Опел Клуб България: автогуми AUSTONE SP90 - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

автогуми AUSTONE SP90 закупуване на зимни гуми

#1 Потребителят не е активен   Тодор Ялъмов 

• Кара с 50км/ч
  • Група: Потребители

• Автомобил:Кадилак SRX и Сааб 9-3
  • Населено място:Стара Загора
  • Регистриран: 05.08.2015

Публикувано: 12 август 2018 - 21:43

Здравейте!Решил съм да закупувам зимни гуми и искам да ви питам имате ли наблюдения върху гуми AUSTONE SP901 107V XL ?

#2 Потребителят не е активен   benzy 

• Пилот...

• Автомобил:Astra G Z14XE; Astra F X16SZR
  • Населено място:Тетевен
  • Регистриран: 14.11.2006

Публикувано: 13 август 2018 - 09:48

Чесно казано за сефте ги чувам, но опита ме е убедил в едно - с евтина гума си си като без гума...
Погледнах за оферти, щом бюджетна марка като DEBICA продва 235/60/18 за 211 лева, а AUSTONE със същия размер е 137 лева не знам колко гума и колко мисъл ще да има в нея :confused:

По-скоро се напъни с още 50тина лева на гума за NEXEN или KUMHO отколкото да се пробваш с австралийски гуми за сняг :icon_wink2:

#3 Потребителят не е активен   Тодор Ялъмов 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 13 август 2018 - 20:50

benzy, на 13 август 2018 - 09:48, каза:

Чесно казано за сефте ги чувам, но опита ме е убедил в едно - с евтина гума си си като без гума...
Погледнах за оферти, щом бюджетна марка като DEBICA продва 235/60/18 за 211 лева, а AUSTONE със същия размер е 137 лева не знам колко гума и колко мисъл ще да има в нея :confused:

По-скоро се напъни с още 50тина лева на гума за NEXEN или KUMHO отколкото да се пробваш с австралийски гуми за сняг :icon_wink2:

Добре де, но в сайтовете предлагат Ванли за 221 лева и още няколко китайки за над 200 лева, австралийците не пробват ли пазара в БГ?

#4 Потребителят не е активен   DALGONSKi 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G X20DT..!?
  • Населено място:Сандански
  • Регистриран: 08.11.2009

Публикувано: 13 август 2018 - 21:14

Не искам да тегля общия знаменател, да не би случайно да прихвана и някой друг stone по погрешка, но - поне от скромния опит който имам като шофьор.. всичко различно от Bridgestone не става за нищо! Китайските обикновено са много добри, особено за семейния бюджет, също така прилични първият сезон в употреба. След това сам се убеждаваш ЗАЩО КИТАЙСКИТЕ СА ПО-ЕВТИНИ..

п.п. А понякога, при някои.. дори първият дъжд е показателен..

Апропо - не знам да ли коментираните са Австралийски и от някой друг край на света, отново можете да ме осъдите, но и тях съм склонен да причисля към китайците..
Публикувано изображение
Да ревеш в OPEL винаги е по-забавно от това да се смееш в някой VW GOLF.. :D

#5 Потребителят не е активен   sathv 

• Спазва ЗДвП

• Автомобил:Corsa X12XE; Astra Clasic Z16XEP
  • Населено място:Габрово
  • Регистриран: 15.06.2012

Публикувано: 13 август 2018 - 21:46

Тези са чисто китайски гуми и с нищо не са по-лоши от европейските им аналози като Дебица, корморан, сава и т.н. Само дето са по-евтини.

#6 Потребителят не е активен   benzy 

• Пилот...

• Автомобил:Astra G Z14XE; Astra F X16SZR
  • Населено място:Тетевен
  • Регистриран: 14.11.2006

Публикувано: 14 август 2018 - 08:58

AUSTONE са австралийски гуми името на фирмата идва от "Australia No One" поне така пише в сайта им и са световно неизвестни, даже и чичо гугъл почти нищо не казва за тях. А ако китайката е 200 лева говорим вече за среден клас гуми (за споменатия размер) и те имат и някакви качества. Мнението ми е, че евтината гума независимо дали е европейска, китайска или марсиянска не си струва. Ще похарчи 140 лв за гума и после ще му се иска да беше дал още 40 за Nexen, които по качества прекантаряват към премиум сегмента...

#7 Потребителят не е активен   sathv 

• Спазва ЗДвП

• Автомобил:Corsa X12XE; Astra Clasic Z16XEP
  • Населено място:Габрово
  • Регистриран: 15.06.2012

Публикувано: 14 август 2018 - 19:24

Пак ти казвам, че austone са китайски бранд и няма нищо общо с Австралия. Те са търговска марка не производител на гуми. Гумите им се произвеждат от китайската фирма CHENGSHAN, които пък са джоин венчър с Cooper. Ето я гумата за която пита човека http://www.chengshan...iew.aspx?id=206
Същата предполагам я има брандиранa и като Cooper.
Nexen не са по различни.

Мнението беше редактирано от sathv: 14 август 2018 - 19:25

#8 Потребителят не е активен   Тодор Ялъмов 

• Кара с 50км/ч

Публикувано: 20 октомври 2019 - 19:07

Абсолютно вярно е, че гумите се произвеждат в Китай но са австралийски. На братушките са доста известни. Аз вече карах с тях една зима и едно лято. За сега съм повече от доволен! Грайфера им не е мръднал а каучука е все така еластичен. Гумите вече са на 11000 км.. Понеже вече се снабдих с втори комплект джанти за Кадито, се замислям дали да не си купя и лятни Аустони!? Всъщност дилемата ми е между Хайфли и Аустон.

Мнението беше редактирано от Тодор Ялъмов: 20 октомври 2019 - 19:13

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg