Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Информация за скоростни кутии и диференциали

Явор С.С. снимка Явор С.С. 16 януари 2020 - 09:04

Зравейте колеги,

Във доста теми срещнах линкове към такава информация, а именно според коегите, които са ги пратили, информация за предавателните числа на кутиите и диференциалите използвани от опел, и в кои модели ги поставят. За съжаление обаче смятам, че май линковете са стари и не работят. Препращат ме в сайта на опел, но ми излиза грешка 404. Някои колеги са споделили че може това да е от някаква защита на уиндоус или хром, но смятам че съм ги изключил всичи и отново не става. Ако е възможно някой би ли помогнал с работещ линк, файл с такава информация или евентуално решение на проблема, за да вляза в този сайт.

Благодаря Ви предварително! :biggrin: :biggrin:
Отговори

sdonio снимка sdonio 16 януари 2020 - 09:44

 Явор С.С., на 16 януари 2020 - 09:04, каза:

Зравейте колеги,

Във доста теми срещнах линкове към такава информация, а именно според коегите, които са ги пратили, информация за предавателните числа на кутиите и диференциалите използвани от опел, и в кои модели ги поставят. За съжаление обаче смятам, че май линковете са стари и не работят. Препращат ме в сайта на опел, но ми излиза грешка 404. Някои колеги са споделили че може това да е от някаква защита на уиндоус или хром, но смятам че съм ги изключил всичи и отново не става. Ако е възможно някой би ли помогнал с работещ линк, файл с такава информация или евентуално решение на проблема, за да вляза в този сайт.

Благодаря Ви предварително! :biggrin: :biggrin:


Виж тук: https://www.opel-infos.de/
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 16 януари 2020 - 14:48

 sdonio, на 16 януари 2020 - 09:44, каза:


Към автора:
Само информативно:
Аз съм с ХР и въпросния линк го отварям.
Отговори

Явор С.С. снимка Явор С.С. 31 януари 2020 - 08:22

 sdonio, на 16 януари 2020 - 09:44, каза:


Супер е отваря се! :icon_wink2: Отново Благодаря!!
Отговори

fanatic снимка fanatic 31 януари 2020 - 13:13

ЦЪК

За Омега един от най-пълните сайтове е senatorman.de.
Отговори

Явор С.С. снимка Явор С.С. 04 март 2020 - 16:37

Здравейте колеги,
Благодаря ви за бързите и изчерпателни отговори.
А аз ще продължавам с въпросите.
Някой дали има представа къде се намира ето този надпис от картинката и какво представлява. Дали е щампа или табелка (Метална или хартиена)
След търсене и разглеждане в нета стигнах до извод че това може би е хартиена табелка от долната страна на диференциала която с времето се е изтрила...
Дали някой ако е срещал тази въпроста табелка и знае къде е и какво представлява може да сподели.
Благодаря ви предварително и поздрави!

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Явор С.С.: 04 март 2020 - 16:38
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 март 2020 - 12:10

Типа на кутията си е отлят при отливане на корубата.
Алфа кода и другите символи са на етикетче залепено за кутията. Мастилото се трие сравнително лесно.
Отговори

Явор С.С. снимка Явор С.С. 05 март 2020 - 13:25

 Стаевски, на 05 март 2020 - 12:10, каза:

Типа на кутията си е отлят при отливане на корубата.
Алфа кода и другите символи са на етикетче залепено за кутията. Мастилото се трие сравнително лесно.


Здравей колега, Много благодаря за бързия отговор.

За съжаление обаче това ще означава че не можем да разберем типа на диференциала и предавателното число без да се отвори. Доста неприятна ситуация при търсене на нещо за същаление. Благодаря отново за бързия отговор.

Поздрави!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 05 март 2020 - 13:31

Ако знаеш от каква кола е, що да не можеш определи?
Можеш да броиш обороти на първичен вал и на полуоските /с пъхнати картончета вместо полуоски/
Знаеш /мисля/ предавателното число за всяка скорост. Умножаваш по числото на диференциала и т.н.
Да отваряш кутия заради алфа-кода...
Отговори

Явор С.С. снимка Явор С.С. 06 март 2020 - 12:28

 Стаевски, на 05 март 2020 - 13:31, каза:

Ако знаеш от каква кола е, що да не можеш определи?
Можеш да броиш обороти на първичен вал и на полуоските /с пъхнати картончета вместо полуоски/
Знаеш /мисля/ предавателното число за всяка скорост. Умножаваш по числото на диференциала и т.н.
Да отваряш кутия заради алфа-кода...


Здравейте, не съм се изразил правилно...
Имах предвид че не мога да го определя само по снимка, при условие че не е при мен и искам да го поръчам и да не плащам излишни пари за доставка на нещо което не ми върши работа.
Ако е при мен не е трудно да се изчисли :D

Поздрави!
Мнението беше редактирано от Явор С.С.: 06 март 2020 - 12:29
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg