Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Дилема за C20XE -Къде? на Corsa B или Astra F?

otem снимка otem 29 януари 2011 - 23:00

Здравейте,
двоумя се пред следното нещо? Реших да правя корса А с ХЕ мотор, но купето на корсата която бях "нарочил" да е жертвата е много зле.Ослушвам се за друго купе, ама те все едни гнилочи 87 88 г..Не ми се занимава да я почвам от нулата.Заради това(ръждата) ще разглабям калибрата......
Изкочи ми оферта за Корса Б, що годе в прилично състояние, с изпаткал мотор.Единственото което ме притеснява е че Корса Б е по-тежка от Корса А, и що годе разликата между Б то и астра Ф е около 150 кг.( поне с такова впечатление съм остала от ровене в нета)Работата е че имам много добра астра, изкърпена боядисана с добро купе.Двоумя се дали да се захващам с корса или да сложа ХЕ то на астрата направо.
Интересно ми е колко повече върви корса Б с ХЕ с Астра с ХЕ. Защото както гледам май вариянта за Корса А отпада(поради липса на удачно купе) , и заслужава ли си да се хващам с Б?
Ако някой си има напредстава как стоят нещата с килограмите ще се радвам да сподели.........
Поздрави
Мнението беше редактирано от otem: 29 януари 2011 - 23:03
Отговори

HowDouWantit снимка HowDouWantit 29 януари 2011 - 23:51

Да върви да върви , колко повече да върви от GSI-то :mhihi: към 2 коли разлика , ама чуството е доста по различно..
Отговори

otem снимка otem 30 януари 2011 - 11:40

Това за какво разстояние става въпрос? До 100 120 км много ли ще е разликата?
Отговори

HowDouWantit снимка HowDouWantit 30 януари 2011 - 14:15

Говоря за 400 метра ,че разликата по мои наблюдения е около 2 коли ,относително е ,зависи от шофьорите , от колите .. нормално.
Иначе корса със ХЕ 0-100 е около 6 секунди , в нета има доста инфо , GSI-то за колко прави 100 км/ч

Успех с избора и проекта !
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 30 януари 2011 - 17:19

Започни с това - каква е целта на колата ?
Отговори

otem снимка otem 30 януари 2011 - 19:41

 ASTOR, на 30 Jan 2011, 17:19, каза:

Започни с това - каква е целта на колата ?



Колата ще е за всекидневно каране, няма да е за състезания .
Ще я карам всекидневно само градско.Максимум с още един човек до мен.
Целта ми е главно да натривам носовете на наглите палячовци, който все по често ми засичат пътя и от най лява лента на светофара , сечат да минат в средна , за да не се качат на мантинелата или на острова отсреща.
Калибрата е тежка и малко тромаво тръгва, и с астрата май ще е така.....Разликата е около 150 кг,.Също колкото и между корсата и астрата.
Гледах корса Б 1.2 в нета е 840 кг. Астрата е 1040. 200 кила е разликата.
Гси астра я дават 8 секунди до 100. Корсата найстина ли за 6 ги прави до 100?
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 30 януари 2011 - 21:40

трябва да имаш мноооого здрави нерви да караш корса А всеки ден ..
Отговори

KaMuKag3e снимка KaMuKag3e 30 януари 2011 - 23:02

 eskaliburg, на 30 Jan 2011, 21:40, каза:

трябва да имаш мноооого здрави нерви да караш корса А всеки ден ..

тя корсата е 840кг ама с 1.2 мотор като мушнеш ХЕ-то ще стане над 900
абе щом имаш добро купе от Астра какво ще се вкарваш във филми не разбирам аз ? :newsm05_41:
и особено за всекидневна кола ще се измъчиш
мушкай мотора в Астреното купе сложи една къса кутия щом ще е само за градско и караи с любов
аз поне така бих направил
Поздрави
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 30 януари 2011 - 23:16

 KaMuKag3e, на 30 Jan 2011, 23:02, каза:

тя корсата е 840кг ама с 1.2 мотор като мушнеш ХЕ-то ще стане над 900
абе щом имаш добро купе от Астра какво ще се вкарваш във филми не разбирам аз ? :newsm05_41:
и особено за всекидневна кола ще се измъчиш
мушкай мотора в Астреното купе сложи една къса кутия щом ще е само за градско и караи с любов
аз поне така бих направил
Поздрави


корсата като бързина ще е по добре , но за комфорт въобще няма сравнение и то за всеки ден..

астрата колега си направи
Отговори

kvalev снимка kvalev 30 януари 2011 - 23:21

И аз съм за астрата ....
Отговори

kpg87 снимка kpg87 31 януари 2011 - 17:33

Колегите са прави- слагай го в астричкта. С едни къси скорости и евентуално един шпер няма да тръгва тромаво, повярвай ми!
Мнението беше редактирано от kpg87: 01 февруари 2011 - 23:28
Отговори

otem снимка otem 02 февруари 2011 - 01:03

 kpg87, на 31 Jan 2011, 17:33, каза:

Колегите са прави- слагай го в астричкта. С едни къси скорости и евентуално един шпер няма да тръгва тромаво, повярвай ми!



Ами незнам честно казано и аз съм за астрата.... Едно че читава корса нещо няма за продан в момента, намерих една , с изпаткал мотор, ама човека нещо уж щеше да се пазарим, пък сега не ще да пада.
Мисля да си потърся ф16ка от кадет или аскона, и да го слагам на астрата.А относно комфорта........Тя астрата и тя не е кой знае колко комфортна, с ниско и много тв. окачване е... Ама все пак корсата си ...
Мене точно това ме притеснява, че корсака като му сложа ХЕ ще стане има няма 900 че може и отгоре кила.Астрата , незнам какво мога да изкормя от нея и какво не , ама и да не махна нищо, тя да стане 1100 с ХЕ то. Не че са малко 200 килограма, ама сега за едни 200 кила, ще си вкарам бая пъти пъти по голям филм........
И в интерес на истината, не очаквах толкова мнения за астрата.По скоро пуснах темата , като очаквах положителни мнения за корсата, един вид да се надъхам повече, че нещо не съм много убеден да се захващам с корса......Лично аз наистина клоня повече към астричката

 eskaliburg, на 30 Jan 2011, 21:40, каза:

трябва да имаш мноооого здрави нерви да караш корса А всеки ден ..



Колега става дума за Корса Б, не за А. Корса А тотално отпада като вариант !
Мнението беше редактирано от otem: 02 февруари 2011 - 01:02
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 02 февруари 2011 - 01:11

Астрата си е кола в такъв случай. За всекидневна кола - АСТРА.
Отговори

otem снимка otem 02 февруари 2011 - 01:13

 ASTOR, на 02 Feb 2011, 1:11, каза:

Астрата си е кола в такъв случай. За всекидневна кола - АСТРА.


Еми да, ама като ми се иска да върви колкото корса..............какво да направим
Отговори

VanVan снимка VanVan 02 февруари 2011 - 08:40

 otem, на 30 Jan 2011, 19:41, каза:

...
Целта ми е главно да натривам носовете на наглите палячовци, който все по често ми засичат пътя и от най лява лента на светофара , сечат да минат в средна , за да не се качат на мантинелата или на острова отсреща.
...


Колега, ако това ти е основната цел, да знаеш че какъвто и двигател да сложиш на корса б или астра ф, и каквато и боя и джанти да сложиш пак никой няма да те зачита. По-скоро си купи джип ако искаш навсякъде да ти правят "евала"... :newsm05_41:
Отговори

otem снимка otem 02 февруари 2011 - 09:07

 VanVan, на 02 Feb 2011, 8:40, каза:

Колега, ако това ти е основната цел, да знаеш че какъвто и двигател да сложиш на корса б или астра ф, и каквато и боя и джанти да сложиш пак никой няма да те зачита. По-скоро си купи джип ако искаш навсякъде да ти правят "евала"... :newsm05_41:


Като карах бус, и тогава не зачитат, тромав ли си, те сечат отсякъде, врът се ,святкат .....
Абе ужас общо взето.А джип нема как да стане да си купил, имам си 4 опела, не мисля да вземам джип Публикувано изображение
Ами имам още 20 дни ГО на Астрата, ако не изкочи читава корса.....забивам го на Астрьока и т'ва да е!
Мнението беше редактирано от otem: 02 февруари 2011 - 09:09
Отговори

v_ankata снимка v_ankata 02 февруари 2011 - 09:45

Най-бързият вариант е купе от корса А, значително по леко е от корса Б и астра ф. Лошото е че е тесничка и 90% са изгнили, няма читави купета, а за комфорт не говориме, най лошото е че и хидравлика няма..
Виждал съм и как корса Б ц20хе припада от такъв кадет и двете сток, така че не е ли добър мотора и да са по-малко кг пак не е достатъчо.
По-добрия вариант е да е астра, но понаправена + едни 2000, 2500лв за стреет валове, чип генерация и ревизийка. Само кадето ще качи и разхода, но 100 кефа на 1 место няма.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 02 февруари 2011 - 09:51

За целта, която казваш ше се ползва колата.. точно купе на Корса ти и трябва.. и колкото по-стара (Корса А), толкова по-бодливо ше е трънчето в очите на тия за теб.. :pardon: :newsm05_41:
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 02 февруари 2011 - 20:11

Eми карай си Корса А ежедневка , струва ми се че не знаеш много какво искаш точно. Като искаш да се ебаваш с хората ЛЕТ в КАДЕТ.
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 02 февруари 2011 - 21:28

Колега, моята тежи 1120 кг без мен естествено, с всичките и екстри+ климатик и с течностите.

П.П. По лека е от пежо 206 с 6 кг :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg