Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Самодиагностика на астра Г

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 27 септември 2007 - 14:26

Колеги знам че темата за самодиагностика е дискутирана 1469302 :beer: пъти ама така и не открих нищо за астра Г
Куплунга е 16 пинов и има пин номер 6 свързах го с пин номер 5(заземяване) обаче лампата си свети все едно нищо не съм направил.Запалих двигателя и жълтата лампа започна да мига монотонно без да спира <_< .
Някой правил ли е диагностика на астра Г с кламер и въобще възможно ли е? Двигателя е Х14ХЕ 2000г.
Отговори

Гено снимка Гено 27 септември 2007 - 15:49

не може доколкото са ми казвали в сервиз, иначе не съм пробвал
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 27 септември 2007 - 18:42

 tosho_dobrev, на Sep 27 2007, 03:26 PM, каза:

Колеги знам че темата за самодиагностика е дискутирана 1469302 :sup: пъти ама така и не открих нищо за астра Г
Куплунга е 16 пинов и има пин номер 6 свързах го с пин номер 5(заземяване) обаче лампата си свети все едно нищо не съм направил.Запалих двигателя и жълтата лампа започна да мига монотонно без да спира :sup: .
Някой правил ли е диагностика на астра Г с кламер и въобще възможно ли е? Двигателя е Х14ХЕ 2000г.

Може. Това, което наблюдаваш означава, че нямаш грешки записани.
Отговори

малкия снимка малкия 27 септември 2007 - 20:19

 bat_jorko, на Sep 27 2007, 07:42 PM, каза:

 tosho_dobrev, на Sep 27 2007, 03:26 PM, каза:

Колеги знам че темата за самодиагностика е дискутирана 1469302 :sup: пъти ама така и не открих нищо за астра Г
Куплунга е 16 пинов и има пин номер 6 свързах го с пин номер 5(заземяване) обаче лампата си свети все едно нищо не съм направил.Запалих двигателя и жълтата лампа започна да мига монотонно без да спира :sup: .
Някой правил ли е диагностика на астра Г с кламер и въобще възможно ли е? Двигателя е Х14ХЕ 2000г.

Може. Това, което наблюдаваш означава, че нямаш грешки записани.

Моята Астра е Z 12 XE 16V-2000г ,и не става при мен!
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 27 септември 2007 - 21:55

 bat_jorko, на Sep 27 2007, 07:42 PM, каза:

Може. Това, което наблюдаваш означава, че нямаш грешки записани.

Колега явно ти си я правил тази процедура. Можиш ли да ми разясниш малко? Трябва да е запален двигателя ли,защото на контакт нищо не мигаше? И кодовете трябва да са 4-цифрени доколкото знам? Има ли код за започване на диагностиката (например 12 както при двуцифрените кодове)?
Значи случи се следното светна ми лампата за АБС аз се опитах да направя тест с кламера обаче на контакт-нищо а на запален двигател мигане монотонно а лмапта за АБС си светеше пак после като подкарах колата лампата за АБС изгасна след 10 метра и всичко си беше наред. Странна работа. А и ако монотонно мигане означава че няма грешки защо лампата още светеше тогава?
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 28 септември 2007 - 08:42

 tosho_dobrev, на Sep 27 2007, 10:55 PM, каза:

 bat_jorko, на Sep 27 2007, 07:42 PM, каза:

Може. Това, което наблюдаваш означава, че нямаш грешки записани.

Колега явно ти си я правил тази процедура. Можиш ли да ми разясниш малко? Трябва да е запален двигателя ли,защото на контакт нищо не мигаше? И кодовете трябва да са 4-цифрени доколкото знам? Има ли код за започване на диагностиката (например 12 както при двуцифрените кодове)?
Значи случи се следното светна ми лампата за АБС аз се опитах да направя тест с кламера обаче на контакт-нищо а на запален двигател мигане монотонно а лмапта за АБС си светеше пак после като подкарах колата лампата за АБС изгасна след 10 метра и всичко си беше наред. Странна работа. А и ако монотонно мигане означава че няма грешки защо лампата още светеше тогава?



Грешката(ите) на АБС-а (и еърбег-а) не влиза в тези грешки, които могат да се четат с кламера.
Отговори

Dilian Kolev снимка Dilian Kolev 28 септември 2007 - 22:03

Колеги при мен теста с кламера става като дам на контакт.Ако е запален двигателя лампата мига монотонно!Двигателя е Х16SZR 1.6 моно 75кс.При мен излизат две грешки 0200 и 0170 ,което доколкото четох и разбрах е грешка в сместа и грешка в инжектора ,но аз съм с газова уредба и грешките са заради нея.Ако някой колега знае как да направя диагностика на АБС-а че свети постоянно да помага - така я купих!
Отговори

tosho_dobrev снимка tosho_dobrev 30 септември 2007 - 14:18

Аз все пак не разбрах се моторите тип Х--ХЕ самодиагностиката на контакт ли се прави или трябва да е на запален двигател? :sup:
Отговори

imitev снимка imitev 30 септември 2007 - 15:37

 Dilian Kolev, на Sep 28 2007, 11:03 PM, каза:

Колеги при мен теста с кламера става като дам на контакт.Ако е запален двигателя лампата мига монотонно!Двигателя е Х16SZR 1.6 моно 75кс.При мен излизат две грешки 0200 и 0170 ,което доколкото четох и разбрах е грешка в сместа и грешка в инжектора ,но аз съм с газова уредба и грешките са заради нея.Ако някой колега знае как да направя диагностика на АБС-а че свети постоянно да помага - така я купих!


С кодочетец се прави диагностиката.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 01 октомври 2007 - 06:00

 tosho_dobrev, на Sep 30 2007, 03:18 PM, каза:

Аз все пак не разбрах се моторите тип Х--ХЕ самодиагностиката на контакт ли се прави или трябва да е на запален двигател? :sup:


Само на контакт.
Отговори

nurim снимка nurim 20 ноември 2012 - 00:24

колеги искам да попитам за диагностика с педала на газта и спирачката натиснати до карай(за астра г) ,при мен се получава въпреки че колата не с код започващ с z мисля, или по точно е y17dt 2000 година ,но при натискане на педали те до карай започна едно безкрайно мигане на лампата при даден контакт .Това ознчава ли че няма записани грешки и възможно ли е да се чистят грешките при сваляне на акомлатор (наложи се колата да стой 2 3 дена без акомлатор ) благодаря предварително !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg