Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ascona

Аскона - Системка за отваряне на багажника...

Тази тема е заключена

Moonlord снимка Moonlord 14 юли 2006 - 11:05

От доста време ми се върти една идея в главата... Искам да махна копчето на задния багажник и да го направя да се отваря отвътре! Имате ли идея как може да стане това нещо? :cen: Може да ви се струва много тъпо, но ми е голям мерак да го направя... :dancin:
Отговори

Shades снимка Shades 14 юли 2006 - 12:19

Ами кораба има система за отваряне от купето, но отзад не е с копче, а се отваря със завъртане на ключа. Може примерно да си смениш целия механизъм с електрически такъв от Рекорд, Омега или каквото друго има и да шунтираш копчето. :cen:
Отговори

30e снимка 30e 14 юли 2006 - 12:32

Eдна машинка за централно не мисля че ти е проблем да си вържеш там - другото е - прерязваш втория зъб на машинката на капака(ако е като на кадета с 2но заключване де) и си :cen:
Отговори

Maiky снимка Maiky 14 юли 2006 - 13:55

Преди бяхме правили с колеги един Кадет да се отваря капака от вътре. Първо го правихме с жило, но не ни хареса и го направихме с електромагнитен клапан и една пружина (по голяма), за да може като отключи клапана, леко да се повдигне капака нагоре. Стана хубаво и вече 3-та година работи.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 23 юли 2006 - 11:11

Значи пацо аз гледах на асконата преди как да направя такова нещо - понеже нали се сещаш че не е като на кадета - значи има една джаджа не знам как се казва която е с квадратен профил и върти ключалката (това е по-спомен) - нещо като на бравите на вратите (домашните =) там нали има една пишка дето свързва двете дръжки - е такова същото - значи от една ламарина ти режат на лазер (примерно) елемент който да е правоъгълен и в единя край да има такава дупка квадратна (с тоя профил на пишката вътре) а в другия край да има дупка за да може да се закачи машинка от централно!

Демек като го пъшнех това нещо в пишката там и закачиш една машинка в другата дупка и подадеш ток - пишката се завърта на една страна и все едно си врътнал ключа! - пък тя ще се върне сама нали и ключа така прави!

Не знам колко ме разбра - ама ще ти дообяснявам ако не си (но си мисля че ако разгледаш механизма ще се сетиш за какво ти говоря)
Отговори

peponio снимка peponio 23 юли 2006 - 11:35

аз съм гледал как го правят и беше точно по начина който ти казва maiky_vectra_b,по интересно ще е да го направиш и да се затваря сам и ще си :love_opel:
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg