Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Вътрешни карета

danilk0 снимка danilk0 30 септември 2020 - 15:41

Здравейте,

Колата е Опел Инсигния 2.0 160к.с. 2010г. автоматик.
Проблемът е следния - имам вибрации при ускорение, най-често при висока скорост (признаци за вътрешни карета).
Също така се появяват и вибрации във волана отново при по-висока скорост, не винаги при една и също скорост, различно. Пробвано със зимни гуми с джанти. (отново признаци за вътрешни карета - не толкова стандартно).

На няколко места потърсих и никъде не се продават само вътрешните карета, казват че върви с полуоската.
Има ли вариант някъде да се намерят вътрешните карета само? Какви са опциите пред мен?
Отговори

danilk0 снимка danilk0 30 септември 2020 - 17:59

 Д-и-м-о-в, на 30 септември 2020 - 17:16, каза:



Нямат налично :)
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 30 септември 2020 - 19:03

Остава
https://olympia-bg.com/index.htm
те намират почти всичко и го доставят....
Отговори

danilk0 снимка danilk0 01 октомври 2020 - 08:38

Явно вътрешни карета не се предлагат. От всичките места, на които проверих, казват цяла полуоска.
Там цената е доста интересна: 570лв бройката за нова и 280лв бройката за втора употреба. :)
Има по сайтове и по-евтини варианти. Но като цяло това е положението.

Ако някой все още иска да добави нещо ще бъде полезно.

Благодаря ви все пак.
Отговори

BOz снимка BOz 01 октомври 2020 - 09:09

Първо си провери дългия вал (десен), който излиза от кутията и влиза в лагер (който седи в една черупка). В него влиза дясната полуоска.
Та виж дали има някакъв луфт вал-лагер и вал-полуоска.
Между другото трипода в карето на 99.9% е стандартен. Ако го свалиш и тръгнеш с него по магазините, то ще може да намериш нов и да пробваш да го замениш. Обикновено върши работа, но само временна. При положение, че цялата полуоска с двете карета струва по 300-400 лв., не си заслужава според мен.
Това съм го правил на кола, на която полуоската не можеше да се намери под 1200 лв. Така, че тази цена за тази част на Инсигниата си е евтина.
Мнението беше редактирано от BOz: 01 октомври 2020 - 09:12
Отговори

danilk0 снимка danilk0 01 октомври 2020 - 09:22

 BOz, на 01 октомври 2020 - 09:09, каза:

Първо си провери дългия вал (десен), който излиза от кутията и влиза в лагер (който седи в една черупка). В него влиза дясната полуоска.
Та виж дали има някакъв луфт вал-лагер и вал-полуоска.


Точно там има луфт. Това какво значи?
Отговори

BOz снимка BOz 01 октомври 2020 - 09:24

 danilk0, на 01 октомври 2020 - 09:22, каза:

Точно там има луфт. Това какво значи?

Къде е луфта (в коя двойка)?
Ако си установил, че там има луфт, защо си тръгнал да купуваш полуоска или каре, освен ако не си установил, че шлиците на полуоската, които влизат във вала са износени.
Отговори

harbinger снимка harbinger 01 октомври 2020 - 09:36

И аз съм със същата дилема и се подготвям за рециклиране на каретата във ФЕЛИКС. Отваряне, разглобяване, носене за рециклиране и връщане в сервиза. При добър късмет 1 ден.
Отговори

danilk0 снимка danilk0 01 октомври 2020 - 09:58

Луфта е от страната на карето. (Предавам информация, може би не е най-удачното).
Отговори

danilk0 снимка danilk0 01 октомври 2020 - 10:11

 harbinger, на 01 октомври 2020 - 09:36, каза:

И аз съм със същата дилема и се подготвям за рециклиране на каретата във ФЕЛИКС. Отваряне, разглобяване, носене за рециклиране и връщане в сервиза. При добър късмет 1 ден.


Също и това ми дадоха като вариант, но нямат наблюдение за ефективността. Може ли да ми кажеш какво би струвало тази манипулация?
Отговори

danilk0 снимка danilk0 01 октомври 2020 - 13:49

 BOz, на 01 октомври 2020 - 09:24, каза:

Къде е луфта (в коя двойка)?
Ако си установил, че там има луфт, защо си тръгнал да купуваш полуоска или каре, освен ако не си установил, че шлиците на полуоската, които влизат във вала са износени.



Уточнихме се, луфта е в карето.
Като го ремонтирам, ще пиша за резултата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 октомври 2020 - 14:16

Като няма, тук има
https://www.ebay.com...osAAOSw-JlfZQ4f

И още по-евтино
https://www.ebay.com...DcAAOSwXXJapWvh

Достатъчно е да вземеш номера и да провериш, както аз съм направил. Ето че има.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 октомври 2020 - 14:18
Отговори

BOz снимка BOz 01 октомври 2020 - 15:19

Не подвеждай човека, защото той пита за вътрешни карета, а ти му предлагаш външни.
Както казах най-евтиния вариант е да смениш само трипода.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 октомври 2020 - 15:44

https://www.autodoc.bg/pascal/14144663

Това излиза като номер по EPC
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 октомври 2020 - 15:50
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 октомври 2020 - 19:43

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 януари 2022 - 23:17
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 октомври 2020 - 21:43

Пак тоз изтъркания лаф за снимките. Нещо като тебе на оня човек със спукания колектор, явно и ти само на снимка си го виждал..
Какво да се прави - каун09
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 октомври 2020 - 21:45
Отговори

danilk0 снимка danilk0 02 октомври 2020 - 08:17

Всъщност дори и на снимка се забелязва, че първите линкове са за външни карета (от към гумата). Продукта от линка на autodoc прилича на вътрешно каре, но е съмнително дали е съвместимо, а и няма наличност така или иначе.
Нека да не разводняваме темата. Факт е, че вътрешни каретa отделно НЕ се продават!

Разговарях с Феликс и на въпрос какво рециклират, получих следния отговор: "А, рециклираме?! Сменяме само трипода, около 200лв ще ти струва".
Доколкото разбрах при смяна на трипода е временно решение. Има вероятност дори да не се оправи, ако проблема е в чашката.

Така че единствения вариант е смяна на полуоска, ако установеният проблем е във вътрешното каре - варират от 100лв за втора ръка до 600лв нова. И тук всеки тегли чертата и преценява.
Отново казвам, като мина ремонта ще дам информация дали поне се е оправил проблема :).
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 октомври 2020 - 08:19

600 за ново си е оферта! На моята е 1300...
Отговори

BOz снимка BOz 02 октомври 2020 - 15:45

 kalin09, на 01 октомври 2020 - 19:43, каза:

Вътрешните карета са различни ляво/дясно ,"колегата" дим-офф е дал ляво ,няма как да знае че бърка ,като е виждал такова само на снимка. 99% от олуфтяването е от износена чашка ,нов трипод не е въобще оферта.

И защо мислиш, че са различни?

 danilk0, на 02 октомври 2020 - 08:17, каза:

Всъщност дори и на снимка се забелязва, че първите линкове са за външни карета (от към гумата). Продукта от линка на autodoc прилича на вътрешно каре, но е съмнително дали е съвместимо, а и няма наличност така или иначе.
Нека да не разводняваме темата. Факт е, че вътрешни каретa отделно НЕ се продават!

Разговарях с Феликс и на въпрос какво рециклират, получих следния отговор: "А, рециклираме?! Сменяме само трипода, около 200лв ще ти струва".
Доколкото разбрах при смяна на трипода е временно решение. Има вероятност дори да не се оправи, ако проблема е в чашката.

Така че единствения вариант е смяна на полуоска, ако установеният проблем е във вътрешното каре - варират от 100лв за втора ръка до 600лв нова. И тук всеки тегли чертата и преценява.
Отново казвам, като мина ремонта ще дам информация дали поне се е оправил проблема :).

При положение, че по сайтовете цяла полуоска се намира за по 350 лв. качествена, няма много какво да му се чудиш.
Мнението беше редактирано от BOz: 02 октомври 2020 - 15:49
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg