Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газови Инжекциони,марки и компоненти

npace снимка npace 19 май 2014 - 23:38

Споделям мнение от инжектори АПИС СНАП/СОЛО (разликата е дали ще са 4 на рейка или единични), конструктивно на 100% са еднакви-няма разлика дали ще са СОЛО или СНАП.

Евтин и тих вариант, стабилна работа, доближават се на голям процент към скъпите инжектори.Издържат във времето и разбира се и от тях се случва да има дефекти.Недостатък може да се сложи това че си работят с тяхните си калибровачни дюзи които са различни за стария и новия модел и не стават от други марки.Странно защо производителя е избрал бобината да е 1.65 ома.Не е проблем да работят с всякакви компютри.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 20 май 2014 - 16:20

 npace, на 19 май 2014 - 23:19, каза:

А как стоят нещата когато трябва да се направи диагностика през ОБД буксата?Спира ли временно комуникацията с газовия компютър и след това автоматично да си тръгва пак или трябва да се изключи ОБД връзката газово ЕКУ-ОБД?Пречи ли по някакъв начин тази комуникация с газовото ЕКУ на диагностиката с друга апаратура?

В много редки случаи не мога да се вържа след като мине на газ и газовия си търси протокола това е за около 20 сек.А може и от моята диагностика да е проблема.Иначе си четеш автомобила без грижи.
Отговори

npace снимка npace 21 май 2014 - 22:48

Малко инфо с клип за Barracuda инжекторите.Лично според мен това за парите си надминава очакванията.Реакция (тествана) 1.1 мсек, стабилна работа на 1,4 мсек.

Поради наличието на AGIS DIESEL под капака на моята кола, мога да тествам доста инжектори на колко мсек започват да реагират.До момента съм тествал както следва (реакция/стабилна работа при най кратко време за отваряне).Под реакция имам в предвид минимално време на което подвижния елемент успява да се задвижи.Под стабилна работа имам в предвид минимално време при което на всеки цикъл има движение на елемента.Теста е проведен с налягане на пропан-бутан 1.0 атм.При интерес мога да проведа тестове при по високо налягане като по лично мнение нещата ще се променят.

Баракуда 1.1/1.4 цена на 1 бр. инжектор около 50 лв.
Апис Снап/Соло 1.5/1.8 цена на 1 бр. инжектор 22-25 лв. в зависимост от версията
Рейл 3 ома 2.5/2.7 цена на 4 бр. инжектори в рейка около 70-80 лв.
Валтек 3 ома 2.4/2/7 цена на 4 бр. инжектори в рейка около 70-80 лв.
Мимгаз 3 ома 2.5/2.8 цена на 4 бр. инжектори в рекла около 50-60 лв.

От теста проведен от мен се вижда че всички еднакво изглеждащи инжектори от нисък клас имат идентична реакция.Очаквам да ми попаднат в ръцете инжектори Hana2000 и новия модел на Matrix HS серия в частност SNAP IN които са за монтаж директно на колекторните тръби.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 май 2014 - 18:36

http://www.tamonafor...ic.php?f=4&t=28

Цитат

Определенный смысл в этом есть. Дело в том, что в меделенных форсунках приходится играться жиклерами, чтобы и на х.х работала хорошо и мощности хватало. В быстрый форсунках нижняя граница работы сдвинута вниз. Тем самым достигается более линейная работа на малых нагрузках. И как следствие, меньший расход. Но, если делать все с головой, подготавливать медленные форсунки к установке (калибровка микрометром), то разницу в расходе можно и не заметить.

Мнението беше редактирано от ivan_pop: 22 май 2014 - 18:40
Отговори

npace снимка npace 22 май 2014 - 23:06

Прави си донякъде колега ivan_pop, но донякъде.Първи аз не шпрехам руски и ми трябваше гугъл преводач за да разбера какво си написал.Второ разликата в цената не е само в цената.Трето, за хората които нямат финансовата възможност за закупуване на скъпи инжектори се предлагат компромисни варианти точно от цитата който си постнал.Четвърто, поради факта че не ти се дават много пари за АГУ не очаквай да получиш най-доброто за най-малко.

За мен е важно инжекторите да са възможно най-бързи,скъпи и времеиздържащи защото другите компоненти не създават толкова големи проблеми.Разбира се инструмента в ръцете на невежа е парче желязо.

Извод: Ако в 500 кила мед сипеш 1 кило лайна ще получиш 501 кила лайна.
Отговори

Bo0 снимка Bo0 24 май 2014 - 08:55

Колеги с GASITALY F5 OBD съм и просто информативно питам, когато се опитам да си проверя колата на диагностика трябва ли да изключа газовия компютър (от бущона) или може директно да се четът грешкиге. Майстора който ми го монтира спомена нещо подобно но не си спомням на 100% а не успявам да се свържа с него. Благодаря !
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 24 май 2014 - 18:20

Няма проблем да си прочетеш колата с тази система.Не трябва да откачаш нищо.
Отговори

katalunec снимка katalunec 25 май 2014 - 15:47

A някой чувал ли е за газов инжекцион NLP ? Купих наскоро кола с монтирана такава газова.
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 25 май 2014 - 18:47

Знам че е турска но нищо повече.Даже имам и софт за нея но не съм го пробвал.
Отговори

npace снимка npace 25 май 2014 - 22:40

 katalunec, на 25 май 2014 - 15:47, каза:

A някой чувал ли е за газов инжекцион NLP ? Купих наскоро кола с монтирана такава газова.


На прост двигател преди 2000 година може да работи добре с правилен подбор на компоненти и до тук.Липсва каквато и да е корекция или настройка за каквото и да е.Прост да дрънка.Елементарно тъп.На коли след 2000 г. има ли автоадаптация или трим корекции и следене на смеси с 2 ламбда сонди - голяма греда.Софтуера е лек и прост.Ако колата ти работи добре с този инжекцион си свиркай и си карай.Щом няма дертове, караш.Дерт ако излезе с рейка или изпарител - сменяш и продължаваш.
Отговори

katalunec снимка katalunec 27 май 2014 - 19:18

 npace, на 25 май 2014 - 22:40, каза:

На прост двигател преди 2000 година може да работи добре с правилен подбор на компоненти и до тук.Липсва каквато и да е корекция или настройка за каквото и да е.Прост да дрънка.Елементарно тъп.На коли след 2000 г. има ли автоадаптация или трим корекции и следене на смеси с 2 ламбда сонди - голяма греда.Софтуера е лек и прост.Ако колата ти работи добре с този инжекцион си свиркай и си карай.Щом няма дертове, караш.Дерт ако излезе с рейка или изпарител - сменяш и продължаваш.

Колата е Голф 3 1,6 101 коня.За него важното е да не е с обикновенна газова,а с инжекцион.В общи линии работи добре,като изключим това,че от време на време минава за кратко на бензин и после пак на газ,най-често след зареждане или като пуснеш по инерция.И някой път след запалване на колата и обръщане,леко глъхне все едно е задавена и чак след форсиране се нормализира.Май е време за смяна на филтри и прочистване на системата,а евентуално и свещи.
Мнението беше редактирано от katalunec: 27 май 2014 - 19:18
Отговори

npace снимка npace 28 май 2014 - 22:09

Мощно по газаджийските магазини се навъдиха компютри А.Е.Б. като намирам такива които са КИНГ,АЛЕКС,Грийн газ и още едни но не си спомням името.Въпроса е следния: Всички са еднакви на външен вид (МР48) а софтуера за този който е мейд ин полша е друг спрямо този който е мейд ин итали.Може ли да се използват и двата софтуера или италианския комп е по тъп?Въпроса главно е към Мишо (2.0 16V)?
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 29 май 2014 - 12:33

Софта на АЕБ си е само за него.Името е само търговска малка.Така и за другите си е само за тях,няма значение че са с едно и също име.Двата софта не са съвместими.
Отговори

npace снимка npace 27 юни 2014 - 22:28

Впечатления за Публикувано изображение
Глезотия.В комплект с OBD корекции - несъмнено един шедьовър от рейките.Прекрасна работа на двигатели които нямат cut off режим а свалят много времената.
Недостатък - трябва да се реже и запоява поради несъвместимост на буксата.Друг недостатък за сега няма.
Отговори

Гостktt74_* 22 юли 2014 - 19:47

Здравейте,
Моля за съдействие, с газов инжекцион Мегаджет съм и ми изгоря датчика за налягане, който е на рейката с инжекторите. Откъде мога да закупя нов, благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от ktt74: 22 юли 2014 - 21:40
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 23 юли 2014 - 19:14

Взима се по новия модел така наречения диференциален датчик.Буксите са различни режат се и се запояват кабелите.Тук в сф е около 45-50лв.Трябва да работи на 5 волта(може и на 12 но е посложен монтажа)След това трябва са се зададе в програмата.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 23 юли 2014 - 21:54

Доколкото зная 5 волтови вече не се произвеждат.
Отговори

Гостktt74_* 24 юли 2014 - 20:12

Благодаря за навременният отговор. И още едно питане за какво точно служи този датчик?
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 25 юли 2014 - 19:39

Мери налягането и температурата на газта и прави корекции по него.Минава на бензин когато свърши газта.
Отговори

npace снимка npace 14 август 2014 - 17:42

Има ли някой запознат с това каква е разликата между Тамона ТГСтрийм и Тамона ПроГаз ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg