Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос за борд компютър на Омега Б

Roberto снимка Roberto 16 октомври 2008 - 19:22

Аз имам доста досаден проблем, свързан с ксенона, който монтирах. Компа постоянно дава грешка, че са изгорели фаровете. Пробвах с релетата, пробвах с някакви "warning canceller"-и, не става, работят по една седмица и всичко започва отначало. Пробвах и с други баласти и какво ли не и не и не, чак ми иде да го изхвърля скапания ксенон. Та си мислех, дали няма някакъв начин да се "пипне" в компа да не прави проверка за светлини, само за това, другото да си работи? Възможно ли е софтуерно или ако трябва хардуерно да се направи това и сответно къде (кой) би могъл да го направи.
Благодаря на всеки, който се отзове и предварително се извинявам, че съм пуснал това запитване и като отделна тема, просто вече се дразня супер много и започвам да съжалявам яко, че си сложих ксенон.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 17 октомври 2008 - 08:36

 Roberto, на Oct 16 2008, 08:22 PM, каза:


Колега слагат се някакви джаджи към ксеноновата система дето елиминират тези грешки дето излизът на борда. Най добре е да отидееш там дето си слагал ксенона и да попиташ. За информация тук във форума съм чел за тези джаджи но не си спомням каде. Виш някаде из форума дето се обсъждат ксенон системи и ще ти стане ясно всичко как се прави . УСПЕХ ! :newsm05_41:
Отговори

Roberto снимка Roberto 17 октомври 2008 - 10:25

Лошото е, че слагах вече три пъти от тези джаджи и всичко става ОК, но само за една седмица и после всичко започва отначало :( За това мисля да прибягна до такава операция, ако изобщо има такава възможност.
Отговори

stepo3 снимка stepo3 17 октомври 2008 - 10:57

Според мен трябва да може, както може да се елиминира check-a при Astra F. Справка тази тема, описание на букса Х20; пин 1,4,26. Тук има описание на буксата на Vectra B, където с лилаво е показано как става номера когато нямаш датчици и проверка за крушки. Моя съвет е да видиш с какъв цвят ти е буксата (имаше и някакви сиви, някакви 32-пинови...) и тогава ще мислим кое как да свържеш :newsm05_41:
Отговори

omegaab снимка omegaab 23 октомври 2008 - 16:56

Значи проблема си го има при повечето омеги(така е и пир мене). Преди 1 седмица сложих ксенон и ми дава грешка. Ходих в сервиз и ми казаха, че става само хардуерно. Има начин да се добавели габарити, които лъже ли компа и да ти светат примерно при двигатела
Отговори

Roberto снимка Roberto 25 октомври 2008 - 03:52

За сега си реших проблема, като сложих едни "warning canceller"-и и ги монтирах на място, където не се загряват толкова от двигателя, т.е. когато има добро охлаждане на залъгалките и на баластите мисля, че е добре, поне при мен не се получават вече тези грешки (поне за сега).
Отговори

Sasho07 снимка Sasho07 05 февруари 2009 - 03:01

продават се кабели който решават проблема с грешката струват 40 лева
Отговори

omegaab снимка omegaab 06 февруари 2009 - 19:57

 Sasho07, на 05 Feb 2009, 03:01 AM, каза:

продават се кабели който решават проблема с грешката струват 40 лева



При мен този проблем се реши. Карах 2 часа на фарове и компютъра си ги намери. Мисла, че си ги има като опция в компа и си ги е намерил Колегата нз дали се е справил с проблема
Мнението беше редактирано от omegaab: 06 февруари 2009 - 19:57
Отговори

ivo_loki снимка ivo_loki 07 февруари 2009 - 12:46

 omegaab, на 06 Feb 2009, 08:57 PM, каза:

При мен този проблем се реши. Карах 2 часа на фарове и компютъра си ги намери. Мисла, че си ги има като опция в компа и си ги е намерил Колегата нз дали се е справил с проблема

е много странно при мене никога не ми е давала грешка сигурни ли сте че правилно са вързани.
Отговори

Sasho07 снимка Sasho07 08 февруари 2009 - 23:21

Онзи ден си сложих ксенон и изобщо не ми отчете грешка,но както писах и по горе ако не ти изчезне грешката се продават кабели който оправят нещата.мога да ти кажа от каде да си ги купиш ако си от София.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg