Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с Мерива

ГостDeni_* 15 август 2013 - 14:24

Здравейте,нова съм тук и моля за съвет относно Мерива.Купих я преди 2 месеца направих и пълно обслужване обаче ми гори много масло минала съм 3000 км.и съм доляла 2 л ,няма теч а незнам къде се губи.Другия проблем е,че ми мени оборотите и колата прехълцва доста чистих и е ге ер клапана с корселин и сега по малко прехълцва,последно ми казаха да си проверя дебитомера в елком,но немога да намеря такъв в близост до Ловеч,а и незнам дали да го търся т.к. всеки път като излеза от някой сервиз се появява и нов проблем-светят лампи,плафони и т.н. Моля за съвети и ако може да ме насочите към подходящият майстор или сервиз.


Предварително Ви благодаря!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 август 2013 - 14:45

Тва голям маслояд бре. Тука нема теч на масло а има разход на масло тоест гори маслото. Вероятно ще ти се наложи да посетиш отново сервиз но тоя път за смяна на гумички. На колко к. км. е таз Мерива.
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 15 август 2013 - 15:20

Здравей,ако наистина нямаш теч ,то най-вероятно мотора ти е за ревизия .Дано да не се окажа прав ,тъй като ремонта ще е доста солен .А вие проверявахте ли колата преди да я закупите?
Отговори

ГостDeni_* 16 август 2013 - 07:45

 JorkataG, на 15 август 2013 - 14:45, каза:

Тва голям маслояд бре. Тука нема теч на масло а има разход на масло тоест гори маслото. Вероятно ще ти се наложи да посетиш отново сервиз но тоя път за смяна на гумички. На колко к. км. е таз Мерива.


На 92000 км.Карам с Титан 10 в 40 ако е от значение.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 август 2013 - 07:49

Не са и мн километрите въпреки че много не вярвай на километража щото може и да е пипан но както казах може да иска смяна на гумички на клапаните.
Отговори

ГостDeni_* 16 август 2013 - 08:02

Когато я купих ходих на сервиз и всичко беше наред,обаче не можах да я взема в деня когато я огледах т.к. КАТ затвори и не можах да извадя транзитки беше петък капарирах я и се върнах в понеделник тогава установихме че перката не включва -пак на сервиз отстаняване на повредата и така по пътя установих и теч от радиатора -течеше от двете пластмасови пропки-лепнах го,след това за това прехълцване я вкарах в Опел-В.Търново-казаха бубина и свещи смених ги ефект 0 и така после казаха е ге ер дойде ми доста на цена и само го почистих с корселин по-добре е откъм прехълцването.Ама това масло ме побарква,гори ми 10/100 градско ако е от значение. Меривата е 1.6 16 V 100 к.с 2003 година ,чух че 16-ките погорват ама чак пък така.... Дано да съм била подробна.
Благодаря предварително!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 16 август 2013 - 12:15

Не знам дали е много тва ще кажат Зафираджиите и то бензинки. Имай предвид че тва е градско все пак 10/100 може и да е нормално. Но за масло по спомен дават 600 гр. на 10000 км Аз съм доливал и 1 л ама твоето си е доста отиди за смяна на гумички на клапаните.
Отговори

John Bly снимка John Bly 28 декември 2013 - 06:54

 Deni, на 16 август 2013 - 08:02, каза:

Когато я купих ходих на сервиз и всичко беше наред,обаче не можах да я взема в деня когато я огледах т.к. КАТ затвори и не можах да извадя транзитки беше петък капарирах я и се върнах в понеделник тогава установихме че перката не включва -пак на сервиз отстаняване на повредата и така по пътя установих и теч от радиатора -течеше от двете пластмасови пропки-лепнах го,след това за това прехълцване я вкарах в Опел-В.Търново-казаха бубина и свещи смених ги ефект 0 и така после казаха е ге ер дойде ми доста на цена и само го почистих с корселин по-добре е откъм прехълцването.Ама това масло ме побарква,гори ми 10/100 градско ако е от значение. Меривата е 1.6 16 V 100 к.с 2003 година ,чух че 16-ките погорват ама чак пък така.... Дано да съм била подробна.
Благодаря предварително!


Здравей, аз карам Мерива 1.8 бензин 125 к.с. и ми гори между 11 и 12 на 100 градско. Имам я от два месеца, доста материал изчетох за тая кола, т.като за първи път имам Опел, казват че е нормален разход, само дето цената на бензина е двойна на тази на газта. Между другото на извън градско ми гори около 6.5 - 7.0 на 100, но рядко излизам извън града.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 28 декември 2013 - 09:39

При тоя огромен разход на масло, двигателят определено е за ревизия. Ако се размине само с гумички ще е голям късмет. 10-годишна кола на 93000 км просто не е реално - километрите са минимум 293000.
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 28 декември 2013 - 11:20

Колеги, темата е от Август :), но все пак дано колежката( питала като Гост т.е. не регистрирана) да е решила проблема. Ако си следи темата и аз да се изкажа.
И според мен колата е далеч от пробег 93 000 км. Ако пък е на толкова, е карана и подържана от някой виден Италиански "лумпен" т.е. може би преди да си обслужиш колата да е била с оригиналното си масло. Може и така да си я караш ( има колеги и таксиметрови шофьори които доливат по 1л. на 1000 км и така карат), но според мен си е жива мъка. Има много писано за ремонт на Екотек-а, цена от 600 до 2000 лв.според зависи от части, обхват на ремонта и майстора. Примерно за едни 1000 + лв. двигателя трябва да стане в отлично здраве. Неприятно е 2 месеца след покупката да го установиш, но така е с кола втора употреба. За мен е приемливо след като си си карал колата 6 години и 100 000 км. и след като незнаеш колко зор и колко километри е видяла преди теб да доиде време за ремонт, ама двигателя да е за ремонт веднага като я купиш, определено е лош късмет. Вече ти решаваш, моите размишления биха били "Ако колата струва 6000 -7000 лв и мисля да я карам занапред 7-8 + години ще ремонтирам двигателя, все пак 1.6 в добро здраве спокойно може да харчи 8-9 л на 100 км, което малко по малко ще ми поизплати ремонта, а все по издухания двигател ще почне да харчи 11 - 13 л на 100 км. Ако струва 3- 4 000 лв и мисля след 2 -3 год. да я разкарвам, карам и доливам и не и се втилясвам много"
За колко пари я купи и откъде, ако не е тайна. Търговеца свали ти от цената която беше обявил.
Поздрави и успех с колата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg