Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Гадно скърцане :(

mobby снимка mobby 13 януари 2011 - 18:40

Здравейте колеги, имам едно проблемче, което наистина ме дразни супер много! Става въпрос за парното, като го пусна на 1-ва и 2-ра степен да духа и се чува едно ужасно стържене, предполагам че и на 3 и 4 пак си стърже, но просто не се чува! Стърженето наподобява на перка която или не е смазана или закача в нещо, много е дразнещо. От къде може да идва проблема, някой с идеи?

П.С. Колата е Астра Г
Отговори

SPD снимка SPD 13 януари 2011 - 18:52

Може да имаш боклуци вътре и да блокират нещо. Имали сме случай от листа да се оплетат и да стърже после перката дето се изкривява
Отговори

plamen_angelov снимка plamen_angelov 13 януари 2011 - 18:55

При мене пък го има на 3 и 4. :newsm05_41: ,но не е нещо много фрапиращо,с тиха музичка нещата се оправят :61:
Отговори

juliustheceaser снимка juliustheceaser 13 януари 2011 - 20:37

 plamen_angelov, на 13 Jan 2011, 18:55, каза:

При мене пък го има на 3 и 4. :newsm05_41: ,но не е нещо много фрапиращо,с тиха музичка нещата се оправят :61:

При мен също го имаше на 3 и 4 ,но само ако пуснех директно на тях-ако поработеше малко на 1 или 2 го нямаше,после спокойно се минаваше на 3 и 4.Мислех си че е от студа.Онзи ден смених кората на чистачките и видях че в моторчето има две листа.Може би те са стържели.
Отговори

mobby снимка mobby 14 януари 2011 - 13:17

а къде точно се намира перката на парното? трябва ли да разглобявам централната конзола?
Отговори

CH_M снимка CH_M 14 януари 2011 - 13:21

 mobby, на 14 Jan 2011, 13:17, каза:

а къде точно се намира перката на парното? трябва ли да разглобявам централната конзола?



Свали жапката и ще видиш клапата за циркулация на въздуха в купето и под нея ти е и вентилатора .Или има боклуци опиращи в перката или скрибуцат втулките на моторчето .....
Отговори

mobby снимка mobby 14 януари 2011 - 13:24

 CH_M, на 14 Jan 2011, 13:21, каза:

Свали жапката и ще видиш клапата за циркулация на въздуха в купето и под нея ти е и вентилатора .Или има боклуци опиращи в перката или скрибуцат втулките на моторчето .....


Благодаря колега, ще погледна после и ще споделя от какво идва проблема :)
Отговори

mobby снимка mobby 16 януари 2011 - 16:42

Разглобих го, нямаше боклуци, а и странно но не скърцаше изобщо. Обаче забелязах когато е топло времето каточели го няма това стържене, застуди ли и се започва :devil-smiley-019: :naughtynono:
Отговори

kBa3uMoD4o снимка kBa3uMoD4o 20 февруари 2011 - 11:08

Май много хора го имаме този проблем!!! При мен също го има. Според мен не е от листа или тем подобни боклуци.Лично аз извадих две - три иглички от бор от клапата за циркулация и много се надявах,че съм си решил проблема ама не - пак си остана. И аз оставам с впечатлението,че когато е по-студено го има когато е по-топло го няма,така че няма как да е от боклуци. Проблема е че незнам от какво е. По скоро някоя перчица или нещо такова опира някъде!
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg