Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с дюзите на 1.9 CDTI

Ninov снимка Ninov 28 август 2017 - 18:49

Привет колеги, отскоро карам зафира б 1.9 CDTI 120 к.с. като в началото нямаше никакви проблеми(уж), но отскоро започна да пали трудно(с повече въртене) сутрин,а все още не е станало студено дори! След това няма проблеми с паленето, но първият старт е меко казано тегав. Тествахме я с един приятел с OPCOM и показанията на дюзите хич не ми харесват, а именно:
Cyl.1- 2.39
Cyl.2- 0.56
Cyl.3- -1.31
Cyl.4- -1.64

Не разбирам много, но съм чувал че корекции над 2.00 говорят за проблемна(пикаеща) дюза.
Питането ми е към знаещите е какво показват всъщност тези стойности, само една ли е проблемната или и другите са фира, да я ремонтирам или да търся някоя работеща втора ръка?
Колата е с премахнат DPF и препрограмиран(не знам колко професионално) софтуер...
И второто ми питане е къде да я закарам на хора които наистина знаят какво правят- читав сервиз в София?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 31 август 2017 - 15:02

Решението на проблем с дюзи е свързано със сваляне, слагане на стенд, изваждане на нови кодове и програмирането им на ново. Стенда ще каже дали има нужда от рециклиране и дали работят добре така или иначе.

Първо трудно палене си е дет се вика нормалното състояние на мотора при междинни температураи. Въпроса е ако задържиш на контакт примерно 20 секунди и тогава запалиш пак ли пали трудно? Ако не, значи нищо и няма. моята пали на -20 преди да помирише ключа а сега се позачудва също.
Отговори

Ninov снимка Ninov 01 септември 2017 - 09:20

Странното е че понякога пали много бързо, а понякога с доста въртене(говоря за първия старт). Ето например днес сутринта запали без проблем, а вчера повъртя 6-7 сек. Иначе съм пробвал да задържа ключа на контакт малко повече- без резултат. Сега покрай почивните дни ще пътуваме малко, но като се върнем ще я водя на "доктор", че зима иде.
Отговори

mincho78 снимка mincho78 14 юни 2018 - 15:33

Как се реши проблема ,че и при мен се появиха същите симптоми?!

Поздрави!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 юни 2018 - 19:29

 mincho78, на 14 юни 2018 - 15:33, каза:

Как се реши проблема ,че и при мен се появиха същите симптоми?!

Поздрави!


Еми или рециклираш дюзите, ако стенда каже че някоя пикае или си виж ДПФ-а да не им бърка работата.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 юни 2018 - 19:29
Отговори

mincho78 снимка mincho78 15 юни 2018 - 13:09

Малко предистория...Орела също взе да не пали.Закачих го на Оп-ком-а и на 3-ти цилиндър изписа кофти стойности.Свалих 4-те дюзи.Пробваха ги на стенд(това не го видях лично) :biggrin: и казаха ,че само 1-ва е за ремонт и са я ремонтирали,а останалите са ги почистили :huh: .Монтирах ги на колата и при теста се оказа ,че няма разлика в паленето и в показанията на уреда.Размених 3-та дюза с тази на 1-ви ,но стойностите на 3-ти цилиндър си останаха високи. ДПФ мисля ,че нямам.

Поздрави!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 юни 2018 - 15:17

Хм, в кой сервиз си ходил за рециклирането? Тея дюзи се слагат на спецялен стенд. Не само такъв дето пръска гориво и мери дали висчки хвърлят по рано. Слага се на бошовски стенд и мери какви разлики дават в работата. После стенда изкарва 4 кода, по един за всяка дюза. Тези кодове се програмират съответно за съответния цилиндър и по този начин компа знае какви корекции да им дава. Това е начина. При мен бъркаше работа на дюзите от скъсан маркуч на диференциалния манометър на ДПФ-а. За това питам. Ако ти е махан дпф-а, махнат ли е и софтуерно?

Сега щом корекциите не са мръднали, според мен просто не са програмирани нови кодове и е правен някакъв измислен ремонт. Трябва да идеш в Бош център и там срещу немалка сума ще ти ги наместят.
Отговори

mincho78 снимка mincho78 15 юни 2018 - 17:34

Дюзите ги правиха в Карлово.В интерес на истината след тяхното почистване ( регулиране) двигателя работи доста по-тихо и стабилно от преди.Май ще се ходи до Бош.Относно ДПФ филтъра-не съм го махал,а си мислех ,че Z19DT нямат такова устройство. :biggrin:
Отговори

upgradeyourlife снимка upgradeyourlife 16 август 2018 - 10:26

Ще използвам темата...препоръчайте в София къде качествено могат да се диагностицират и рециклират/ремонтират дюзи от Z19DT?
Мнението беше редактирано от upgradeyourlife: 16 август 2018 - 10:28
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 август 2018 - 14:03

ИПО имат всичко необходимо, но не е мн евтино. Ако се ремонтират мисля че ще иде около 1000 лв. Все пак първо да ги сложат на стенда и после ще го мислиш. Има и поне още 4/5 сервиза с добра репотация в София.
Отговори

upgradeyourlife снимка upgradeyourlife 16 август 2018 - 15:41

Благодаря, може ли да ги изброите за да ги приоритизирам по разстояние?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg