Пък и до 1.3-1.4 бара не требат АРП болтове.
Наистина самоче трябва да постнете една тема, хората да се образоват малко:)
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 27 януари 2005 - 20:02

Цитат

kelesha
:p

Ти постави всички инжинери на колене защо те създават тези бензини с доста високо октаново число и пръскат толкова пари на вятъра а неси карат рали колите (ВРЦ-та, пистови та дори и формулите)с 92 до 98 бензин. Хахахахахахаха Шегообиец. :huh:

Ти неможеш да ми бъдеш учител и да искаш.

А това че несъм виждал Хе и ЛЕТ мотори ти си го мислиш мисли си го АИНЩАИН.

Като ти върви толкоз колицата защо няма гонки с нея а само филмчета виште как върви. Там на бялата линия се гледа. С равностойна за гонки кола. Иди на Божурище защо си я правил иначе и си наливал куп пари в нея(то всеки с пари може въпросът е нещо без пари и ефектът да е голям).

Съветче звеми иди поне един път на рали било то България, Автокрос, Пещера или писта София, Пловдив,Стара Загора а вече и в Бургас. Събуди се че ще си проспиш живота с мисълта че си най-великият и знаещият. Те такова животно нема дет да знае всичко :fire:

Цитат

.......ми ти МАЙСТОРЕ имаш ли си представа че с квото и гориво да караш този мотор, ако той е беден на смес има да пробива буталата и вие да си мислите че е мноооооооо мощен а той дефактно е хипер селски тунингован


Това с бедната смес се получава при НИТРО системи и и де дупчат бутала та нестават и за пепелници майсторче то си го пише. Що се отнася до тунинга ти откога си жури та определяш какъв тип бил тунинга че немоа ама ич да се сетя.

Цитат

Освен това "другите" от форума няма как да кажат с кое са съгласни и с кое не понеже 99% от тях също не са наясно, но не са напъват като теб да навлизат в крайно непознати за тях територии

Бре ама ти бая хора от форума засегана с тая твоя гордост :huh: че знаеш всичко а те нищо, бе ти можеш ли всичко????? И откъде знаеш че няма да им е интересно да научат нещо ново. И че няма да знаят повече и от теб.

Край на разговорите с летящите във въздуха, ами много боли като паднат на земята.
Отговори

ГостTrevor Wilkinson_* 27 януари 2005 - 22:26

Vectra 1.4, на +Jan 27 2005, 02:30 PM, каза:

Чувал ли си за същия проблем при моят двигател защото в сайта на ARP като за мен има само болтове за главата?

Не, проблема е при големия блок (3.0), там и биелите и болтовете са по-слаби. Затова за голям надув само 2.5 блок (е и ако може 3.0 глави ...)
Отговори

kelesha снимка kelesha 28 януари 2005 - 00:22

Цитат

Бе аз за тия болтове съм чел че са много добри ама имало и доста от некадърната изработка и се късали по лесно и от оригиналните!

Некадърна изработка на ARP няма има некадърни механици с некадърни инструменти и сума ти подобни некадърни подробности но в никакъв случай НЕКАДЪРНИ болтове :lol: Ако четеш много форуми и внимателно следиш постингите на узърите ще разбереш че ъзър с подобен проблем т.е скъсан АРП болт има безброй много го по големи проблеми за което отново са виновни некадърните тунинг елементи които той ползва и които при масата народ работят перфектно :lol:

Цитат

Пък и до 1.3-1.4 бара не требат АРП болтове.

Хех тва ми звучи несериозно но щом казваш............. :fire: Моето мнение както и мнението на наистина знаещите и разбиращи от ЛЕТ и ХЕ мотори, хора, е че до 1.3-1.4бара трябват само болтове, от там нагоре трябват направо нови биели с една такава мноо нестандартна форма.......и цена :D

Цитат

Наистина самоче трябва да постнете една тема, хората да се образоват малко:)

Аз също искам да се "пообразовам" до сега от БГ форуми не ми се е случвало но кой знае......... :D
Отговори

Владо снимка Владо 28 януари 2005 - 00:22

В спора се ражда истината ...... ;)

Наказан или не, трябва да видиш за какво става дума преди да даваш мнение... Вектрата е чудовище в прекия смисъл :evil:

В случая това , което казва Тони го пише навсякъде и всичко казано е точно . Просто трябва да се чете ;) с
Отговори

kelesha снимка kelesha 28 януари 2005 - 01:03

[quote][quote]kelesha[/quote]

Ти постави всички инжинери на колене защо те създават тези бензини с доста високо октаново число и пръскат толкова пари на вятъра а неси карат рали колите (ВРЦ-та, пистови та дори и формулите)с 92 до 98 бензин. Хахахахахахаха Шегообиец.[/quote]
Аз ти говоря за нормални стриит коли, не за ВРЦ-та Ф1-та ГТ-та и подобни, никои инженери не съм поставил нито на колене нито съм им го подал на устата.........естественно че с голем октан бензин ефекта ще бъде по голям(ако съответно мапа е на ниво) мисълта ми беше за вашия ПАЗАРДЖИШКИ случай с пробитите бутала и силното гориво и т.н и т.н........просто исках да ти напомня че вие НЕ СТЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ А СТЕ ПЪЛНИ ДАЖЕ АБСОЛЮТНИ АМАТЬОРИ, освен това ХИПЕР ШАНАДЖИИ :lol: Ако имахте поне малко представа от нещата вервай ми писанията ти щеха да изглеждат по мноо по различен начин :lol:

[quote]Ти неможеш да ми бъдеш учител и да искаш.[/quote]

Верно е и това е така щото ТИ ЗНАЕШ ВСИЧКО :p .............само дето не знаеш що така стааа че са появяват едни голееееееми отвори по челата на буталцата на бегачката.....ама нищо като поотраснеш сигурно и това ще разбереш но за сега няя проблем, сменяй буталца и да не та ебе :D

[quote]А това че несъм виждал Хе и ЛЕТ мотори ти си го мислиш мисли си го АИНЩАИН.[/quote]

Лошо няя :lol: тя и жена ми е виждала ЛЕТ и ХЕ на парчета в гаража........ :D

[quote]Като ти върви толкоз колицата защо няма гонки с нея а само филмчета виште как върви. Там на бялата линия се гледа. С равностойна за гонки кола. Иди на Божурище защо си я правил иначе и си наливал куп пари в нея(то всеки с  пари може въпросът е нещо без пари и ефектът да е голям).[/quote]

Ми аз хиииииич не парадирам колко мнооооооо ми върви колицата просто щото и на мен не ми харесва поне за момента, факт е че по бърз Опел до сега не съм срещал в България а вервай ми много Опели съм виждал и мноо са ми са обаждали по телефона да ми кажат че техните са по бързи само че се скриват като мишоци като им предложа леко залогче :huh: Относно Божурище бих отишъл ако съм от София, за нещастие съм от Варна и ми с "малко" далече, нямам претанции че карам най бързата кола в България така че не намирам причина да ходя да се доказвам на келеши като тебе които ще седят отстрани и ще цъкат с език :lol: На никой който е дошъл във Варна не съм отказал старт, както няма да откажа и за в бъдеще. Ако искаш си мисли че и вашата "бегачка" със пробитите бутала е по бърза от моята, мен тва хиииииииич не ма ебе, ако искате разбира ме се за едни пари на една дистанция, уговаряме се и тръгваме :huh:

[quote]Съветче звеми иди поне един път на рали било то България, Автокрос,  Пещера или писта София, Пловдив,Стара Загора а вече и в Бургас.[/quote]

И като отида там кво ?????? Или може би ходя на почти всички които се организират поне около Варна, Русе, Разград или Бургас.......и ходя знаеш ли що, щото мноооооо ма кефи да случам чички с мазни до лактите ръце(визирам механиците на бегачките като вашата) как цъкат с език като видят как батките слагат лаптопа на колата на Ясен примерно и "настойват нещо", и това нещо им е абсолютно неясно на тях кво е. Кефи ма също така да чувам коментари от "заслужили майтори на спорта" от рода на......ае твоята кола нещо цъска ве........и като им покажа блоу офа ми каат.....ае ти луд ли си ве от тва ти изпуска турбото, запуши го и ше видиш как ше ти тръгне колата :fire: Кефи ма мноо как хора които са неверояно зле като знания изглеждат някви невероятни "разбирачи" в очите на нищонезнаещите и именно това за мен е тръпката от тези мероприятия а не друго, просто щото на другото се кефех като бех на 15 а ся мноо по ма кефи да си гледам ВРЦ по Евроспорт :D

[quote]Събуди се че ще си проспиш живота с мисълта че си най-великият и знаещият. Те такова животно нема дет да знае всичко[/quote]

Най велик едва ли, просто няма за кво да съм велик.......най знаещ също не, но знаещ доста повече от теб точно, мисля че това едва ли подлежи на коментар :dancin:

[quote][quote].......ми ти МАЙСТОРЕ имаш ли си представа че с квото и гориво да караш този мотор, ако той е беден на смес има да пробива буталата и вие да си мислите че е мноооооооо мощен а той дефактно е хипер селски тунингован[/quote]

Това с бедната смес се получава при НИТРО системи и и де дупчат бутала та нестават и за пепелници майсторче то си го пише. Що се отнася до тунинга ти откога си жури та определяш какъв тип бил тунинга че немоа ама ич да се сетя.[/quote]

Аха ясно значи само при НИТРО системите се получава бедна смес муаххахахахахахаа.........УЖАС си лек повтарям ти го за пореден път :p Едва ли има смисъл да се "абя" да ти пиша обяснения отново :D А що са отнасяло до тунинга, не съм жури и не требе да съм такова, просто различавам човек който си има представа от обикновенния ламер механик работещ на принципа проба-грешка :p

[quote][quote]Освен това "другите" от форума няма как да кажат с кое са съгласни и с кое не понеже 99% от тях също не са наясно, но не са напъват като теб да навлизат в крайно непознати за тях територии [/quote]
Бре ама ти бая хора от форума засегана с тая твоя гордост че знаеш всичко а те нищо, бе ти можеш ли всичко????? И откъде знаеш че няма да им е интересно да научат нещо ново. И че няма да знаят повече и от теб.[/quote]
Ако някой се е обидил честно казано ми е през хуя, писнало ми е да се обясняям по форуми и за това си пиша направо на харабията. А това че някой от тук пишещите знае повече от мен........може, но повечето ги познаам от други форуми и имам наблюдения кои колко знае така че моа сам да си напраа сметката кое какво що и как :p

[quote]Край на разговорите с летящите във въздуха, ами много боли като паднат на земята.[/quote]
Вервай ми боли по малко отколкото да си мислиш че след поредния "тунинг" колата ти ще издържи една седмица а тя ПАК изкарва само няколко часа заради този гаден проблем с тез бутала и дупките по тях :D
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 28 януари 2005 - 20:27

Цитат

Аз ти говоря за нормални стриит коли

Значи нормалните стриит коли неможе да имат степен на сгъстяване 14 за да им трябва високо октанов бензин защото те всички на глед са като тикви на плет, Незнаеш какъв звяр се крие.

Цитат

мисълта ми беше за вашия ПАЗАРДЖИШКИ случай с пробитите бутала и силното гориво и т.н и т.н........просто исках да ти напомня че вие НЕ СТЕ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ А СТЕ ПЪЛНИ ДАЖЕ АБСОЛЮТНИ АМАТЬОРИ, освен това ХИПЕР ШАНАДЖИИ

ми случаят не е в пз. защото има много колеги из бг-то грешно си разбрал в случая и бяха на лада но механикат му обуркал тубетата с манджата (високо октановото гориво). При колегите от пз. са с VW мотор и работи с висока степен цял сезон и не е отварян за нищо работи перфектно и станаха републиканци. :)
Що се отнася до аматьори може би знае ли човек те всеки ден излизат нови и нови неща и току виш верно сме станали аматьори всички и монтьори и прочие. :fire:

Цитат

факт е че по бърз Опел до сега не съм срещал в България а вервай ми много Опели съм виждал и мноо са ми са обаждали по телефона да ми кажат че техните са по бързи само че се скриват като мишоци като им предложа леко залогче

Щом казваш сигурно ще е така несъм бил там. То всеки може с пари. В пз. има таквис хорица но нямам парички за тази цел и всичко постигнато до момента е с минимални средства а тва е доста то е писано в "кой какво е побеждавал".

А що се отася до състезанията и тва е най-големият кеф да слушаш ебаси и базиците "е оня с тая червената кола е тръгнал на лов глей как гърми, ебаси и ловджията" или пък "геи го тоя кара все едно е тръгнал на раскодка или пикник" истината е в боксовете(гледаш ко базикат и ако разбираш разбираш иначе само цъкаш а цъкачи много и там има безценни бисери)

Цитат

но знаещ доста повече от теб точно, мисля че това едва ли подлежи на коментар

Радвам се за теб. И моооожеееее би непотлежи.

Цитат

А това че някой от тук пишещите знае повече от мен........може, но повечето ги познаам от други форуми и имам наблюдения кои колко знае така че моа сам да си напраа сметката кое какво що и как

А можеш ли да познаеш когато някой се праи на тъп и ограничен за да понапишеш нещо повечко и другите да се учат пък и аз разбрах мещичко слабо място при яко напилване на мотора на опела :evil: без да търся по различни сайтове. И ти научи и видя че има и валове по 300+ градоси с хидравлици. ;)

Цитат

Вервай ми боли по малко отколкото да си мислиш че след поредния "тунинг" колата ти ще издържи една седмица а тя ПАК изкарва само няколко часа заради този гаден проблем с тез бутала и дупките по тях

И ти ми повервай ма колата ми мина 10000 километра и всяка неделя не е отказала на никой и няма дупки в буталцата или нещо друго а и не е напърчена след като си я карам с 95 и то всеки ден.

Цитат

LET's fly - В случая това , което казва Тони го пише навсякъде и всичко казано е точно . Просто трябва да се чете  с

И защо трябва да се ровя един куп време когато мога да понауча и нещо допълнително така както е в случая, а и един куп хора покраи това ще разберат че тва с тунинга по моторите не е шега работе вземаш ръгаш и става ......ама какво става?


Мерси за лафа и евала ТОНИ ама не се нерви толкос и малко по-така с писането и обидите ако може.Пък може на сбирката в Ст. Загора ако немине котка път може наживо да направим мохабет. :huh: :huh: :p
Отговори

kelesha снимка kelesha 28 януари 2005 - 22:38

[quote][quote]Аз ти говоря за нормални стриит коли[/quote]
Значи нормалните стриит коли неможе да имат степен на сгъстяване 14 за да им трябва високо октанов бензин защото те всички на глед са като тикви на плет, Незнаеш какъв звяр се крие.[/quote]
Точно това се мъчех да ти обясня, а именно че факта че един мотор е 14:1 сгъстен, не значи че той непременно требе да се кара със 100+ октана гориво. Ключа към загадката се марича мапинг или поне читав и подходящ за случая тунинг софтуер с правилната смес и най важното точен аванс.

[quote]ми случаят не е в пз. защото има много колеги из бг-то грешно си разбрал в случая и бяха на лада но механикат му обуркал тубетата с манджата (високо октановото гориво). При колегите от пз. са с  VW мотор и работи с висока степен цял сезон и не е отварян за нищо работи перфектно и станаха републиканци. :)
Що се отнася до аматьори може би знае ли човек те всеки ден излизат нови и нови неща и току виш верно сме станали аматьори всички и монтьори и прочие. :fire:[/quote]
Не съм те разбрал ????? Аз пускам тема за болтове на Опел, ти ми даваш пример с неиздръжливи бутала на Лада......е аз честно казано между ладата и Опела нищо общо не мога да намеря :huh: както няма общо между мощността им и между компонентите в двигателите им :huh:

[quote][quote]факт е че по бърз Опел до сега не съм срещал в България а вервай ми много Опели съм виждал и мноо са ми са обаждали по телефона да ми кажат че техните са по бързи само че се скриват като мишоци като им предложа леко залогче[/quote]
Щом казваш сигурно ще е така несъм бил там. То всеки може с пари. В пз. има таквис хорица но нямам парички за тази цел и всичко постигнато до момента е с минимални средства а тва е доста то е писано в "кой какво е побеждавал".[/quote]
Вярно е че е по лесно с пари, но идеята е там че няя пари няя тунинг, има пари има тунинг. Това което се прави без пари от рода на "фреза глава" "шмиргел вал" и подобни ТНТМ опити не се нарича тунинг ами анти-тунинг, щото тунинг значи настойка а не разстройване :D

[quote]А що се отася до състезанията..............истината е в боксовете(гледаш ко базикат и ако разбираш разбираш иначе само цъкаш а цъкачи много и там има безценни бисери)[/quote]
Точно тва е проблема че аз гледам ко бъзикат, но бъзикат само Лададжиите и тези дето са група Х т.е хобикар или по точно казано сбирщайн кар, и те бъзикат щото все си мислят че могат да изкарат от тоз мотор още някое магаре току преди самия старт :lol: . Тези които са механици на наистина истинските коли просто бършат маслото и прахта от колите и най мноо да сменят някоя гума, иначе са мноооооооооо компетентни и еша им го няма :D. Проблема е там че бъгне ли нещо с колицата, следват безброй телефонни разговори с хора които наистина знаят за кво стаа въпрос и хора които със сигурност им е писнало да бъдат учители при положение че по упорито магаре от българина няма и той пита струва и пак прай квот си знай :p

[quote][quote]но знаещ доста повече от теб точно, мисля че това едва ли подлежи на коментар [/quote]
Радвам се за теб. И моооожеееее би непотлежи.[/quote]
Бих се радвал да ми докажеш обратното т.е че ти си по "чат" за кво стаа въпрос. Нямам нищо против теб като човек, обаче имам много против "тунинг" възгледите ти B)

[quote][quote]А това че някой от тук пишещите знае повече от мен........може, но повечето ги познаам от други форуми и имам наблюдения кои колко знае така че моа сам да си напраа сметката кое какво що и как[/quote]
А можеш ли да познаеш когато някой се праи на тъп и ограничен за да понапишеш нещо повечко и другите да се учат пък и аз разбрах мещичко слабо място при яко напилване на мотора на опела :evil: без да търся по различни сайтове. И ти научи и видя че има и валове по 300+ градоси с хидравлици. ;) [/quote]
От доста години чета форуми и вярвай ми научил съм се кой се прави на тъп и защо а ти не беше от тези юзъри ти просто си твърдеше това което мислеше. А за вала 300+ със хидравлика писах пак там в нея тема но отново ще повторя че такова животно НЯМА B)

[quote][quote]Вервай ми боли по малко отколкото да си мислиш че след поредния "тунинг" колата ти ще издържи една седмица а тя ПАК изкарва само няколко часа заради този гаден проблем с тез бутала и дупките по тях [/quote]
И ти ми повервай ма колата ми мина 10000 километра и всяка неделя не е отказала на никой и няма дупки в буталцата или нещо друго а и не е напърчена след като си я карам с 95 и то всеки ден.[/quote]
Евала за това пич, но все пак незабравяй че темата не беше за твоя модел мотор а за ХЕ и ЛЕТ и то засилени порядъчно а не оригинални.

[quote][quote]LET's fly - В случая това , което казва Тони го пише навсякъде и всичко казано е точно . Просто трябва да се чете  с [/quote]
И защо трябва да се ровя един куп време когато мога да понауча и нещо допълнително така както е в случая, а и един куп хора покраи това ще разберат че тва с тунинга по моторите не е шега работе вземаш ръгаш и става ......ама какво става?[/quote]
Ако искаш да знаеш нещо можеш да попиташ а не да се мъчиш да се сбориш с някой, който не си сигурен дали можеш да пребориш пък било то и с приказки или просто с информация.

[quote]Мерси за лафа и евала ТОНИ ама не се нерви толкос и малко по-така с писането и обидите ако може.Пък може на сбирката в Ст. Загора ако немине котка път може наживо да направим мохабет. :p  :p  :p[/quote]
Не се нервя аз, по скоро ми е яко фън, аз знам кво мога и кво не, също знам кво може да се направи и кво не, така че за мен писането в тези форуми е само и единственно за забавление просто щото нищо ново не мога да науча, най много да изтегля някое интересно видео на състояла се гонка на която е нямало как да присъствам и толкова, това обаче не ми пречи да убивам времето вечер забавлявайки се с някой който се върже без да иска на въдичката ми :D
Отговори

StunyGT снимка StunyGT 29 януари 2005 - 08:12

:fire:

Прикачен(и) файл(ове)

  • Прикачен файл  walowe.JPG (97,01K)
    Брой изтегляния: 36
Отговори

kelesha снимка kelesha 29 януари 2005 - 11:28

StunyGT, на Jan 29 2005, 08:12 AM, каза:

:fire:


Казах ти че съм ти отговорил в темата за вала където ти беше постнал горната табличка, ама ти май не ма разбра така че паствам отговорът си от там, в тази тема 1:1 :D

Цитат

Сори но щом според теб е така аз не споря но ефекта се показа на чесовника, а на собственика да му се струва.

Ае пак......... :lol: ся виж ко пич незнам ти кви представи имаш за тунинга, но явно те крайно не съвпадат с моите :lol: Ефекта на чЕсовника може да се постигне както с 5 така и с 50 така и с 500лв, аз лично съм привърженик на ефекта при който няма да се налага да отварям пак мотора поне през този сезон през който мисля да го карам. Пак казвам на практика можеш да направиш всичко и ако не засрещне бутала с клапани или клапан с клапан проблем няма никакъв и колата ЩЕ върви, обаче има едно НО смисъла от 300+ градусов вал с хидравлика клони към 280- вал пак с хидравлика само че с по лош празен ход. Нямам ама абсолютно никакво намерение да обясняям що е така, има една наука или по точно дял от механиката в която се учат понятия като гърбица и ексцентрицитет, тази наука е доста сложна повярвай ми, така че и да ти го напиша няма да ме разбереш като виждам на кво ниво са техническите ти познания от това което чета от теб във форума. Ако толкова се интересуваш информация има много намери и прочети аз да го науча това, точно така направих :D

Цитат

А ти пробвал ли си? Аз съм прост маниак и изпробвам а що се отнася до валовете с хидравлични повдигачи има до 300 градуса :huh:

Само не разбрах ти какъв си всъщност......:huh:......но както и да е.......... :D Пробвал съм доста неща ДА и знам какъв е ефекта със и след смяна на пружините и хидравликата :lol: Евентуално не си ли се запитвал защо "аджеба" има такъв тип валове т.е 300+ с хидравлика ?........ами нека ти дам жокер, тези валове се правят за да се спечелят пари от продажбата им, производствената цена на едно парче едва ли надхвърля от 20 до 50 евро на бройка а се сещаш сигурно на колко се продават, та питам те аз при такъв марш и тясна употреба ти ако си един такъв тип "производител" няма ли да опиташ да обхванеш по голяма част от "маняците" с цел да им прибереш парите ? Мисля че до тук съм ясен, та от тук нататък идва тънкия момент и той е като правиш нещо да мислиш и да можеш да отсееш това което може от това което може би може но не трябва........та ако все пак си разбрал поне малко кво искам ти кажа може би ще придобиеш по реална представа за това да ли аз съм прав или греша в случая :D

Цитат

А ето за невярващите да си почетат :p

Невярващите в какво ??????? Аз пак пиша НЯМА ВАЛ 280+ ГРАДУСА ДЕТО ДА Е ЗА ХИДРАВЛИЧНИ ПОВДИГАЧИ, с това имам предвид не че не може да се продава такъв вал и ламерите да го купуват а имам предвид че никой които си има РЕАЛНА представа от нещата ще си купи такъв вал без останалите ПРИЛЕЖАЩИ елементи към него. Пич хората който продават не са прости бе........те знаят че има ламери но ламерите пак даат пари макар и мноо по малко от истинските маняци, тези пари все някъде требе да отидат и вярвай ми те отиват пак дето им е мястото щото хората не са прости ами са тарикати и знаят как да играят картите за да им е дебел джоба :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg