Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Z17DTH PCV клапан картерни газове

Caloyan снимка Caloyan 26 юли 2021 - 21:54

Здравейте!
От известно време се опитвам да намеря само мембрана за картерните газове на Астра z17dth. Никъде не намирам. От представителство на Опел или други търговци ми казват, че се продава само в комплект с капака на клапаните. Цена около 1200лв. Нито ми се дават 1200лв нито ми се сваля капак на глава заради една мембрана.
Повод за търсенето е капенето на масло от смукателя при турбото. В сервиз ми отстраняваха течове. Имаше един от вакума на алтернатора, който оправиха и остана този. Споделиха ми, че приблизително на 60 000км. трябва да се сменя тази мембрана, понеже си губи еластичността и започва да пропуска повече маслени пари, които кондензират в смукателя.
Някак си обаче не си представям как на 60к ще сменяш капак на глава за 1200лв. Иначе отворих конкретното капаче с 4 болтчета и наистина тази мембрана е станала на дърво.
Някой имал ли е грижа с това?
Моля не ми казвайте само, че с метър маркуч до земята ще си реша проблема и майната й на екологията.
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 26 юли 2021 - 23:34

Аз съм търсил -вярно за друг двегател-намерих в ОЛХ -там има няколко
Отговори

Caloyan снимка Caloyan 27 юли 2021 - 06:03

 ZIGI, на 26 юли 2021 - 23:34, каза:

Аз съм търсил -вярно за друг двегател-намерих в ОЛХ -там има няколко


Вярно е, че се намират за други двигатели. За този обаче няма. Търся начин за спиране на маслото. Първо, че оставя следи навсякъде от масло и второ, че го вкарва това масло в горивната камера.
вероятно клапаните и всичко са ла*на.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 юли 2021 - 09:17

Факта че се е одървила я прави идеална за отливка с произволен високотемпературен или не съвсем силикон, полиуретан и т.н.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 27 юли 2021 - 09:47

И ако кажеш къде;-)
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 юли 2021 - 12:22

В домашни условия, кеф ти гипсова кеф ти силиконова матрица - то последното всъщност зависи от наклоните на мембраната.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 27 юли 2021 - 13:11
Отговори

Caloyan снимка Caloyan 27 юли 2021 - 13:28

Освен, че е одървена е и деформирана. Сърцевината е с метална чашка и бъкелит.
https://m.imgur.com/riP2Pgo
Нещо такова. Това не е моята, но е сходен облика.

 dusty rain, на 27 юли 2021 - 09:17, каза:

Факта че се е одървила я прави идеална за отливка с произволен високотемпературен или не съвсем силикон, полиуретан и т.н.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 юли 2021 - 15:50

Имате Л.С.
Отговори

Caloyan снимка Caloyan 27 юли 2021 - 17:40

Колега, не знам защо си ми писал на лично за тая морга при положение, че е казано, че това е консуматив. Да се вземе втора ръка нещо такова е все едно да си вземеш втора ръка презерватив.

 dusty rain, на 27 юли 2021 - 15:50, каза:

Имате Л.С.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 27 юли 2021 - 19:02

 Caloyan, на 27 юли 2021 - 17:40, каза:



Ми купувай го вместо да пускаш тема!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg