Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra 1.6 16V 98година, въпроси

Edip снимка Edip 10 януари 2008 - 20:51

Здравейте! Купих си Астра 1.6 16V модел 12.1998 и едва започвам да опознавам колата. Имам няколко въпроса за тези, които могат да ми помогнат. Когато купих колата дифузьора на климатика ми беше махнат и ми обещаха да го донесат, обясниха ми, че затова свети една жълта лампичка на таблото, дали е така и каква роля играе този дифузьор? Втория ми въпрос е защо ми се замъгляват толкова много стъклата, и то всички. Пускам парното и ми се отваря една част на предното стъкло. Дали се дължи на този дифузьор? Третият ми въпрос е нормално ли е да се чува толкова много сервото когато работи двигателя, проверих нивото на хидравличното масло и то е в нормалните граници. Как мога да долея масло и какво да си купя? Благодаря предварително за помощта.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 10 януари 2008 - 20:59

Сервото не би трябвало да се чува, поне аз не съм го чул, щом е нормално хидравличното масло, значи трябва да го прегледат в сервизче :kuku: Купува се от магазина, мисля, че няма специални изисквания, и се долива в казанчето му.
За изпотяването на стъклата на Астра има две-три мнооооого изчерпателни теми, ползвай търсачката и ще получиш богата информация.
Отговори

Andy снимка Andy 10 януари 2008 - 22:36

Моята щайга е дърта, но все пак - като я взех преди години и в един дъжд есента, беше студено, карам и стъклата се потят. Вътре направо вода се стича и си се чудех с кво да бърша вече. Едни гадини ми наръфаха филтъра на купето и аз го смених с нов. После пак го изядоха (и го наакаха и напикаха деа тейната...) и викам ся няма пак да давам 20 кинта я да сложа от оня дунапрен. И от тогава нема запотяване, нема нищо. Може и да не от това де :kuku: .
Друго, което можеш да пробваш е като вземат да се потят да отвариш някой прозорез малко - почти 1 см. Като влиза въздух изпотяването изчезва.
Толкова баце. Наистина, имам спомени че има такава тема и имаше много изказвания.
Отговори

drmapty снимка drmapty 11 януари 2008 - 10:56

Звука от хидравликата в началото ще ти е странно, но се виква бързо.МАСЛОТО В ХИДРАВЛИКАТА Е СПЕЦИАЛНО КУПУВАШ ГО ОТ ОПЕЛ СЕРВИЗ-20ЛВ. ЛИТЪР И СИПВАШ САМО ТАКОВА!!! :kuku:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 11 януари 2008 - 11:33

 drmapty, на Jan 11 2008, 10:56 AM, каза:

Звука от хидравликата в началото ще ти е странно, но се виква бързо.МАСЛОТО В ХИДРАВЛИКАТА Е СПЕЦИАЛНО КУПУВАШ ГО ОТ ОПЕЛ СЕРВИЗ-20ЛВ. ЛИТЪР И СИПВАШ САМО ТАКОВА!!! :kuku:

Жуженето на помпата не е нормално, но не е и проблемно. Фабричен дефект е на някои серии Астри Г.

 Edip, на Jan 10 2008, 08:51 PM, каза:

Здравейте! Купих си Астра 1.6 16V модел 12.1998 и едва започвам да опознавам колата. Имам няколко въпроса за тези, които могат да ми помогнат. Когато купих колата дифузьора на климатика ми беше махнат и ми обещаха да го донесат, обясниха ми, че затова свети една жълта лампичка на таблото, дали е така и каква роля играе този дифузьор? Втория ми въпрос е защо ми се замъгляват толкова много стъклата, и то всички. Пускам парното и ми се отваря една част на предното стъкло. Дали се дължи на този дифузьор? Третият ми въпрос е нормално ли е да се чува толкова много сервото когато работи двигателя, проверих нивото на хидравличното масло и то е в нормалните граници. Как мога да долея масло и какво да си купя? Благодаря предварително за помощта.


На кое му викаме дифузьор на климатика?!? Коя жълта лампа свети? На инжекциона или на охл. системата?
Замъглява се защото е заяла клапата за рециркулация на въздуха в купето на ЗАТВОРЕНО.
Климатика включен за 30 секунди изчиства стъклата до блясък! Пробвай.
За сервото писах вече, доливането само с ОРИГИНАЛНО за модела масло. Доливане или смяна на маслото няма да оправи жуженето от помпата.
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 11 януари 2008 - 14:22

снимай лампичката която свети и кажи каква е астрата F(първите астри) или G(като полицейските). Като се изяснят тези въпроси ще може да се отговори по-добре и на другите :). Хидравликата може да се чува ама само на крайните положения на волата ако свири или бръмчи постоянно не е добре, лампите по таблото... не знам да има такава за климатика, а дифузор още по-малко знам да има климатика изобщо, не че разбирам ама дифузор не е ли въздухозаборник или нещо подобно? Потенето ако не стане с пускане на загряла кола на парното на най-топло и перката на 4 и врътката най-дясната на най-дясно положение само на джамовете да духа значи прочети темата за запотените стъкла ;). На топло ако ти е наред колата трябва до 3-4мин макс да издуха запотеното. А и трябва да се запотява само при дъжд като вали само при студено време - по-рядко.
Отговори

Edip снимка Edip 12 януари 2008 - 14:57

Хидравликата се чува наистина странно като моторче, което постоянно се върти, и като завъртя волана звука се засилва сякаш това моторче се върти по-бързо. Снощи купих масло от ОМВ бензиностанция и долях и продължава да шуми, дали е нормално за тази серия Астра G

Мисля, че дифузьор е това което събира въздуха, но май проблема със запотяването не е е нито оттам, нито от филтъра, защото смених филтъра на купето. Питах наляво надясно и ми обясниха, че може да е от радиатора на парното, евентуално ако казанчето испуска антифриз и изпаренията запотявали стъклата. А това за клапата за рециркулация на въздуха ми се струва, може от това да е проблема, къде се намира тази клапа и как да я отворя?

На таблото свети една жълта лампичка като кутия (квадрат) с една перка вътре. Намира се над лампичката за акумулатора.

Благодаря много за помощта!
Отговори

glikulis снимка glikulis 13 януари 2008 - 10:17

Тази лампа е за електронно контролирано охлаждане на двигатела.Ако светне по време на движение това означава че има незправност в охладителната система на двигателя или на климатичната система.Електрониката превключва на аварийна програма.Пътуването може да продължи. Това пише в книгата на опел.
Отговори

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 15 януари 2008 - 23:46

Колега изпотяването ти се дължи на блокирала клапа за рециркулация на въздуха в купето .Има подробна тема по този въпрос , но накратко сваляш жабката ( 6 болта ) зад нея се намира тази клапа и моторчето което я отваря и затваря е отстрани на нея свързано с подвижно рамо.Обикновенно това моторче блокира и тогава се върти само въздуха в купето - почукване с отверка по моторчето помага понякога ( аз така го решиш след като прочетох темите по- въпроса) да се раздвижи и да затвори клапата (когато е затворена - смъкната надолу тогава не се върти въздуха в купето ).Така и така си смъкнал жабката смени и филтъра за климатика - 17 лв.
Надявам се да съм помогнал.
Отговори

Edip снимка Edip 16 януари 2008 - 12:39

От форума намерих темата и си реших проблема със стъклата. Наистина колегата е прав и при мен това моторче е блокирало. Благодаря на всички колеги от форума за помощта.
Отговори

choko88 снимка choko88 18 януари 2008 - 10:00

 Edip, на Jan 10 2008, 08:51 PM, каза:

Здравейте! Купих си Астра 1.6 16V модел 12.1998 и едва започвам да опознавам колата. Имам няколко въпроса за тези, които могат да ми помогнат. Когато купих колата дифузьора на климатика ми беше махнат и ми обещаха да го донесат, обясниха ми, че затова свети една жълта лампичка на таблото, дали е така и каква роля играе този дифузьор? Втория ми въпрос е защо ми се замъгляват толкова много стъклата, и то всички. Пускам парното и ми се отваря една част на предното стъкло. Дали се дължи на този дифузьор? Третият ми въпрос е нормално ли е да се чува толкова много сервото когато работи двигателя, проверих нивото на хидравличното масло и то е в нормалните граници. Как мога да долея масло и какво да си купя? Благодаря предварително за помощта.



за стъклата смени си филтъра на купето най вероятно е от там проблема !!
Отговори

frsk снимка frsk 18 януари 2008 - 13:14

освен всичките неща, които останалите са изброили, виж за всеки случай да не би парното да е на режим циркулация в купето. Не знам при твоята как е, но при мен копчето е до това за климатика, он поне свети и се разбира, когато е пуснато.

 bat_jorko, на Jan 11 2008, 11:33 AM, каза:

Замъглява се защото е заяла клапата за рециркулация на въздуха в купето на ЗАТВОРЕНО.


 Edip, на Jan 16 2008, 12:39 PM, каза:

От форума намерих темата и си реших проблема със стъклата. Наистина колегата е прав и при мен това моторче е блокирало. Благодаря на всички колеги от форума за помощта.


ъ, ццц, чак сега видях, че си си решил проблема :sad-smiley-046:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 18 януари 2008 - 13:26

 Edip, на Jan 12 2008, 02:57 PM, каза:

Хидравликата се чува наистина странно като моторче, което постоянно се върти, и като завъртя волана звука се засилва сякаш това моторче се върти по-бързо. Снощи купих масло от ОМВ бензиностанция и долях и продължава да шуми, дали е нормално за тази серия Астра G


Ти колега въобще четеш ли какво са ти написали хората?!?! :sad-smiley-046:

Звука от хидравликата в началото ще ти е странно, но се виква бързо.МАСЛОТО В ХИДРАВЛИКАТА Е СПЕЦИАЛНО КУПУВАШ ГО ОТ ОПЕЛ СЕРВИЗ-20ЛВ. ЛИТЪР И СИПВАШ САМО ТАКОВА!!!

Жуженето на помпата не е нормално, но не е и проблемно. Фабричен дефект е на някои серии Астри Г.

За сервото писах вече, доливането само с ОРИГИНАЛНО за модела масло. Доливане или смяна на маслото няма да оправи жуженето от помпата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg