Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Градско 22 на 100, извън града 18 на 100

Scorpionss25 снимка Scorpionss25 25 ноември 2012 - 19:14

Обиколих почти всички газаджии във Варна и ефекта е "празен джоб и празна газова бутилка"
От всички газаджии получих и най тъпия отговор- Какво очакваш от 20 годишна кола! Като искаш нисък разход купи си нова! :Д
Това ми отговори единия и тотално се отказах да ходя по сервизи
Може ли някой да даде съвет
Агу е ново, монтирано преди 4 месеца Ловато с 40л бутилка, смених вече 2-ри комплект всещик, кабели, филтри и по4ти всичко, измериха ми и компресията на двигателя и отечки на ток, газ и т.н. Но всичко се оказа нормално за 20г кола. На бензин ми хар4и 7,5 градско а на газ 22л... Разхода от 15 на 100 отиде на 22/100 колкото повече майстори сменя, толкова повече и разхода се вдига
Мнението беше редактирано от Scorpionss25: 25 ноември 2012 - 19:15
Отговори

hristotr снимка hristotr 25 ноември 2012 - 19:38

Колега имах същия проблем. Гореше ми 14...15 градско и около 9 извън града. Строших месинговия винт на изпарителя от въртене та се наложи да взема друг на старо. Последно какво направих. 1. Затапих притока на топъл въздух от колекторите. 2. На входа на студения въздух сложих една хартийка с диаметър в средата около 15мм. 3. Двата винта на изпарителя за празния ход и чувствителността са напълно затворени. 4. Настройката за работа на двигателя правя само с двата винта на тройника, като видимо нормална работа на двигателя се получава при по завити винтове. Разхода ми спадна до 10 на 100 градско и 6,5...7 извънградско. Знам, че не е правилно така но мен ме устройва. Пробвай нищо не губиш
Отговори

Scorpionss25 снимка Scorpionss25 26 ноември 2012 - 19:31

Мерси за инфото колега, ще опитам :)
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 27 ноември 2012 - 16:58

 hristotr, на 25 ноември 2012 - 19:38, каза:

Колега имах същия проблем. Гореше ми 14...15 градско и около 9 извън града. Строших месинговия винт на изпарителя от въртене та се наложи да взема друг на старо. Последно какво направих. 1. Затапих притока на топъл въздух от колекторите. 2. На входа на студения въздух сложих една хартийка с диаметър в средата около 15мм. 3. Двата винта на изпарителя за празния ход и чувствителността са напълно затворени. 4. Настройката за работа на двигателя правя само с двата винта на тройника, като видимо нормална работа на двигателя се получава при по завити винтове. Разхода ми спадна до 10 на 100 градско и 6,5...7 извънградско. Знам, че не е правилно така но мен ме устройва. Пробвай нищо не губиш

правилно е дотолкова, доколкото стехиометрията 1:15,5 се запазва. На "ухо"/"око" няма как да я уцелиш, зависи от скоростта на засмуквания въздух, която е функция от сечението на въздуховода. Колкото и да запушваш дебита е един и същ, променя се скоростта на въздуха->скоростта на газта.
Отговори

hristotr снимка hristotr 28 ноември 2012 - 16:09

 desert_fox, на 27 ноември 2012 - 16:58, каза:

правилно е дотолкова, доколкото стехиометрията 1:15,5 се запазва. На "ухо"/"око" няма как да я уцелиш, зависи от скоростта на засмуквания въздух, която е функция от сечението на въздуховода. Колкото и да запушваш дебита е един и същ, променя се скоростта на въздуха->скоростта на газта.

Колега сигурно си прав. При газта много е важно да се настрои съотношението газ- въздух. При моя случай колкото и да развивам или завивам винта за празен ход реакция почти никаква. Завих и винта за чувствителността, а двигателя си работи, затова реших като на газов котлон да намаля притока на въздух. Това е разхода на дълго от вчера като съм зареждал винаги до горе и засичам километрите, като при първото засичане има 80 км. градско.
лв. литра км. разход
17,36 11,97 128 9,35
8,64 5,92 97 6,10
11,16 7,81 129 6,05
10,57 7,39 127 5,82
Общо:47,73 33,09 490 6,75
Отговори

xbmx снимка xbmx 28 ноември 2012 - 21:46

Сега и ако плеснеш едно "How TO " и една-две снимки (тип: Ентелегент,т.е. тък завии ,тък отвии), няма да имаш цена .
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 28 ноември 2012 - 22:35

Смени газовата плочка,щом сума ти и газаджии не са могли да я настроят възможно е дифузьора и да е по малък отколкото трябва!
И аз имах подобен проблем,смених всичко по-газовата а разхода не мърдаше,накрая разстъргах плочката с 3мм и разхода ми падна с 10л/100км градско!
Отговори

ceko26 снимка ceko26 30 ноември 2012 - 22:23

http://autogas.com.u...ela_catalog.pdf
Христо колкото повече запушваш входа на въздуха толкова повече смуче от изпарителя газ.Ти хем си затворил въздуха хем си стегнал и изпарителя.Предполагам че си свалил много мощноста. Вижте това - http://forum.mazdabg...hp?f=52&t=30164
Изберете си точна плочка с дифузьор за 1,6 е около 30-32мм. правилно ориентиран. Тройния вентил е само да ограничава максималния дебит на газта при пълна мощност.
Отговори

hristotr снимка hristotr 01 декември 2012 - 07:09

 ceko26, на 30 ноември 2012 - 22:23, каза:

http://autogas.com.u...ela_catalog.pdf
Христо колкото повече запушваш входа на въздуха толкова повече смуче от изпарителя газ.Ти хем си затворил въздуха хем си стегнал и изпарителя.Предполагам че си свалил много мощноста. Вижте това - http://forum.mazdabg...hp?f=52&t=30164
Изберете си точна плочка с дифузьор за 1,6 е около 30-32мм. правилно ориентиран. Тройния вентил е само да ограничава максималния дебит на газта при пълна мощност.

Колега напълно си прав, но повтарям, че взех изпарител на старо, който не подлежи на настройване. Колкото и да завивам или развивам винтовете на изпарителя никаква реакция. Не ми се отваря да сменям платна или пружини. Мощностъа съм я настроил на мен да ми харесва. Динамиката е добра, а повече от 130 км/час не вдигам.
Отговори

ufer снимка ufer 03 декември 2012 - 10:15

Същият проблем го имам и аз - Кадет ГСИ 18Е. Вече 4-та година с газово БРЦ, моторът тегли страхотно на газ, но разходът средногодишно е около 17 л/100 (винаги пълна догоре, раходът е замерен общо за четирите години). Трима майстори и резултат - 0. Вярно, карам преобладаващо градско в Бургас и доста често студен двигател сутрин: 5-6 км, вечер - също. Но в Бургас има и по-дълги градски участъци по околовръстния например до М. рудник - 10 км отиване, 20 км - връщане. На дълъг път с "добра" скорост по магистрала: 12-13 л. Променях захранването на изпарителя с топла вода - няма особен ефект. Някой да знае какъв трябва да е диаметъра на плочката за моя мотор? Може да е от него, както колегите споделят по-горе.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg