Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с педала на газта

PlamenG снимка PlamenG 26 юни 2011 - 18:16

Здравейте колеги. Отскоро съм собственик на Опел Астра Г 2000 г. с двигател X18XE1 - 116 к.с. Понеже не съм запознат с колата искам да попитам нещо. Педала на газта има празен ход (около 1-2 см.), тоест малък ход, при който не става подаване на газ. Иначе колата върви добре и педала е ок. Просто като съм на някой "зверски" наклон и като тръгвам докато подам достатъчно газ и колата гасне. Трябва леко да я форсирам, за да не изгасне. Освен това дали някой знае регулира ли се подобно нещо и дали въобще може да се оправи подобно нещо. Не знам обаче дали съм с жило на газта или не. Благодаря предварително!
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 26 юни 2011 - 18:35

Ако си с жило дръпни бронята на жилото докато не почне да качва оборотите и го фиксирай със скобата в това положение.
Отговори

PlamenG снимка PlamenG 27 юни 2011 - 21:29

Ами, колеги, днес (27.06.2011) ходих на двама майстори да погледнат колата ми и т.нар. проблем с празния ход на педала на газта. И двамата ми казаха, че това е нормално. (Всъщност двигателя ми е с жило.) Просто се чудя как е възможно празен ход от около 2-3 см. да е нормално и защо в Опел са преценили, че това трябва да е в плюс за шофьора, въпреки, че на мен определено ми е много дискомфортно. Същите майстори ми казаха, че не е хубаво да се натяга жилото и че положението му е на максимално допустимо опъване на настоящия етап. Казаха ми още така, че единственото решение е да..."свикна"... А колата я имам от едва 1 седмица и бих искал да се наслаждавам да я карам без проблеми:))))
Тъй като само двама души ми писаха по този проблем, си мисля, че другите колеги с Астри Г нямат такива проблеми или просто....са "свикнали".
Просто ще трябва да си я карам така!
Отговори

fero_91 снимка fero_91 27 юни 2011 - 22:32

Колега и при мен горе долу е нещо такова ама чак толкова не се усеща.. разбирам те какво искаш да кажеш но май при всички опели е така.. иначе съм карал фолксвагени те пък са много пъргави, милиметарче да докоснеш гаста веднага я усещаш.. сам ако можеш да измислиш нещо за това жило добре ще е или пък някакъв познат да намериш със същата кола и да видите каква е разликата :newsm05_41:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 27 юни 2011 - 22:53

Колега, ако имаш празен ход на педала, подчертавам при нормални обороти, разбирай нормален празен ход (загрял мотор), на жилото преди дросела има една зегерка, с нея се контролира дължината на жилото към педала.Вадиш, преместваш напред и я слагаш обратно, след това тестваш.Би трябвало да се оправи, ако не значи търси другаде проблема.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 28 юни 2011 - 08:25

И аз преди имах същия проблем,да не кажа че при мене накрая беше станал 2-3см празния ход на педала и вече беше почнало да ме дразни и направих това ,което всички те съветват махнах зегерката опънах си жилото и пак сложих зегерката и сега се кефа на педал без празен ход.А това което са ти разправяли "майсторите" са пълни глупости,жило не се плаши от опъване!Комплекта жило се състои от кожух и самото жило,като това осигурява да няма свивания.Погледни там където жилото отива към дросела дали не е излязла част от кожуха.Почти съм сигурен,че това се е случило.
Отговори

tokoxxl снимка tokoxxl 28 юни 2011 - 09:07

Само да вмъкна ще при опъване на жилото ще ти се качат оборотите на двигателя, а оттам и разхода на гориво. Все пак всеки сам си преценя какво да прави. Според мен не е това начина за решаване на проблема с по-бавната реакция на педала на газта. И при мойта кола го има този проблем. Обиколих доста сервизи за диагностика и като причина ми се изтъкна, че може малко да се повиши подаването на гориво в цилиндрите. Което няма как да стане понеже трябва да ми "бъркат" в компютъра на колата, а аз не давам. Друга причина за забавянето ми посочиха, че бил дебитомера. Само, че при мен е сменен с уж оригинален/бошовски/.
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 28 юни 2011 - 11:23

 Ивчо, на 28 юни 2011 - 08:25, каза:

И аз преди имах същия проблем,да не кажа че при мене накрая беше станал 2-3см празния ход на педала и вече беше почнало да ме дразни и направих това ,което всички те съветват махнах зегерката опънах си жилото и пак сложих зегерката и сега се кефа на педал без празен ход.А това което са ти разправяли "майсторите" са пълни глупости,жило не се плаши от опъване!Комплекта жило се състои от кожух и самото жило,като това осигурява да няма свивания.Погледни там където жилото отива към дросела дали не е излязла част от кожуха.Почти съм сигурен,че това се е случило.


:good: Това е начина за обиране на празния ход!!! Тези нарези са точно за това.
Отговори

PlamenG снимка PlamenG 28 юни 2011 - 14:29

Благодаря, колеги. Ще пробвам това, което ме съветвате! Странното е че съм карал Астра Г 1,6 2000 г. (101 к.с.) и Астра Г 1,4 1999 г. и при тях няма подобно нещо. Педалите на газта са си нормално закрепени без излишни луфтове. Днес пробвах на един колега същата Астра като моята и т.нар. проблем го има и при него. Каква е тази работа с 1,8 двигателите да има луфт, а при другите да го няма никакъв. Като намеря решение на тази "главоблъсканица" ще пиша, че ми дойде до гуша от тези педали:)))). Още веднъж благодаря за отговорите!
Отговори

fero_91 снимка fero_91 29 юни 2011 - 16:09

айде разгле аз днес 1 зъбче стегнах жилотоо :biggrin: :newsm05_41: много е лесно колега а и за разхода не ми се вярва да се повиши, щот погледнах дросела не стои в отворено положение.. :pardon:
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 29 юни 2011 - 16:19

Няма от какво да се вдигне разхода, просто обираш свободния ход преди да започне да дърпа клапата. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg