Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Спирачни дискове и накладки

danilk0 снимка danilk0 16 септември 2019 - 09:57

Здравейте,

Може ли да ми препоръчате комплект предни спирачни дискове + накладки?

Модел: Опел Инсигния 2010г., комби.
Мнението беше редактирано от danilk0: 16 септември 2019 - 09:58
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 септември 2019 - 10:01

Пич, дискутирано е всичко това 1000 пъти. Всеки си има истина за него си.

Аз напоследък карам с дискове брембо и накладки АТЕ и най-много ми харесва цена качество. АТЕ с АТЕ е още по-добре, но дисковете са скъпи и по-меки.

По-бюджетните БОШ ми харесват много. ТРВ аз ги паля, други колеги ги харесват. Зависи от стила на шофиране. Има положителни мнения за текстар. Аз не ползвам такива.
Отговори

danilk0 снимка danilk0 16 септември 2019 - 11:09

Да, всъщност по-скоро ме интересува от къде мога да купя тези части? :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 септември 2019 - 11:15

 danilk0, на 16 септември 2019 - 11:09, каза:

Да, всъщност по-скоро ме интересува от къде мога да купя тези части? :)


Брембо вземам от ауто1. Тех-ко също мисля продават истинско. Мисля и на двете места има и АТЕ. Има и други места, аз теая съм пробвал.
Отговори

devailo снимка devailo 16 септември 2019 - 11:31

Аз понеже в рамките на няколко месеца трябваше бая консумативи да сменям по колата и сложих от пред ATE+ATE и е супер , месец по късно сложих отзад делфи .. и колата ми звучи като стара жигула сега , яко скърцане и стържене и свирукане. Грешка която няма да повторя.
Мнението беше редактирано от devailo: 16 септември 2019 - 11:31
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 16 септември 2019 - 11:39

Гледам, че си от София разходи се по ул.Симеон и по бул. Хр.Ботев там е пълно се магазини за авточасти. Освен това и он лайн може да си поръчаш. Като фирми вносители колегата ти е посочил Ауто1 и ТехКо, освен тях има Елит Кар, ЕМ КОМПЛЕКТ 33 и още една камара ама не се сещам в момента. И ако си решил да поглезиш колата с някой продупчени дискове запомни, че на такъв тип дискове се слагат само керамични накладки!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 септември 2019 - 16:30

Моето лично мнение е избягвай TRW и Delphi . Един глас за Textar.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 септември 2019 - 17:52

С Делфи никога не съм имал проблем със свирене или каквото и да е. Сложих Ате отпред дискове и накладки и симфония.... :doh:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 септември 2019 - 18:05

 IvailoM, на 16 септември 2019 - 17:52, каза:

С Делфи никога не съм имал проблем със свирене или каквото и да е. Сложих Ате отпред дискове и накладки и симфония.... :doh:


Някой път е и до стил на каране. Просто трябва човек да си намери какво му пасва.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 16 септември 2019 - 18:12

Карал съм я колата както ми е на кеф. Никога проблеми, ама никога!
Отговори

Silencer снимка Silencer 21 септември 2019 - 18:44

Карах с WOKING по препоръка и свиркаха , вчера си купих оригинал на GM, и за сега съм доволен. Странното е че мейд ин Индия.

За Ате чувам че имало ментаци.
Сложно е.
Отговори

sathv снимка sathv 21 септември 2019 - 19:31

 Silencer, на 21 септември 2019 - 18:44, каза:

Странното е че мейд ин Индия.

За Ате чувам че имало ментаци.
Сложно е.

Напротив. Странното е ако са Европа. Азбеста е забранен в цяла Европа и производството е изнесено предимно в Азия. Тука се опитват да налагат разни безазбестови фрикционни материали, ама качеството или не става или цената става твърде висока. В ниския клас азбеста е задължителен.
Отговори

ufer снимка ufer 24 септември 2019 - 09:13

И аз чух, че Брембо са прекалено евтини, за да са истински! А сега де! Пълен хаос с резервните части... Преди години попаднах на търговец, който искаше да става официален дистрибутор на Мерцедес, но и да предлага неоригинални резервни части за марката. Само се хванах за главата и се сетих за една латинска сентенция: "Quo vadis...?". В превод ще рече: "Къде отиваш... (господи)?". В голяма степен това важи и за нашата реалност!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 септември 2019 - 12:14

Има хора всякакви, и това че е искал да даде възможност и за афтърмаркет(неоригинални) части не е негова грешка. Искал е да даде максимален избор, но когато знаеш какво искаш, ще вземеш каквото трябва.
Отговори

ufer снимка ufer 27 септември 2019 - 07:44

Този човек искаше да предлага само неоригинални части..., но причината няма да я споменавам!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg