Опел Клуб България: Подлакътник Астра H - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1

Подлакътник Астра H монтаж/демонтаж

#1 Потребителят не е активен   dj_simo_boy 

• Пилот...
  • Група: Потребители

• Автомобил:BMW X6 F16 40d, Nissan Qashqai J11 CVT
  • Населено място:София
  • Регистриран: 08.02.2005

Публикувано: 19 март 2011 - 13:38

Здравейте колеги,

Астрата ми има фабричен подлакътник който обаче пречи на жена ми да включва 2-ра и за това искам да го махна :-(
С разглобяване на самия подалкътник не успях да видя как може да се свали целия - най вероятно трябва да разглобя седалката и от там. Ако някой си е поставял подлакътник би трябвало да знае за механима на захващане към седалката. Ако пък не то може ли да ми препоръчате някаъв сайт или програма в които е са описани частите раазглобеи и начина им на захващане... преди съм гледам elcats.ru но сега иска регистрация...
Публикувано изображение Публикувано изображение

#2 Потребителят не е активен   ivo_valentinov 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Astra G Sport X20DTL/ Astra G Linea Sportive Y20DTH/ Astra H Caravan Z17DTJ
  • Регистриран: 09.09.2010

Публикувано: 31 май 2012 - 18:53

Здравей, колега!
Фабричният подлакътник, който е закрепен към шофьорската седалка е от няколко части.
Подлакътника е на една ос, която преминава през декоративна пластмаса имаща за цел да скрие щипките и самия държач. Ще е нужно да приложиш известно усилие и да я издърпаш в хоризонтална равнина - успоредно на оста, но с посока към пасажерската седалка. Оста има на края нещо, като шлиц, който е стопиран със скоба. След като издърпаш подлакътника внимателно свий пластмасовите палци навътре и махаш декоративната пластмаса. Сега ще е нужно да разкачиш тапицерията на седалката от задната страна и ще видиш къде е механизма захванат с 3 гайки към седалката. На него обаче е закрепен и механизма за регулиране на опората за лумбалната област. Ще останат и едни симпатични дупки. Прецени дали да не махнеш само подлакътника!
Ако махнеш целият подлакътник и ти е излишен пиши на лично. :) Ще те отърва от него! :) Успех!

Мнението беше редактирано от ivo_valentinov: 31 май 2012 - 19:45

Проблема не е от бобината, а от магарето в кабината!!! :)

#3 Потребителят не е активен   svetliokk 

• Seat User

• Автомобил:Astra H Z16XER
  • Регистриран: 08.10.2005

Публикувано: 31 май 2012 - 21:48

Всичко е както го е описъл колегата.Аз съм свалял и най-лесно се маха като разтапицираш отзад седалката и се държи на три болта,но остава дупка... и пасва перфектно на астра г

#4 Потребителят не е активен   ivo_valentinov 

• Не спазва ЗДвП

• Автомобил:Astra G Sport X20DTL/ Astra G Linea Sportive Y20DTH/ Astra H Caravan Z17DTJ
  • Регистриран: 09.09.2010

Публикувано: 31 май 2012 - 22:11

Така си е! Мога да демонстрирам дори, как точно седи в Астра Г! :) Но, това е за друг раздел! Да не спамим на колегата в темата! :)
Проблема не е от бобината, а от магарето в кабината!!! :)

#5 Потребителят не е активен   dj_simo_boy 

• Пилот...

• Автомобил:BMW X6 F16 40d, Nissan Qashqai J11 CVT
  • Регистриран: 08.02.2005

Публикувано: 11 септември 2012 - 19:13

Жена ми свикна с подлакътника така че не се продава!!!
Публикувано изображение Публикувано изображение

#6 Потребителят не е активен   DAN4 

• Прясно излюпен...

• Автомобил:Opel Astra H 1.7cdti 125hp /Z17DTR/
  • Регистриран: 28.06.2013

Публикувано: 23 март 2014 - 13:58

Здравейте колеги! Темата е стара, но се надявам някой запознат да види въпроса ми. А той е: подлакътника подлежи ли на допълнително регулиране? Като си пусна седалката назад, така че да ми е удобна и в най-ниско положение подлакътника ми идва малко повдигнат. Благодаря предварително.

Мнението беше редактирано от DAN4: 23 март 2014 - 13:59

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1

Бърз отговор

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg