Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Много зле тресе при 120 км Хелп нз от какво е !

ivan todorov снимка ivan todorov 30 октомври 2010 - 14:37

Колеги колата е калибра предницата е здрава и джантите са игла сичките са на 0 при баланс не са бити или заварявани но при 120 км така ми тресе и ми бие на волана че се нетрае и нз от ккаво може да е вече кажете плс
Отговори

Рошко снимка Рошко 30 октомври 2010 - 14:48

A джантите ти Опел-ски ли са или други и ако са други, централният отвор колко е? Има ли втулки?
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 30 октомври 2010 - 15:06

джантите да опелски са и има фтулки но съм си ги купил с тези втулки и нз възможно ли е да е от тях и как да разбера дали тия фтулки са за мойта кол с шублер ли да меря ,и после от къде мога да намеря или само при стругар ,но освен тях други идей !!!
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 30 октомври 2010 - 15:29

Може да е от каре??
Отговори

WILLY снимка WILLY 30 октомври 2010 - 15:41

Провери джантите на друг вулканизатор ,много често машините им не са калибровани скоро и не правят точен баланс. При проблеми в предницата - шарнир накрайник , амортисьор също е възможно да тресе , също и при скъсан тампон на мотора.
Отговори

Рошко снимка Рошко 30 октомври 2010 - 15:43

Чакай сега... Дай да се разберем... Опелски са или са с втулки? Ако са с втулки, няма как да са оригинални Опелски. Ако бяха оригинални, нямаше да имат нужда от втулки, защото щяха да са с точния централен отвор. Ако не са оригинални, свали втулката и я постави на главината - няма нужда от шублер. Просто трябва да си "легне" като ръка в ръкавица - без луфт.
Отговори

zmiori снимка zmiori 30 октомври 2010 - 19:58

 Auris 1.6 vvt-i, на 30 Oct 2010, 16:43, каза:

Чакай сега... Дай да се разберем... Опелски са или са с втулки? Ако са с втулки, няма как да са оригинални Опелски. Ако бяха оригинални, нямаше да имат нужда от втулки, защото щяха да са с точния централен отвор. Ако не са оригинални, свали втулката и я постави на главината - няма нужда от шублер. Просто трябва да си "легне" като ръка в ръкавица - без луфт.



А евентуално тасове да си сложил? Ако да махниги и покараи без тях, ако си доволен никога като мен няма да сложиш повече. Като караш се загледаи в тасовете на другите участници е движението и ще разбереш защо. Някой даже и биндер ленти /свински опашки/ слагат, сигурно зада подобрят балансирането. :love_opel: на гумите и джантите.
Отговори

Globe снимка Globe 30 октомври 2010 - 20:33

а като пуснеш газта намаля ли тресенето? т.е като подаваш газ тресе яко.. 120-130.. като пуснеш педала осезаемо намаля тресенето? ако е така говорим за полуоска.. или иначе казано нормалното за модела разбити шлици на полуоската.. (вътрешно каре)
Отговори

old_corsa снимка old_corsa 30 октомври 2010 - 21:39

При мен тресеше над 110 км/ч...Трябваше да сменям накладки, но реших да сложа и нови дискове (старите си бяха ОК уж) и сега нямам проблем...Дисковете не изглеждаха криви  :love_opel:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 30 октомври 2010 - 23:42

Към Автора:колега иди на автомивка където сам си миеш колата и пръсни колата отдолу,т.е. измии джантите,полуоските добре.Качи се и виж как е дали ще тресе.Натисни спирачките на 120-30км да видиш дали засилва или намаля трептенето.Ако няма никакъв резултат найстина отиди на друго място за джантите

 old_corsa, на 30 Oct 2010, 22:39, каза:

При мен тресеше над 110 км/ч...Трябваше да сменям накладки, но реших да сложа и нови дискове (старите си бяха ОК уж) и сега нямам проблем...Дисковете не изглеждаха криви  :love_opel:

Колега ти за да ги видиш,че са криви трябва доста да са се позакривили,да не кажа че трябва да се адски много криви.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 31 октомври 2010 - 09:48

Така колеги значи джантите са опелски 100 % може и на мен да ми се е сторило че има фтулка а да е просто зарезска на джантата нз ,с джанти и гуми съм скаран и правенето им ,но за сметка на това пър копувам нови , и колега да при 120 км тресе и бие на волана яко а като натисна спирачката 1 или 2 ти се случи да засили тресенето и биенето това си го обяснявам като диск но се случи само 1 или 2ти , .
И да другото като пусна газта осезаемо почва да спира да тресе ,но пък другото онзи ден като бяхме на канал си проверих полуоските имаше съвсем малък луфт който е нормален но нямаше чак да хлопа .
Джантите са проверявани при 3 ма вулканизотори в 1 ден и то 1 след друг и на сичко показа 0 .
И възможно ли е да е от каже или от тампона и дискове и ако е това вече как да проверя тъй като нямам канал тука а не искам да давам пари за измислените майстори в Видин :love_opel: :16V: :mhihi:
Отговори

Globe снимка Globe 31 октомври 2010 - 09:54

добре дългата полуоска си я кълчил напред-назад и малък луфт.. ,но разклати ли вътрешното каре силно нагоре надолу? да видиш тогава как се кълчи :love_opel:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 31 октомври 2010 - 10:00

Не не го направих но за него непитам тъй като то много бързо и лесно се проверява но ,питам дали са възможни дугите фактори , защото карето ще сляза след 10 мин и съм ги проверил но ако не са те :love_opel: :16V: :mhihi: :mhihi: но след малко или малко по късно ще пиша за каретата .
Отговори

Globe снимка Globe 01 ноември 2010 - 07:17

щом имаш канал под ръка го провери !
Отговори

stolu снимка stolu 01 ноември 2010 - 07:56

Провери хубаво да не е крива полуоската. При някакъв удар може да се е изкриваила.
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 01 ноември 2010 - 11:16

Така колеги полуоските са идеално прави и няма луфт на жътрешните карета или на външните и просто вече нз , от кво може да е !!! тампони ли данеби да са язедин шлиците на вътрешните карета лелеле нз ...... :love_opel: :16V: :mhihi: :mhihi:
Отговори

Rodjero снимка Rodjero 01 ноември 2010 - 13:21

Колега гумите ти нови ли са?При мен имаше такова тресене при 110 км/ч и се оказаха криви гумите,всмисъл бяха с леки балони на грайферите.И на машината това не се хваща,защото като се натовари гумата и тогава започва да тресе.Гумите ми бяха Континентал
Отговори

Globe снимка Globe 02 ноември 2010 - 01:00

да завърти гумите .. предни задни разни комбинаций и виж може да изчезне :mhihi:
Отговори

ivan todorov снимка ivan todorov 02 ноември 2010 - 13:44

Колеги вчера я обух в 4 чисто нови пирели зимни 185/65/15 сичко ток и сега на 110 пък почва да тресе джантите са същите но гумите са нови от щанда а сега ,обаче като си махна педал от газта усещам че поспира да тресе ,еба ли го къде да търся вече
Отговори

pradabg снимка pradabg 02 ноември 2010 - 14:20

Колега при мен същият проблем !!! Чисто нови гуми,проверка на джанти и после мъките като теб полуоски,карета,дискове и тн. Накрая се оказа тампон на мАтора .
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg