Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Вектра А C16SZ Проблем с бензина

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 10:10

Колеги моля да ми помогнете ако сте се сблъсквали с подобен проблем.Когато тръгвам да паля колата на бензин, давам на контакт светват лампите започвам да въртя светва чека и не иска да запали на бензин, обръщам на газ запалвам я след това я прехвърлям на бензин и си работи но чека неизгасва колкото и да я карам на бензин.
Понякога запалва работи 10сек. и изгасва след това процедурата същата.В движение карам на газ, прехвърлям на бензин докато върви и изведнъж забива муцуната сякаш спира притока на бензин и никаква реакция, докато е забила пак тръгва пак забива и вътре замирисва зверски на бензин и най-интересното е, че огледах за течове и няма такива. Смених бензиновата помпа работи си перфектно, смъкнах дюзата промих и я раздвижих на 12V и пак прави така. Вече се чудя от какво може да е, затова ако можете помогнете.

Благодаря предварително!!!
Отговори

Zdravkicha снимка Zdravkicha 03 септември 2012 - 10:20

Щом ти мирише на бензин - някъде имаш или пукнат маркуч или тръбичка или връзка. Огледай по-хубаво всичко като започнеш от гърловината на помпата в резервоара и напред. Но това като ти замирише на бензин де. Огледай и горивния филтър. А и той сменян ли е скоро?
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 10:26

 Zdravkicha, на 03 септември 2012 - 10:20, каза:

Щом ти мирише на бензин - някъде имаш или пукнат маркуч или тръбичка или връзка. Огледай по-хубаво всичко като започнеш от гърловината на помпата в резервоара и напред. Но това като ти замирише на бензин де. Огледай и горивния филтър. А и той сменян ли е скоро?


Нямам течове, огледал съм, филтъра си е ок.Накланяме на мисълта да не самата дюза електрически да спира когато си поиска, защото като тръгвах да я смъквам (колата беше в покой повичи от 30мин.) и при ваденето и от гнездото така изхвърча бензин, че изпръска чак капака. Та аз така си обяснявам, нагнетява помпа а дюзата го спира, но защо замирисва се питам.
Отговори

obic снимка obic 03 септември 2012 - 10:52

Здр.Колега

Това че като вадиш дюзата да ти пръсне бензин е нормално все пак на изхода имаш клапан за налягане и също на б.помпа за да има някакво налягане в системата.

Като обърнеш от газ на бензин каза че работи, махни филтъра и наблюдавай дюзата,подай газ тябва да пръска като на конус.

Другото нещо, като палиш на бензин в свещите имали искра? Ако не за това ти мирише на бензин и проблема трябва да се търсе другаде.

Успех..
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 12:11

 obic, на 03 септември 2012 - 10:52, каза:

Здр.Колега

Това че като вадиш дюзата да ти пръсне бензин е нормално все пак на изхода имаш клапан за налягане и също на б.помпа за да има някакво налягане в системата.

Като обърнеш от газ на бензин каза че работи, махни филтъра и наблюдавай дюзата,подай газ тябва да пръска като на конус.

Другото нещо, като палиш на бензин в свещите имали искра? Ако не за това ти мирише на бензин и проблема трябва да се търсе другаде.

Успех..


Направо отварям капака на инжектора и наблюдавам дюзата и работи перфектно, докато карам на газ си върви следователно има искра обръщам на бензин и се секва и тръгва секва се и така и замирисва на бензин, кое не разбра от горе описаното.И к'во общо има искрата със запалването неразбрах като ти казах, че на газ пали а на бензин прикюфква, светва чека и до там.
Отговори

MladOpelist снимка MladOpelist 03 септември 2012 - 12:31

Извади минусовата клема на акумулатора за минутка. Слагаш, палиш и ще се изненадаш колко добре работи мотора на бензин, и така до първото по-дълго каране на газ.

Дано съм ти полезен. Успех :icon_wink2:
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 12:33

 MladOpelist, на 03 септември 2012 - 12:31, каза:

Извади минусовата клема на акумулатора за минутка. Слагаш, палиш и ще се изненадаш колко добре работи мотора на бензин, и така до първото по-дълго каране на газ.

Дано съм ти полезен. Успех :icon_wink2:


Колега правил съм го това знам, че от това се зануляват грешките на компа но усирането неспира.

Благодаря за вниманието.
Отговори

obic снимка obic 03 септември 2012 - 12:53

 Dilqn_Iordanov, на 03 септември 2012 - 12:11, каза:

Направо отварям капака на инжектора и наблюдавам дюзата и работи перфектно, докато карам на газ си върви следователно има искра обръщам на бензин и се секва и тръгва секва се и така и замирисва на бензин, кое не разбра от горе описаното.И к'во общо има искрата със запалването неразбрах като ти казах, че на газ пали а на бензин прикюфква, светва чека и до там.



Колега, като караш на газ прекъсваш бензиновата система, зависи откъде, някои прекъсват дюзата някои от другаде, може като преминеш на бензин ЕКУ то да се

обърква и да не дава сигнал на комутатора и да не ти дава искра на свещите, а именно исках да разбера директо като палиш на бензин и като не пали да ли си

проверил свещите за искра?
Мнението беше редактирано от obic: 03 септември 2012 - 12:55
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 12:59

 obic, на 03 септември 2012 - 12:53, каза:

Колега, като караш на газ прекъсваш бензиновата система, зависи откъде, някои прекъсват дюзата някои от другаде, може като преминеш на бензин ЕКУ то да се

обърква и да не дава сигнал на комутатора и да не ти дава искра на свещите, а именно исках да разбера директо като палиш на бензин и като не пали да ли си

проверил свещите за искра?


Не съм.
Отговори

obic снимка obic 03 септември 2012 - 13:10

Колега и се сетих за нещто друго, като минеш на бензин дали ти пекъсва тока на газта, виждалсъм газта да не пекъсва и двете горива да се смесват и да става

подобен проблем,пробвай да дръпнеш кабела +12 от клапана на газта а и за по сигурно ако клапана не работи от бутилката да спреш газта..

Пробвай да я палиш на газ за да си сигурен че в системата няма газ а после пробвай с бензин..
Мнението беше редактирано от obic: 03 септември 2012 - 13:25
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 13:24

 obic, на 03 септември 2012 - 13:10, каза:

Колега и се сетих за нещто друго, като минеш на бензин дали ти пекъсва тока на газта, виждалсъм газта да не пекъсва и двете горива да се смесват и да става

подобен проблем,пробвай да дръпнеш кабела +12 от клапана на газта а и за по сигурно ако клапана не работи от бутилката да спреш газта..


Не не ми смесва горивата и това е проверено.
Отговори

obic снимка obic 03 септември 2012 - 13:37

Колега бутона за превключване от газ на бензин проверил ли си? Провери и кабела кйто излиза от превключвателя до енжектора може да е някоя слаба връзка..
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 14:11

 obic, на 03 септември 2012 - 13:37, каза:

Колега бутона за превключване от газ на бензин проверил ли си? Провери и кабела кйто излиза от превключвателя до енжектора може да е някоя слаба връзка..


Добре де дори и така да е защо замирисва на бензин.
Отговори

obic снимка obic 03 септември 2012 - 14:38

 Dilqn_Iordanov, на 03 септември 2012 - 14:11, каза:

Добре де дори и така да е защо замирисва на бензин.



Колега дате питам точно кога ти замирисва на бензин, когато колата почва да се спъва в движение ли само?
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 03 септември 2012 - 14:48

Няма ли да е най-лесно да сложиш кламера и да кажеш каква грешка записва ЕКУ-то и от там да почнем да гадаем.
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 14:55

 Ивчо, на 03 септември 2012 - 14:48, каза:

Няма ли да е най-лесно да сложиш кламера и да кажеш каква грешка записва ЕКУ-то и от там да почнем да гадаем.


Аз като я закача ще знам, просто от опит някой ако знае питам.
Отговори

obic снимка obic 03 септември 2012 - 15:16

Колега

За дати замирише на бензин вариантите са малко.

1.Двигателя върти и не пали-усеща се миризма.

2.Теч в горивната система (маркучи,траби и спукан резервуар).

3.При резки движения напред и назад бензина се разширява и се отваря клапана за изпарения-усеща се силна миризма...
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 03 септември 2012 - 15:34

 obic, на 03 септември 2012 - 15:16, каза:

Колега

За дати замирише на бензин вариантите са малко.

1.Двигателя върти и не пали-усеща се миризма.

2.Теч в горивната система (маркучи,траби и спукан резервуар).

3.При резки движения напред и назад бензина се разширява и се отваря клапана за изпарения-усеща се силна миризма...


1.Защо не пали докато върви и после върви после пак невърви.

2.Теч няма сиг за 234123 път подчертавам.

3.Не замирисва при резки движения, а докато си карам.Докато карам на газ бензина ми НЕ НАМАЛЯВА.
Отговори

Dilqn_Iordanov снимка Dilqn_Iordanov 04 септември 2012 - 08:15

Вече спря да пали сутрин категорично, а на газ трудно запалва.Идва зима на газ не може, КАКВО може да е.
Отговори

Toto2 снимка Toto2 04 септември 2012 - 17:30

Здравей,колега.Щом ти мирише на бензин,значи ти се губят токовете.Щом ти се губят токовете,значи плаче или за комутатор,или в най-добрия случай,да вземеш и да прегледаш всички букси от делкото до бобината.Поразбутай ги откачи ги една по една,ако трябва ги понапръскай с ВД-40,и ако имаш късмет може и да се оправи.Ако не се оправи,виж вземи от някъде един комутатор и опитай с него.Наскоро имах сходен проблем,но при мен не палеше нито на газ,нито на бензин.Поразбутах буксите и си запали.Успех.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg