Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Новини

Холограмни стикери за платен данък.

Liubeznia снимка Liubeznia 10 април 2013 - 13:35

Столична община ще бори измами със стикери за платен данък на колата.

Цитат

От 1-ви юни Столична община ще поставя уникален холограмен стикер върху документа за платен данък на моторно превозно средство. От тази дата трябва да заработи и нова обща онлайн система за обмен на данни между общината и Министерство на транспорта, с която в пунктовете за технически прегледи ще бъде проверявано дали собствениците на автомобили са платили задълженията си. Въвеждането на стикера и онлайн системата имат за цел да намалят измамите с бележките за платен данък.

Заместник-кмета по финансите в Столична община Дончо Барбалов обясни за Дарик, че от началото на 2012-та година до сега икономическа полиция е разследвала над 30 случая на фалшиви документи за платен данък при продажбата на автомобили. С новите стикери се очаква порочната практика да бъде прекратена. За целта общината е похарчила 12 000 лева. „Имаме случаи, когато са подправени при технически прегледи и при изповядване на сделки за превозни средства фалшиви документи за платен данък на моторни превозни средства. Трябва да вземем мерки да пресечем тези неща. Около 12 000 лева ще струва – по 1,5 стотинки на стикер", обясни Барбалов.

От 1-ви юни ще заработи и обща система за данъците на автомобилите. Благодарение на нея автомобил без платен данък няма да може да премине технически преглед, обясни Барбалов. „Тази система ще влезе скоро в тестови период, но след като ние я пуснем в експлоатация, ако някой има документ за платен местен данък, той ще допускан до технически преглед. Така че когато се представя такъв документ, ние ще бъдем сигурни, че той е достоверен", каза Барбалов.

Столична община отчита по-висока събираемост на данъците за моторни превозни средства в сравнение с миналата година. За първото тримесечие на 2013-та са събрани 12,5 милиона лева или с 5 милиона повече приходи от данъци в сравнение със същия период на изминалата година.


http://dariknews.bg/...audio_id=137846
Отговори

Жоро снимка Жоро 10 април 2013 - 15:15

Е добре че няма да го лепим и него на стъклото, че щеше да стане като коледна елха. Иначе трябва да се събират данъци, не може едни да плащат, а други не! По въпросът обаче за определяне на данъците не съм съгласен, аман от тази "социална политика"!!! - Варбург в София плаща 8лв, а кола с Евро4(5) - 478лв...
Отговори

oci снимка oci 10 април 2013 - 15:43

Аз винаги съм се чудел защо няма единна система в която всичко за тъпия варел да е описано - ГО, преглед, данък, номер пожарогасител с последна заверка и т.н. И да си влачиш само една карта която куките да сканират при "рутинните" им проверки. За България ясно че ще скочат колко е скъпо и колко е трудно, но ми е чудно по другите държави защо също не е приложено :confused:

А данъците са неизбежно зло - няма как да не се плащат. Тези които са минавали метър ще им се затегне около врата :mhihi:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 10 април 2013 - 15:43

 Жоро, на 10 април 2013 - 15:15, каза:


Подкрепям те Жорка, ама срещу тия 478 лева какво получаваш точно? Платено ходене до гумаджията за изправяне на джанти, за закупуване на гуми, платено ходене по автосервизи за оправяне на окачването и куп други "приятни" неща :mhihi: Добре, че няма още данък живот, ама и това ще стане :kuku:
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 10 април 2013 - 18:31

 IvailoM, на 10 април 2013 - 15:43, каза:

Подкрепям те Жорка, ама срещу тия 478 лева какво получаваш точно? Платено ходене до гумаджията за изправяне на джанти, за закупуване на гуми, платено ходене по автосервизи за оправяне на окачването и куп други "приятни" неща :mhihi: Добре, че няма още данък живот, ама и това ще стане :kuku:

Доколкото разбрах мислели да връщат данък ергенство... В общи линии - плащаш за да живееш, ако не искаш да плащаш си или в плитък гроб или 2м дълбок... Кога ще разберете, че 'затягането' е параван за да ни доизцоцат от 20г цял свят се чуди как така българина взима 300, а на месец харчи 600 и още е жив и без доживотни заеми и ипотеки... И да се самозапалим няма да променим нищо - просто трябва да сме заедно като 'братчедите'...
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 април 2013 - 09:15

 oci, на 10 април 2013 - 15:43, каза:

Аз винаги съм се чудел защо няма единна система ...

На големия талон има баркод, нищи не пречи и на малкия да има и при сканиране с баркод терминал, като на куриерите да излиза цялото инфо...
Проблема е в единната система!!! Онзи ден ходих да регистрирам новата служебна кола в общината. Местният данък (2.5%) беше преведен по банков път на 16, а аз бях там 12 дни по-късно. Жената на гишето ми казва, че е трябвало да нося бележката, защото не се вижда в системата и ме праща в друга стая. Там една друга женица ми казва, че изостават с вкарването в електронен вариант с 20 дни. Защото трета женица дето проверява банковата сметка, разпечатва всичко на хартия и те (втората женица с колежките й) набират всички данни на ръка, представи си за каква хамалогия говорим, остави че вероятността за грешка е мега голяма. Та дадоха ми една папка с хиляди принтения и ми казаха да си намеря превода. Еммииииии.... нямаше го, върнах се до офиса взех бележката показах им я с печат от банката и си я регистрирах колата, ама това което видях ме потресе...


 IvailoM, на 10 април 2013 - 15:43, каза:

Подкрепям те Жорка, ама срещу тия 478 лева какво получаваш точно?

Не казвам, че подкрепям, даже напротив не съм съгласен с тази социална политика, но си ги платих миналата година и си мълча!

P.S. Ама какво да говорим? - цялата държава ни е смотана и сбъркана, подобен пример е записването на дете в детска градина. Всичко е на точкова система и какво ти дава бонус? Еми ако роднина работи в детската градина. Или пък имаше нещо за безработните, ама понеже ние с жената работим и двамата и плащаме данъци за това и нямаме роднина лелка в градината сме 129 при 27места...
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 11 април 2013 - 11:22

 Жоро, на 11 април 2013 - 09:15, каза:

Не казвам, че подкрепям, даже напротив не съм съгласен с тази социална политика, но си ги платих миналата година и си мълча!

P.S. Ама какво да говорим? - цялата държава ни е смотана и сбъркана, подобен пример е записването на дете в детска градина. Всичко е на точкова система и какво ти дава бонус? Еми ако роднина работи в детската градина. Или пък имаше нещо за безработните, ама понеже ние с жената работим и двамата и плащаме данъци за това и нямаме роднина лелка в градината сме 129 при 27места...


Извинявам се че съм офф' по темата, но за това с детските градини не мога да не кажа нищо(имам племенник на 4)... Освен влизането в детска градина, което без връзки е адски трудно, да не говорим, ако работиш - колко почивни дни ти трябват и колко разправии са... За капак таксите се увеличиха близо 2'йно поради причината, че сега всяко българче + още едно българче(чийто родители се скапват от бачкане и са изрядни платци) = таксата за едно мангалче... И това - нищо лично против нацията, но и в яслите е така. Таксите на 2 българчета покриват таксата на едно циганче или поне точно толкова се увеличи още мин или по-мин година... Хайде стига, остана да направим раздел "Наследственици" и там да пишем за домочадията и роднинските малчугани и ситуации с държавни и частни органи на изцоцване... Лек ден!
П.С.-може да не са ми 100% точни данните, не ги приемайте като указ!
Отговори

Mery81 снимка Mery81 07 юни 2013 - 18:27

Колеги, да попитам някой вече мина ли технически преглед след влизане в сила на промяната, свързана с холограмния стикер! Тези дни трябва да я свърша тази задача и се чудя дали ако отида само с платежното за платен данък ще мина технически преглед?!Честно казано не ми се обикаля София за да отида до общината за да ми сложат само печат и стикер!
Отговори

vektra1 снимка vektra1 07 юни 2013 - 19:59

Софтуерът още не е предоставен на пунктовете за ГТП,отивай спокойно.Дори да попаднеш на пункт с действащ софтуер ( в което не вярвам }това че бележката е без стикер,не я прави невалидна или фалшива.
Отговори

Жоро снимка Жоро 07 юни 2013 - 20:31

 Mery81, на 07 юни 2013 - 18:27, каза:

Колеги, да попитам някой вече мина ли технически преглед след влизане в сила на промяната, свързана с холограмния стикер! Тези дни трябва да я свърша тази задача и се чудя дали ако отида само с платежното за платен данък ще мина технически преглед?!Честно казано не ми се обикаля София за да отида до общината за да ми сложат само печат и стикер!

Днес чух по радиото, че до дни тръгва системата, но който нямал стикер, а вече си е платил данъка няма да трябва да ходи да си вади стикер, т.е. вкарването ще е постепенно...
Отговори

Mery81 снимка Mery81 09 юни 2013 - 16:26

Да Ви информирам, че минах техническия преглед само с платежното нареждане за платения данък! Дори и не споменаха за холограмния стикер!
Отговори

Юлиан 1 снимка Юлиан 1 09 юни 2013 - 16:58

Аз минах на преглед преди 2 дни само с бележката за платен данък без ядове.
Мнението беше редактирано от Юлиан 1: 09 юни 2013 - 17:04
Отговори

ffilip снимка ffilip 18 юни 2013 - 06:01

 Юлиан 1, на 09 юни 2013 - 16:58, каза:

Аз минах на преглед преди 2 дни само с бележката за платен данък без ядове.


Аз също. Нима се притеснявате, че ще въведат тази новост по-бързо от очакваното..? За нещастие, не и този път :kinggrin:
Отговори

fanatic снимка fanatic 18 юни 2013 - 11:00

Хората не плащат данъци, защото първо държавата не е силна да си ги събере, второ, защото част от тях нямат пари да го направят и трето, защото е се вижда къде по точно отиват парите от данъци и винетки.

Проста, бакалска сметка- В България има грубо 3 300 000 регистрирани автомобила / вече може и да са повече/, някои плащат 20 лева данък, други плащат 400 лева данък. Да кажем, че средно данъка е 50 лева, което е силно занижено. 3 300 000 по 50 лева прави 165 000 000 лева от данъци.


Официално продадените винетки са 500 000- ако пренебрегнем камиони и смятаме само леки коли това са по 67 лева или 33 500 000 лева или обща сума от близо 200 000 000 милиона лева.

Тоест държавата може да прибира 200 милиона всяка година и тия пари се разпределят по пера, защото винетката е данък и пари за АПИ а обикновенният данък на автомобила е общински.

Е да Ви ******** ненакрадохте се. За 10 години всичко трябваше да е стъкло а то е кочина. Магистрала и половина, 5 моста и тва е... нещастици... за това никой не трябва да плаща, докато няма гаранция, че няма да бъде окраден. Виждам ли къде ми отиват парите ще си плащат и то с кеф.

Всеки мърдал малко малко в ляво от Сърбия знае за какво иде реч...
Отговори

bbratcheda снимка bbratcheda 18 юни 2013 - 19:27

 fanatic, на 18 юни 2013 - 11:00, каза:


:good: +1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg