Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна масло на скоростна кутия Астра H

Никсън снимка Никсън 24 март 2012 - 17:52

 dj_simo_boy, на 23 март 2012 - 21:29, каза:

С извинение ама като гледам какви глупости се изляха тука.... не мога да се сдържа.... обещавам че това ще ми е последното включване...
Стружките в двигателя са много опасни защото там има бутала и попаднали стружките меджу сегментите и стената на цилиндъра ще доведат до надиране и в последствие разход на масло... стружките не могат да попаднат между лагерите в двигателя защото разстоянията са много малки... поне на сравнително нов двигател... В скотрстната кутия има зъби които така или иначе имат луфт между тях, попаднала стружката няма да направи нищо!!! Нищо, да нищо само ще повдигне единия зъб спрямо другия. Освен това от къде биха се взели стружки в скорсотната кутия? Има ли някакво постъпателно движение че да се образуват?!?! Трият се две зъби колела - как се образуват стружки? Тоя шеф на фирма за скоростни кутии приказва така защото е шеф на фирма занимаваща се именно със скорсотни кутии - какво искате да каже - че са вечни ли, какво очаквате?
СЛУШАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО! Единственият проблем на скоростните кутии е семеринга който след 10-тина години започва да изтърва и маслото на скоростната кутиоя спада до нивото на първичния вал при което някой скорости могат да започнат да влизат трудно... Точно за това говори колегата Evil_Master. Вие с вашие астри на по 50-100 хил км го нямате този проблем, само си мислите че карате изстребители и наистина си вярвате щом се втелявате за такива подробности...
Garibaldi каза - източили са червено масло, било запенено - и следва че е износено? Как се запенваше и колко пяна имаше??!?!? Май просто така са му казали за да има утешение че не си дава парите напразно? изливай масло на лека струйка и да видим дали няма да изглежда като пяна...
На мен астрата ми чисто нова скоростите и влизаха по трудно отколкто сега като е на 50 хил км, и какво да и сменя маслото за и влизат пак трудно скорсотите ли?
Стига с глупостите и излишното вманиачаване - нямате ли си семейства - закарайте ги на спа почивка или направете нещо друго вместо да сменяте нещо което самия производител е казал че е вечно...

Здравей колега , 1-во. човекът от Хонда е много прав , но той 100% визира спортни ск.кутий , който по устройство,принцип на работа,натоварвания и експлоатация са коренно различни от серийните заводски кутий . 2-ро. Карам този автомобил / от профила / ,защото го взех на 6 000 км. и е приличен кризисен вариант , но като качества е съвсем посредствен . 3-то. Голям проблем на опелските ск.кутий са единствено синхронизаторите ... немогат или ще им струва скъпо ,но не го решават и това си е .... Факт е , че при нови коли докато не загреят скоростите синхронизаторите не работят коректно и от там това дразнещо прихъркване и съпротивление в лоста за скоростите . Рещението е /за мен / смяна на масло навреме и внимателна работа със скоростите докато не влязат в темп. режим ... и така до изминаването на опр.пробег , при който да се донапаснат и поизносят допълнително и по своему механизмите в скоростите и се получи ефекта , за който писа ти .... Тъжно и факт . Поздрави и Успех.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 24 март 2012 - 19:24

 dj_simo_boy, на 23 март 2012 - 21:29, каза:

Освен това от къде биха се взели стружки в скорсотната кутия? Има ли някакво постъпателно движение че да се образуват?!?!

Аз па не съм виждал до сега скоростна кутия без стружки, не случайно има и магнити които да ги улавят.Относно семеринга -свалих 23 годишна ф13-ка и течове няма освен през семеринга на избирача.Отделно виеше, но проблеми с превключването нямаше.Така, че секи да си гледа неговото дередже и общи приказки на пазара.Относно смяната на маслото пак секи си решава сам. Двете крайности са никога да не сменя и като колегата на смяна на двигателно:-) Аз съм си избрал 60к:-)
Отговори

Drift_King снимка Drift_King 27 март 2012 - 09:34


Не се залъгвайте от глуповатият стил на провеждане на интервюто, японците попрнцип са си такива.
Отговори

Dechkko снимка Dechkko 16 март 2017 - 17:13

Ще изтупам малко от прахта темата. При мен проблема, е че сутрин при студен мотор докато не загрее първа скорост влиза трудно. След като загрее колата за 10тина минути влиза без проблем. Видях, че колегата Никсън е писал за проблем със синхронизаторите дори и при нови коли. Моля за съвет, да опитам ли да долея масло, ако въобще имам някакви загуби или направо да го смена? Дали ще има ефект на студеното включване на първа? Колата е Вектра Ц Z18XER.
Отговори

Vectra forever снимка Vectra forever 16 март 2017 - 18:39

При мен промяна нямаше след смяна на масло. Посто кутиите са по "грубовати".
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 16 март 2017 - 19:57

Имах подобен проблем на зафирата. След смяна на маслото нищо не се промени. Накрая я закарах в сервиза на един приятел, където ми регулираха "пеперудата" на ск. кутия и всичко се оправи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 март 2017 - 22:24

При дизеловата вектра имах такъв проблем, но при мен идваше от финиширал тампон на двигателя при скоростите. Като се смръзнеше почти не влизаше първа и трябваше да я вкарвам през втора. След смяна на тампона заспа. Все пак не знам дали е същия проблема. Дизелите са по-тегави в това отношение.
Отговори

Стънито снимка Стънито 11 юни 2017 - 22:38

При мен, след като се покара колата, и тогава при включване на задна, хърка, при студена кола го няма този проблем. Мисля да почна от смяна на маслото, или тази пеперуда, както по-горе колегата е писал.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg