Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Висок разход на масло при Зефира 1.9 CDTI 2008

Daniel65 снимка Daniel65 28 юли 2021 - 09:27

Гори около 2-3 литра на 10000 км.Разхода на гориво е нормален, често влиза в режим на регенерация и излиза гъст бял пушек. Дайте идеи за решение на проблема.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 юли 2021 - 10:04

 Daniel65, на 28 юли 2021 - 09:27, каза:

Гори около 2-3 литра на 10000 км.Разхода на гориво е нормален, често влиза в режим на регенерация и излиза гъст бял пушек. Дайте идеи за решение на проблема.


То от регенерацита трябва да ти пълни нафта в маслото, та за 10к не знам на какво точно я караш след толкова регенерации, сигурно има повече нафта от масло в маслото, а регенерациите ги прави най-вероятно защото гори толкова масло и задръства ДПФ-а. Ами виж дали не ходи някъде по турбо пътищата и ако не, ще трябва да се види какво става в тоя мотор.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 28 юли 2021 - 10:04
Отговори

ufer снимка ufer 28 юли 2021 - 10:42

Ако няма проблем с нафта в маслото и около 300 мл/1000 км разход на масло, това е началната фаза на износване на сегменти и цилиндри. Аз бих измерил компресията, която би дала отговор за някои неща. Понякога е достатъчно да има един счупен или запечен сегмент, за да почне да гори повече масло, както и от гумичките на клапаните, разбира се... :excl:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юли 2021 - 10:46

Ами ако маслото минава през турбото и на сегментите, буталата и цилиндрите им няма нищо? И от това задръства дпф-а?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 юли 2021 - 10:48
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 юли 2021 - 10:56

 tisho.74, на 28 юли 2021 - 10:46, каза:

Ами ако маслото минава през турбото и на сегментите, буталата и цилиндрите им няма нищо? И от това задръства дпф-а?


Което е по-вероятно, както и още няколко по-невероятни сценария.
Отговори

ufer снимка ufer 28 юли 2021 - 11:26

Аз не твърдя, че сегменти и цилиндри непременно са зле, не отхвърлям и другите варианти с масло от турбото или пък смесване с нафта, но една компресия би дала малко насока. Все пак това още не е разглобяване на двигател, не че е много лесно... :icon_razz2:
Отговори

Daniel65 снимка Daniel65 28 юли 2021 - 14:51

Закарах колата при специалист по турбините. Той констатира, че турбото е добре. Значи причината трябва да е някъде другаде.
Отговори

ufer снимка ufer 28 юли 2021 - 15:04

Меренето на компресия е родоначалникът на откриването на механични повреди по двигателя, а за всичко останало, включително и периферната техника, хората са направили диагностични програми чрез сензори, компютри и други джаджи... :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от ufer: 28 юли 2021 - 15:04
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 юли 2021 - 19:31

Трябва да си бая нахъсан, за да натрошиш сегменти на тоя мотор.
На мен ми е чудно, как точно установиха, че турбото било добре? При този мотор, всичко по турбото е доста по-сложно за "гледане", отколкото да речем моя мотор 2.0. Първо са на различни места и второ, да стигнеш до него, е доста по-трудно.
От обяснението ти ми се струва, че е поседяла колата ти там и след известно време някой ти е казал "А бе добре е!". Така си мисля.

Ако успееш да се разбереш с някой от колегите, коментирали тук, да я видят, ще си голям късметлия. От мен само един съвет, спри да я носиш при "специалисти", че да не почне да гори и 10 литра на 10000.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 юли 2021 - 19:34
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юли 2021 - 04:41

Не е невероятно и няма лошо да се мери и компресия. Просто говерейки хипотетично, не е невероятно дори да има компресия и пак да няма някой маслен сегмент, защото иначе сигурно би палила трудно тая кола. Но мжое да има проблем с клапани, лагери, топлообменници и какво ли още не. Всяко следващо все по малко вероятно. Все пак, ако са отворили примерно около кулера и дроселовата клапа и не е потекло масло, като за начало може да се изключи да избива от турбото. Все пак по пътя на логиката, за мен изглежда най-вероятно от там да върви към ДПФ-а. В тоя сервиз не могат ли да диагностицират проблема?

Вихровите как са?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 юли 2021 - 04:43
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg