Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Смяна крушка Astra H

sqrt снимка sqrt 26 декември 2009 - 16:28

Честита Коледа!!!

Колеги, онзи ден ми се изгуби предна дясна къса светлина. Това става на 23.12 преди празниците. В софия ауто ми казаха, че не знаят кога могат да я сменят, че е натоварено и да чакам, затова отворих ръководството на колата - инструкциите са кратки ясни и изглежда лесно. Купих си крушката H7, 55W от сервиза и понеже ме чакаше път през деня реших, че ще си я сменя като пристигна. Така си стана. Отварям капака под калника - доста е тясно, но е ОК, махам едно гумено уплътнение и се показва гърба на фара - изваждам фасунката (нз дали така се нарича на колите) и не мога да извадя старата крушка. В ръководството пише, че просто се дърпа, но се мъчих 10ина мин без резултат. Понеже е изгоряла си я пипах по стъклото без притеснения.. Накрая се отказах и връщам всичко обратно със старата, замърсена крушка. Когато видях отпред - вкарал съм боклуци във фара. Днес повторих начинанието, и се опитах да дръпна боклуците с праходмукачка, но не стана.
Приемам предложения за справяне с положението и по въпроса с боклука и по въпроса с крушката. :-)
Отговори

stei снимка stei 26 декември 2009 - 22:36

Дърпа се на габарита , на късите е със скоба не си прочел достатъчно. Не е много лесно но като смениш един път после става по лесно. Светни с нещо и разгледай като преди това завъртиш волана в подходящата посока за да ти е по достъпно.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg