Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос Ксенон или Би-Ксенон !

bareze снимка bareze 28 май 2006 - 17:59

Ае маняци я обяснете ся не сам чат с нещата ама един познат ми разправя че за по 40 лева на фар си сложил ксенонови фарове значи разликата е огромна -> но за кадетчето незнам как ще стане тарикатлака някой слагал ли е -> какви промеени се изваршват в захранването има ли некви неща които може да прецакат фаровете -> тоя с астрата май-нищо не е барал напрао слага и тва е ама незнам не сам сифурен кажете и кое е по добре ксенон-а или биксенон-а ае всичко за тва как мога да си направя опелчето да свети вечер подобаващо без да заслепява и да се вижда патя както на при новите автомобили :helpsmilie:
Отговори

Vassil снимка Vassil 28 май 2006 - 22:21

:helpsmilie:

bareze, на May 28 2006, 06:59 PM, каза:

............че за по 40 лева на фар си сложил ксенонови фарове значи разликата е огромна............
............кое е по добре ксенон-а или биксенон-а........

:19a: Дааа, за 40 лв. си се слага ксенон без никви проблеми. Случайно, знаеш ли колко е цялата работа. Комплекта е над 700лв!!! Твоят приятел, си е купил крушки и ги е сменил само тях! Препоръчвам ти го и на тебе, това :19a:
За това кое е по-добро, как смяташ. Помисли малко, не е трудно. Би-Ксенон не ти ли звучи малко по-така от просто Ксенон :19a:
Отговори

EDS снимка EDS 28 май 2006 - 23:22

Хехе ксенонче за :helpsmilie: 40 кинта :) Яко а , да не са му ги продали крадени от някоя S-ка за тези парички :) Не се заблуждавай - оригинални ксенонови лампи комплектчето го гледах преди 2 дни в магазина на цена 1200 лева - скромно а :19a: Аз нямам чак такива екстри , но спомокойно мога да заявя че 2-те ми лампички Н7 са super bly серията на GENERAL ELECTRIC - е друг е въпроса че ми излязоха като цена през..... защото при нормална цена от около 10 лева на лампа Н7 тея са на около 30 бройката !Та решил съм някой ден ако продавам колата да си ги сваля :19a: :19a: :19a:
Отговори

hayabusa снимка hayabusa 29 май 2006 - 10:00

какъв ксенон бе.На този стар опел и не си струва да му сложиш ксенон дори и да може.Пък и найстина комплекта ксенон струва колкото самата кола :helpsmilie:
Би-ксенон значи до колкото знам на късите и дългите светлини КСЕНОН светлина :19a:
Отговори

Оги снимка Оги 29 май 2006 - 10:04

Би-ксенон = 5 x Кадет
Отговори

bareze снимка bareze 29 май 2006 - 21:34

оффф аз не ви раазпрявям за цялата система от ксенон-овите глупости дето са за мазните кинти
става реч само за лампи-те крушките няколко авера си сложиха единия на опел кетра друг на едно пежо а трети на голф 2 -> и да ви кажа не са дали 1000 и нагоре пари :helpsmilie:
Отговори

bugatti снимка bugatti 29 май 2006 - 21:49

Те просто са си купили някакъв илиенски "ксенон"......ако пък ксенона е станал толкова евтин кажи им да метнат и един комплект насам :19a: :19a: :helpsmilie: :19a: :19a:
П.П. Нищо лично просто на пазара няма истинки ксенон който да работи от 5000к-8000к на тази цена. Има едни прекрасни крушки синии на цвят много хубави по 12лв комлекта :o :o
Отговори

Жоро снимка Жоро 30 май 2006 - 08:40

Да купили са си крушки на който пише ксенон! Те са едни БОЯДИСАНИ сини и не светят лошо, но тези който са 55/60W не са нещо по различно от твойте крушки! А тези който са 90/100W светят доста по-добре но ебават май..а на другите и на инсталацията ти!!!
Отговори

ГостPMG_* 30 май 2006 - 21:59

не се сърдете ама маса компетенция имаше тук :19a:
Само старата пушка Жоро както винаги е прав, само дето 90/100W са си ОК :bravoo:
А пича с форда уби рибата с биксенона, евала баце, мап реди да говориш за опел накарай твойта да припали :bravoo:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 30 май 2006 - 22:17

PMG, на May 30 2006, 09:59 PM, каза:

Само старата пушка Жоро както винаги е прав, само дето 90/100W са си ОК  :19a:


айде айде, аман от такива пишмани дето ме заслепяват на пътя!
някой такъв гъзар ще изяде боя като ми изпушат нервите :2angry1:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 30 май 2006 - 23:29

Пешо пак не е чел че си пише на 90/100 - not for use in europe =)

то малко като с наркотиците в холандия това - забранение са за консумация, ама са разрешени за продаване =)

малко offtopic ама и без това няма смисъл да пиша за биксенона по 40лв комплект =)
Отговори

ГостPMG_* 31 май 2006 - 07:25

kravarka, на May 31 2006, 12:29 AM, каза:

Пешо пак не е чел че си пише на 90/100 - not for use in europe =)

то малко като с наркотиците в холандия това - забранение са за консумация, ама са разрешени за продаване =)

малко offtopic ама и без това няма смисъл да пиша за биксенона по 40лв комплект =)
 


А Мишо, аз живея с US манталитет такаче........ мисля че е напълно нормално на моят ДОДЖ ЧАРДЖЪР да имам 90/100 :bravoo:

А на агресора на пътя tarambuka3000, пич когато се кара на къси невярвам да те заслепи някой с 90/100, друг е въпроса ако кара на дълги :19a:
Отговори

Жоро снимка Жоро 31 май 2006 - 07:59

На старата кола бях с такива 90/100 с 4 релета понеже инсалацията се стопи, и съм имал много случай като ходим на някъде и аз съм от по задните коли /нали съм бавен/ и приятели са ми звъняли да махна дългите. Тогава само чуквах дългите и започваха да споменяват родителското ми тяло...
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 06 юни 2006 - 00:40

Аре тая тема пак стана от биксенон на 90/100 - ама то и без това е глупост още от началото =)

А 90... си е мамата таковало - на асконата нали са такива и брат ми само разправя, че всички му светкат...

брутална си е тая крушка!
Отговори

Asgard снимка Asgard 06 юни 2006 - 06:29

Незнам какво им хвалите толкова на тея 90/100W :bravoo: Мойте крушки до колкото знам са 100W и на късите и на дългите (еднакви са двете крушки) и пак нищо не виждам на къси :19a: Явно това си е масов дефект при Калибрите та се чудя какви крушки да измисля, че да се вижда нормално :bravoo:
Отговори

Жоро снимка Жоро 06 юни 2006 - 08:01

kravarka, на Jun 6 2006, 01:40 AM, каза:

Аре тая тема пак стана от биксенон на 90/100 - ама то и без това е глупост още от началото =)

Мише това че не е ксенон и биксенон го разнищихме за това обясняваме к'во е :19a:
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 06 юни 2006 - 10:49

A пък тая тема за калибрите и фаровете я има на много места разнищтвана и решение даже има - свързано с желание =)
Отговори

Stoil снимка Stoil 06 юни 2006 - 12:11

я вижте таз системка...
http://www.redline-t.../1_69/view/219/

един познат си сложи такава на пасатора и стана доста културно изпълнение
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 06 юни 2006 - 18:43

GSI-DOHC, на Jun 6 2006, 01:11 PM, каза:

я вижте таз системка...
http://www.redline-t.../1_69/view/219/

един познат си сложи такава на пасатора и стана доста културно изпълнение
 

Е това вече са си истински "ксенони" културни са - ама цената им не е 40-50лв =)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg