Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Дилема астра ф gsi

repoii снимка repoii 29 май 2013 - 13:31

Здравейте колеги,обмислям покупката на астра ф gsi c20ne или c20xe.Това което най много ме притеснява е проблема с ръждата,мисълта ми е дали все още може да се намери купе което да не е кърпено,тоест запазено.Някои колеги споменават за подобряване обработката на купето например след 1994г.Мерак ми е за gsi доста отдавна и досега карам асра ф c16nz но ръждата си казва думата.Основно ме интересува ръждата но може и да споделите какво да се гледа при покупката и най вече дали си заслужава.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 29 май 2013 - 13:43

пич има запазени коли. Намират се чат пат, но ще скъсаш 5 чифта обувки. Или търси из форума, колеги се разделят честос техни коли, които се знае какви са поне. Иначе фейслифта са в пъти по читави купетата, но пък те са редки като ГСИ вариант. Абе просто търсиш, дебнеш, чакаш.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 31 май 2013 - 21:17

Колега, аз търсих 2 години, така че се въоръжи с търпение :)а каквото и ГСИ да е, накрая всички отиват на ХЕ :)
Отговори

repoii снимка repoii 01 юни 2013 - 13:43

Засега ще е c20ne,така съм намислил.Колега Agamemnon ти като купи твоята имаше ли ръжда или беше запазена и като цяло доволен ли си от колата,2 години бая си я търсил.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 01 юни 2013 - 20:27

Ами тази астра ми е четвъртата по ред, всички си имат ръжда, трите са внос от Щвейцария и една от Германия. То ако се позагледаш по конкурентните марки за тези години ще останеш изненадан и те колко имат :) много съм доволен от колите, може би съм имал късмет с тях. По принцип ръждата не е много и като се направи добре кара много години :)По скоро гледай да не е маскирана, че тогава не може да се разбере колко е зле. Ако има нещо друго питай.
Отговори

repoii снимка repoii 02 юни 2013 - 21:05

Щом си имал четири можеш да ми кажеш какво специално да гледам при покупката на gsi,аз карам astra f и също съм много доволен като изключим ръждата.Но мечтата ми е gsi,просто външния вид е прекрасен а да не говорим за издръжливост на модела.Засега още си продавам колата и само питам информативно,по нататък ще се действа.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 03 юни 2013 - 22:05

Ами не мога да ти обясня, трябва да имаш "око" за тези неща или да вземеш някой, които има :)
Отговори

repoii снимка repoii 03 юни 2013 - 22:51

Благодаря за отговорите колеги,като взема парата ще действам.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 17 юни 2013 - 18:50

Колега гледай линиите на веждите отзад дали са еднакви, като изпъкналост, форма и т.н. Свали ако трябва капачката на резервоара(на 2 винта е) и виж дали има интервенции или поне малко ръжда. Огледай отдоло около бумбетата на задните амортисьори, гредите, пода, зад подкалниците, под декоративния праг. Имай впредвид, че са около 20 годишни автомобили и няма как да не са блъскани или жулени никъде. Те на по 5-6 години са помачкани. Просто търси читавото и колкото си по-близо до сток, толкова по-читава е вероятността да е(говоря визуални интервенции или съмнителни такива по мотора, не визирам автомобили от форума-с теми за тях и история). Ако питаш мен - 20не няма смисъл, ако не е +++. Или скокни на 20хе или пробвай с 18хе, аз лично за 5 години и 50 000км грубо съм доволен от мотора, а ръжда имам от 5 години около капачката на резервоара и да - стана повече, но никъде другаде няма изгнило или каквото и да било. Купето е перфектно здраве, а е 93'та от Италия! Другото, което е - италянките са с повече екстри или всички. Ел. огледала, ел. стъкла, централно, регулируеми фарове, халогени, климатик. Ако си намериш 20хе с клима го грабвай! 20не са най-често с по-ниско ниво на оборудване. Като е гарга да е рошава ;)
Отговори

Гостivancho34_* 19 юни 2013 - 20:32

Първия ми опел астра беше точно с този двигател c20ne,но беше с пет врати хечбек,много рядък вариант версия сд с клима,пълен ел пакет и абс.Беше от Австрия-бягай от опели вкарани от там!Купих я 2000г ,тогава беше на 7г и вече бяхя кърпени веждите в Австрия.Втората астра беше 20хе от Швейцария-смея да твърдя,че нямаше никъде ръжди,за там ги обработват допълнително,целите греди отпред,под,задни подкалници всичко беше пръскано с някакъв восък.И с двата двигателя съм нямал проблеми за каране по 4г всяка и по 60-65 хил км за този период.Забравяш за ходова част-не знаех какво е каре,носач,шарнир-това е може би от последните здрави ходови части.Ако имаш възможност взимай хе-то,там тръпката е много,а разходът на гориво е почти еднакъв,но и с20ne не е за подценяване-дърпа прилично от ниските обороти,но по нататък му се губи набирането.Но както колегата преди мен е казал-вече са по на 20г и изборът ти е доста ограничен.
Мнението беше редактирано от ivancho34: 19 юни 2013 - 20:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg