Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Съвет за Говорители

sashonikolov снимка sashonikolov 31 май 2008 - 12:42

Здравейте на всички,искам да пооправя малко звука в колата и затова искам да си купя хубави говорители клас на цена около 250 лева.Сега съм с Елипси незнайна марка и искам да ги махна.Ориентирал съм се към кръгли говорители а не към елипси.Загледах хубави модели от серията TS Пайнер,които ме устройват но нямам информация за тех като модел и качество на звука.А и имаше два модела на Пайенр едните с Кевларена мембрана а другите с гумена.Някой има ли наблюдения за тези говорители?
Ако имате добри впечатления от други марки в този ценови клас споделете.
Благодаря за съдействието
Отговори

bugatti снимка bugatti 31 май 2008 - 12:51

Това към което си се насочил...мене не може да ме зарадва...огледай наоколо има къде къде по добри от тези...
по добре купи ниска серия на ДЛС или някакви херцове...
П.П без усилвател нищо съществено няма да постигнеш :mhihi:
П.П2 сега видях че търсиш задна линия...ми... задна линия не ти трябва слагай хубава предна през амп и си готов...и някакви говорители колкото да не стоят дупките от елипсите...
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 май 2008 - 13:01

Усилвател имам 4 канала два се ползват ба Бридж за суббуфера в багажника,предната линия ми я препоръча един познат,който си купи JBL и остана много доволен те са в ценови клас около 150 левчета.
Значи ще поогледам и Херцовете но повече от 250 лева не ми се дават..в краен случай ако наистина си заслужава може да вложа още 50 лева но това в мноого краен случай.Все пак става дума за два говорителя само...няма смисъл от много скъпи неща защото самият автомобил няма нужната изолация,демване и така на татъка за постигането на добър саунд.Затова и съм се ориентирал в този ценови клас около 250 лева
Отговори

bugatti снимка bugatti 31 май 2008 - 13:07

Какво се търси 51%spl 49%SQ или 51%SQ 49%SPL :mhihi:
П.П тея jbl мноу мъка...
П.П2 щом имаш и бас в гъбажника...не е най-доброто решение да слагаш задна линия пробвано е многократно
П.П3 какъв е амп-а?
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 май 2008 - 13:36

Немога да кажа че е много качествен усилвателя,повечето хора я плюята марката Тъндър но аз съм доволен от това което показва като качества.Не е много силен мисля реалната му мощност по транзистори беше около 50 - 60 вата но не си спомням точно как беше инфото.Купувах го преди 3 години до сега неми е правил Проблеми.Диска е Сони доста стар модел но свири безотказно.Купих го в самаото начало на Мп3 плеярите,даже той е втория модел на Сони който чете Мп3...модел CDX MP40 и от него нямам оплакване до момента.Не е отварян никога а и избягвам да го свалям от колата само панела свалям.Като цяло не търся сила на звука а качество не искам да ме чуват 2 светофара преди да ме видят че идвам.Искам като си пусна групата Тото или Уайт Снейк да ми е кеф да слушам :mhihi:
Прпуснах да кажа че суббуфера е Сони но не е купуван от БГ.Пак е от кръглия тип като тези които се продават в Технополис но аз го купих заедно с Диска..доста по-късно се появиха тук на пазара тези буфери.
Свири достатъчно добре в големия багажник на Асконата :dummy:
Кажи моля те какво не ти харесва в Джей Би Елите да знам все пак не съм ги купил още но да знам какво НЕ трябва да купувам
Отговори

bugatti снимка bugatti 31 май 2008 - 14:14

Ми нещо не ме радват..."дървен" звук лишен от детайли ....
Ако търсиш качество се насочи към компонентна система...и не си купувай евтини боклуци...това е най-голямата грешка
П.П. Тва за тъндера си го запази за себе си :mhihi:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 май 2008 - 15:39

Би ли пояснил какво разбираш под компонентна система защото не съм съвсем наясно с автомобилното озвучаване...
По-нататъка като позабогатея ще си купя хубаво стъпалце но за сега и това ще свърши работа :mhihi:
Едит сега видях на страницата на Тояга за компонентните системи.Благодаря за съвета
Отговори

Stoil снимка Stoil 31 май 2008 - 18:14

за задна линия винаги препоръчвам 3-компонентна система с пасивен филтър
например на Бошмен 10 инчовите системи
имат и мощност, и слизат до 40 херца
трябва амп
но за мене трябва и буферче освен нея
Отговори

stan4o снимка stan4o 31 май 2008 - 19:28

 bugatti, на May 31 2008, 03:14 PM, каза:

Ми нещо не ме радват..."дървен" звук лишен от детайли ....
Ако търсиш качество се насочи към компонентна система...и не си купувай евтини боклуци...това е най-голямата грешка
П.П. Тва за тъндера си го запази за себе си :mhihi:


това нещо много сериозно си се обьркал . сьжелявам че трябва да го кажа ама ако JBL не свири кое свири бошмен ли или ........ недеи говори глупости .кое му е дьрвеното явно си слушал некоя абсолютно окапазена система . това че работя за фирмата вносител на харман за бг не значи нишо до сега винаги гледам да запазя мнението си за себе си но тук не си прав никак даже колегата за парите които е приготвил може да си вземе power серията на JBL ЕЛИПСИ 110w sin 3 way и не вярвам че ще е (дьрвено) качени на правилния амп това прави чудеса вьпроса е дали ще направи точната конфигурация и да отиде при правилния човек това е вьпроса за тез пари има и други неща сериозни но треа тьрсене JL примерно .и доста други . само за справка работя в фирмата вече 7 год и не сьм чул нито едни JBL и свирещи кофти и някои не доволен от тях сложени и настроени от човек разбиращ от работата си всичко става не случаино harman ПРАВИ ФАБРИЧНО ОЗВУЧАВАНЕ НА НАИ ГОЛЕМИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОЛИ В СВЕТА или и те не разбират а . BMW MERCEDES FERARI LAMBORGINI BENTLEY PEGEOUT . и мн други аи стига толкоз че цял роман изписах
пс 250лв са доста пари за задна линия по вьпроса на колегата има по 150-190лв доста прилични елипси успех
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 май 2008 - 19:57

ООо благодаря за Вниманието Станчо,радвам се че човек ,който е наясно с озвучителната техника е взел мнение по въпроса.(Нека останалите колеги не се засягат..не че не разбират от звук но все пак човека от доста време явно се занимава)
Честно казано споменах Джей Би Елите по повод предната линия и не съм сигурен за точния модел на говорителита.
Прегледах компонентните системи както ме посъветва bugatti.Има хубави неща наистина но и паричките са доста.Просто немога да си позволя да налея много пари за звук в колата.Може би съм предубеден за марката Pioneer след като се здобих с така заветните диджейски слушалки(HDJ 1000) и звукът с тях е коренно различен от всички слушалки които съм ползвал досега независимо колко е шумно около мене.Затова селепнах на един от последните модели трилентови колони на Пайнер ето линк за самите тях http://www.pioneer.eu/eur/products/25/131/...503i/index.html
Модела е TS-A2503i и е от последните модели в тази серия.Цената за БГ е повече от задоволителна 220 лева с ДДС.Утре ще звънна в Авител за всеки случай да доуточня нещата и в края на другата седмица(като ми преведат заплатата) ще мина да си напазарувам
Отговори

Stoil снимка Stoil 31 май 2008 - 20:02

моля стига с тея пайнери!
това е най - голямата заблуда
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 31 май 2008 - 20:05

 Stoil, на May 31 2008, 09:02 PM, каза:

моля стига с тея пайнери!
това е най - голямата заблуда

А защо?
Какво не им харесваш?
В смисъл такъв аз че съм се лепнал лепнал съм се но е хубаво да има повече мнения по темата.Наистина специално за звук за кола не съм много в час с нещата
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 31 май 2008 - 20:06

 Stoil, на May 31 2008, 09:02 PM, каза:

моля стига с тея пайнери!
това е най - голямата заблуда

пак се почна :mhihi:
Отговори

bugatti снимка bugatti 31 май 2008 - 21:48

 stan4o, на May 31 2008, 07:28 PM, каза:

това нещо много сериозно си се обьркал . сьжелявам че трябва да го кажа ама ако JBL не свири кое свири бошмен ли или ........ недеи говори глупости .кое му е дьрвеното явно си слушал некоя абсолютно окапазена система . това че работя за фирмата вносител на харман за бг не значи нишо до сега винаги гледам да запазя мнението си за себе си но тук не си прав никак даже колегата за парите които е приготвил може да си вземе power серията на JBL ЕЛИПСИ 110w sin 3 way и не вярвам че ще е (дьрвено) качени на правилния амп това прави чудеса вьпроса е дали ще направи точната конфигурация и да отиде при правилния човек това е вьпроса за тез пари има и други неща сериозни но треа тьрсене JL примерно .и доста други . само за справка работя в фирмата вече 7 год и не сьм чул нито едни JBL и свирещи кофти и някои не доволен от тях сложени и настроени от човек разбиращ от работата си всичко става не случаино harman ПРАВИ ФАБРИЧНО ОЗВУЧАВАНЕ НА НАИ ГОЛЕМИТЕ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА КОЛИ В СВЕТА или и те не разбират а . BMW MERCEDES FERARI LAMBORGINI BENTLEY PEGEOUT . и мн други аи стига толкоз че цял роман изписах
пс 250лв са доста пари за задна линия по вьпроса на колегата има по 150-190лв доста прилични елипси успех

В случая смятам че и двамата знаем за какво става въпрос...относно какво съм слушал от JBL...ми бяха до колкото имам спомен 2 компонентни на цена около 160-170лв слушал съм ги в магазина на фактор на раковска и найстина не ме зарадваха как звучаха...и по другия въпрос, какво се слага във автоболи със стойност 100к и нагоре смятам че няма какво да се коментира...звучат найстина добре но може да се постигне нещо още по-добро на стойността да речем 4-8к за музика на BOSE..пак смятам че ме разбираш за какво говоря :mhihi: ...незнам дали би се съгласил с мен но JBL е по реално да се използва за SPL отколкото за SQ особенно когато става въпрос за този ценови диапазон...
П.П. лично мнение...
Отговори

Stoil снимка Stoil 01 юни 2008 - 10:53

 sashonikolov, на May 31 2008, 09:05 PM, каза:

А защо?
Какво не им харесваш?
В смисъл такъв аз че съм се лепнал лепнал съм се но е хубаво да има повече мнения по темата.Наистина специално за звук за кола не съм много в час с нещата


а ти какво им хареса в същност на пионерите :mhihi:

освен високите серии плейъри + редки модели говорители, които хем ги няма у нас, хем са на космични цени всичко друго е боза...


 IGNEV, на May 31 2008, 09:06 PM, каза:

пак се почна :dummy:


то и няма как да е иначе

направи си труда да чуеш други говорители или системи
ама изчислени
а не некви кутии си там от нещо си в некви си обеми и т.н.

наскоро се смяхме на споменатия от пича модел многолентови говорители за задна линия
некви насрани куча марка елипси ги покриха от смях

ама тва е, нали е пайнер - яката ралта ...
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 01 юни 2008 - 20:03

 Stoil, на Jun 1 2008, 11:53 AM, каза:

а ти какво им хареса в същност на пионерите :mhihi:

освен високите серии плейъри + редки модели говорители, които хем ги няма у нас, хем са на космични цени всичко друго е боза...
то и няма как да е иначе

направи си труда да чуеш други говорители или системи
ама изчислени
а не некви кутии си там от нещо си в некви си обеми и т.н.

наскоро се смяхме на споменатия от пича модел многолентови говорители за задна линия
некви насрани куча марка елипси ги покриха от смях

ама тва е, нали е пайнер - яката ралта ...

Хммм незнам за модели на пайнер,които да ги няма в Бг освен старите които вече не се продават.В Авител имат всички по-нови модели на Пайнер.Аз кутии и такива неща няма да купувам а и да ми трябват има кой да ми ги направи ;)
Но тва ми стана интересно чак пък куча марка елипси да надсвирят 25 см трилентови пайнери.
Вярно че има доста по-добри решения но за по-различни суми от тази
Тези дни имам да взима един кейс от Динакорд ще видя дали там нямат нещо за коли те пак са голям вносител.
Ще се ослушам още известно време продължавам да следя темата за мнения и коментари..не ми е спешна покупката на говорителите така че...ще почакам за повече коментари :dummy:
Отговори

stan4o снимка stan4o 01 юни 2008 - 20:34

 bugatti, на May 31 2008, 10:48 PM, каза:

В случая смятам че и двамата знаем за какво става въпрос...относно какво съм слушал от JBL...ми бяха до колкото имам спомен 2 компонентни на цена около 160-170лв слушал съм ги в магазина на фактор на раковска и найстина не ме зарадваха как звучаха...и по другия въпрос, какво се слага във автоболи със стойност 100к и нагоре смятам че няма какво да се коментира...звучат найстина добре но може да се постигне нещо още по-добро на стойността да речем 4-8к за музика на BOSE..пак смятам че ме разбираш за какво говоря :mhihi: ...незнам дали би се съгласил с мен но JBL е по реално да се използва за SPL отколкото за SQ особенно когато става въпрос за този ценови диапазон...
П.П. лично мнение...

ми тук паК СИ В ГРЕШКА значи автомобилен говорител слушан в магазин е само да видиш дали работи стената на която си ги слушал сега е при мен и не се използва по точно сьщата причина че ги обедих че товае само за да се видят от клиентите но не да се оценяват говорителя се слага на местото което си му отредил в колата сьответно се опльтнява от всякаде ако може вратата се маже с доста богат избор материали за звукоизолация и тогава се слага кьм подходящия амп и тогава се слуша нема да криви верваи ми . друго ти компонентка качена слушал ли си наистина отрязана кьдето трябва свири страшно ........ аи стига толкоз не искам да те нареждам .просто да обясня за каквостава дума за SPL А СЬщо не сьм сьгласен по горе обясних защо .иначе сьс здраве и не се сьрди важното е мохабед да става :dummy:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 16 юни 2008 - 02:08

Темата е приключена :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg