Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Calibra V6 vs. Opel Calibra Turbo ?

kucito снимка kucito 21 юли 2007 - 14:58

Какви са предимствата и недостатъците на двата варианта???

Кой е по-добър?

4 цилиндъра с турбо, или 6 цилиндъра? По технически данни ми се струва, че тая с турбото е по-добра...

А също така, кой е по-достъпен от двата модела?
Отговори

troul снимка troul 21 юли 2007 - 15:55

колега, какво очакваш като коментар в тази тема?
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 юли 2007 - 16:10

пускаш вече втора тема
решил си да взимаш нещо, ама и ти не знаеш какво
турбот няма нищо общо с другият мотор
и един съвет - спри да четеш неквите там сравнения, ч само се омотваш
Отговори

kucito снимка kucito 21 юли 2007 - 16:13

 troul, на Jul 21 2007, 04:55 PM, каза:

колега, какво очакваш като коментар в тази тема?



някой който наистина разбира да си каже мнението. Кой от двата автомобила е по-добър при равни други условия.?

 Stoil, на Jul 21 2007, 05:10 PM, каза:

пускаш вече втора тема
решил си да взимаш нещо, ама и ти не знаеш какво
турбот няма нищо общо с другият мотор
и един съвет - спри да четеш неквите там сравнения, ч само се омотваш



добре, аз наистина не разбирам, ама дайте акъл :)
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 юли 2007 - 16:14

 kucito, на Jul 21 2007, 05:10 PM, каза:

някой който наистина разбира да си каже мнението. Кой от двата автомобила е по-добър при равни други условия.?

факта, че се опитваш да сравняваш атмосферен автомобил с такъв с принудително пълнене говори доста.
тоя шестак е толкова муден и тромав, че не знам как може да го искаш даже
Отговори

kucito снимка kucito 21 юли 2007 - 16:20

 Stoil, на Jul 21 2007, 05:14 PM, каза:

факта, че се опитваш да сравняваш атмосферен автомобил с такъв с принудително пълнене говори доста.
тоя шестак е толкова муден и тромав, че не знам как може да го искаш даже


а иначе турбиновия износва ли се доста, или си е изчислен по производство да държи яко...
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 юли 2007 - 16:24

 kucito, на Jul 21 2007, 05:20 PM, каза:

а иначе турбиновия износва ли се доста, или си е изчислен по производство да държи яко...

доста по - добър вариант е, въпреки 4-те цилиндъра
освен това носи много на оптимизация
но затова прочети
има доста теми и доста пипани ХЕ-та / ЛЕТ
по - добре си вземи кали с ХЕ и почвай да я помпаш!
Отговори

kucito снимка kucito 21 юли 2007 - 16:25

 Stoil, на Jul 21 2007, 05:14 PM, каза:

факта, че се опитваш да сравняваш атмосферен автомобил с такъв с принудително пълнене говори доста.
тоя шестак е толкова муден и тромав, че не знам как може да го искаш даже


в другата ми тема си казал : "за да почнеш да биеш това не е достатъчно.
трябват един бюлюк подобрения за да тръгне тая кола"

Искаш да каже, че тая калибрица с турбината, първоначално не кой знае какво? Има ли смисъл да се ръся за такава, ако не искам да я барам много и вместо тва да си зема нормална 2.0 16V. Значи онази дето е тук от форума за 9 бона си е оферта, щото е готова?
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 юли 2007 - 16:40

именно.
вземи си ХЕ калибра като толкова ги харсваш.
вървят относително прилично.
ако те ханат лудите и искаш повече повер винаги има кво да и се направи.
Отговори

kucito снимка kucito 21 юли 2007 - 16:51

 Stoil, на Jul 21 2007, 05:40 PM, каза:

именно.
вземи си ХЕ калибра като толкова ги харсваш.
вървят относително прилично.
ако те ханат лудите и искаш повече повер винаги има кво да и се направи.


да де, ма ми се искаше да си имам турбина поне за якия звук като дигне обороти... :icon_redface:
Отговори

troul снимка troul 21 юли 2007 - 17:17

моето менение е че двата двигател са несравними.

а и да си вземеш Турбо само заради звука ... е малко страно.

Колегата е прав с предложението за ХЕ-то.
Отговори

Stoil снимка Stoil 21 юли 2007 - 20:07

 borko_1, на Jul 21 2007, 07:23 PM, каза:

ако имаш пари си вземи c25xe и му сложи турбо кат искаш

баце, не че нещо, ама имам усещането, че едва ли знаеш точно за какво иде реч в такъв случай.


пак си оставам на мнението, че ХЕ е най - добрият вариант
Отговори

Red Dragon снимка Red Dragon 21 юли 2007 - 21:31

Зна4и зависи какво искаш,кола за драг,за возене,и т,нт. и това което искаш,можеш ли да си го позволиш :icon_redface:
Отговори

beos снимка beos 21 юли 2007 - 21:49

 kucito, на Jul 21 2007, 05:25 PM, каза:

... Значи онази дето е тук от форума за 9 бона си е оферта, щото е готова?



 Red Dragon, на Jul 21 2007, 10:31 PM, каза:

Зна4и зависи какво искаш,кола за драг,за возене,и т,нт. и това което искаш,можеш ли да си го позволиш :icon_redface:



Да точно си е оферта .. и ако бях пред твоята дилема дали да си взема калибра с ЛЕТ мотор или V6 .. нямаше да му мисля въобще .. поразрови форума и ще разбереш, че само преправянията като части ще ти стъпят много повече от колкото тоя пич Red Dragon ти иска за цялата кола готова да покараш-возиш и да ЧУЕШ звука :)) Излишно е да споменавам, че е преправяна колата при един от най-големите майстори на турбо .. а и самото му име си е достатъчна реклама за качествената изработка на колата !

:icon_redface: Set16v
Отговори

Оги снимка Оги 21 юли 2007 - 23:50

 kucito, на Jul 21 2007, 05:25 PM, каза:

Искаш да каже, че тая калибрица с турбината, първоначално не кой знае какво?


Човече тоя Стоил е голям психопат (no offence :61: ) ... според теб 204 коня не са "нищо особено" ли ? Ти знаеш ли това как се кара и колко опит трябва да имаш да съумееш да го държиш на пътя. Това не става за първа кола!
В6-така е пълен кош, хич го няма :icon_redface: ОБАЧЕ само когато смениш 24 кг маховик с 5.6 кг такъв и пак ще говорим за "мусноста" :icon_redface: Самия факт, че кара Омегата да върви с 250 км/час според мен говори достатъчно. За сравнение, Астра ГСИ с 150 коня (с 20 по-малко), която е с поне 500 кг по-лека на 240 приключва.
Хората ти казват ... няма как да направиш сравнение м/у двата двигателя, никъв начин! Характеристиките им са НАПЪЛНО различни, идеята на двата двигателя е коренно различна.
И наистина ли си решил да вземаш едната от двете или попрочете това онова и се надъха :flag:


 kucito, на Jul 21 2007, 05:25 PM, каза:

Значи онази дето е тук от форума за 9 бона си е оферта, щото е готова?


Дам, гранд оферта. Просто без да познавам човека мога да се обзаложа, че тая кола на него му е стъпила поне 15К
Отговори

kucito снимка kucito 22 юли 2007 - 13:28

Значи гледайте сега, осъзнах че V6 е направен за повече стабилност и надежност, а не за яко каране. Демек, да излезеш на мигистралата и да си караш сравнително бързо без да се задъхва мотора като на корса 1.0 :)

Наистина много се кефа на турбо предимно заради звука като дигне обороти :icon_redface: ахахаха, ама кво да ви кажа, сеа говорих с Red Dragon и може и да я взема, ама трябва да чакам до четвърти август, за да видя дали ще стане... абе няма да ви обяснявам подробности. Ако мога да скоча на тая калибра, перфе... Човека ми обясни какви неща и колко грижи е положил за колицата :)

Само да не се разминем нещо в намеренията и интересите, ма времето ще покаже...
Отговори

Тони снимка Тони 22 юли 2007 - 19:10

 kucito, на Jul 22 2007, 02:28 PM, каза:

Значи гледайте сега, осъзнах че V6 е направен за повече стабилност и надежност, а не за яко каране. Демек, да излезеш на мигистралата и да си караш сравнително бързо без да се задъхва мотора като на корса 1.0 :)

Наистина много се кефа на турбо предимно заради звука като дигне обороти :icon_redface: ахахаха, ама кво да ви кажа, сеа говорих с Red Dragon и може и да я взема, ама трябва да чакам до четвърти август, за да видя дали ще стане... абе няма да ви обяснявам подробности. Ако мога да скоча на тая калибра, перфе... Човека ми обясни какви неща и колко грижи е положил за колицата :)

Само да не се разминем нещо в намеренията и интересите, ма времето ще покаже...


Само да попитам на колко години си ? И какво си карал преди ?
Отговори

kucito снимка kucito 24 юли 2007 - 08:27

 Тони, на Jul 22 2007, 08:10 PM, каза:

Само да попитам на колко години си ? И какво си карал преди ?


на 18 съм, карал съм доста неща за по малко време... Значи като не броим на инструктора колата: Вектра A 2.0 8V от старите класически сиви вектри, много се кефих на тая кола. После вектра Б 1.8, не знам къв мотор беше служебна, за кратко у нас. Сега от време на време все още зимам на баща ми Астрата (Астра Г 1,6 на 40000 км. - 2005-та). До сега карах на майка ми корсата (corsa B 99' 1,2 16v Ecotec Спорт (X12XE), която си я имах за моя, щото бях постоянно с нея... Може да сте не виждали с нея на Еко-то, бях на една от срещите за да продам едни пружини на един колега от форума. тогава не се запознах с никой от форума, защото не беше моя колата, а и не носех бонбони, доста народ бяхте :icon_redface: ... Сега си имам Corsa B 1,4i (C14SE) 93' s шибедах :) Ще я снимам ма искам първо да сменя съединител, един лагер, нещо километража не ми мери верно и 2 емблеми :)
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 24 юли 2007 - 10:16

ужясяващо.....
на 18 години е със неясен стаж зад волана и ще му фърлите в ръцете 240+ коньова кола!!!!!!
Пич ако си решил наистена да си зимаш кола недей минава над 150 кончета калибра чист приятелски съвет. покарай някой друг километър (желателно е да са повече от 10-15К) и тогава се замисля за други поверчета.
ако те кефи толкова САМО звука от турбото иам доста китайски оферти за звук КАТО от турбо или бофф и са ефтинчки.

http://sunamiturbo.c...unamiturbo.html
Ето го и звука:
http://www.takakaira.co.jp/accessories/nig...nightpager.html
Отговори

Stoil снимка Stoil 24 юли 2007 - 10:21

а пък ако говорим само за звук и що - годе приличен вървеж,
мога да ти предложа да се замислиш за корса Б 1.6 16 в - 109 коня,
доста е пъргава, а звукът само с филтър и попреправена генерация
ми е един от най - любимите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg