Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

СПЕШНО ! ПРОБЛЕМ АСТРА H 1.9 CDTI 150 к.с.

i0rdan снимка i0rdan 06 декември 2014 - 22:54

Хора преди няколко дни купих колата... Обслужих я с ангренажния комплект и уж нямаше проблеми, карах към 200 км.

Днес следобед тръгнахме на гости и усетих специфичен шум като гумено нещо или някаква помпа, която опитва да засмучи нещо.. По едно време светна чека на таблото с колата и ключето и мощността падна рязко. Като пазарувахме продължихме, бяхме на гости и като си тръгнахме дадох на контакт, чу се този специфичен шум вече отивайки към багажника като че ли нещо с горивната помпа ли не знам, запалих след 2-3 метра колата изгасва и светва същата лампичка и така карах около 50-60 метра за които палих няколко пъти. Накрая зарязах колата паркирана за да не я мъча :(

Моля ви дайте идеи и ако някой колега от София, който има кабел може утре да дойде с мен да я закачим в Слатина ще съм безкрайно благодарен, защото знаете как е при нова кола, която е дала проблем... направо съм полудял.
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 07 декември 2014 - 00:12

Ето грешките:

ecn 00900A
ecn 000256
ecn 000275

Моля за идеи!
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 07 декември 2014 - 11:31

Няма ли никой идеи... прочетох че е свързано с налягането на горивото.. Сменяли са датчик за налягане на горивото, почиствали са ЕГР клапан, сменяли са горивния филтър, но на много места по чуждите форуми темите не са доведени до край. Един пък пише, че му давало тези грешки само при ниво на горивото под 10 л. въпреки че аз онзи ден карах уж и с по-малко...
Отговори

sathv снимка sathv 07 декември 2014 - 11:46

 i0rdan, на 07 декември 2014 - 11:31, каза:

Сменяли са датчик за налягане на горивото, почиствали са ЕГР клапан, сменяли са горивния филтър, но на много места по чуждите форуми темите не са доведени до край.

Демек са я нагласили да ти я пробутат. Отивай в официален сервиз. Тези астри не се ремонтират по форуми както се убеждаваш сам с прочетеното до сега.
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 07 декември 2014 - 13:02

Казвам, че хората които по чуждите форуми са имали този проблем са писали, че са сменили тези неща. Иначе ще ида на сервиз, но съм се притеснил и ако някой има идеи и може да помогне..
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 07 декември 2014 - 14:22

Помоща е само една, викаш репатрак и я караш в сервиза който си решиш че те кефи. Няма как някой да ти каже е ей така по обяснение, защото проблема може изобщо да не е там където ти записа грешката. Също така не очаквай някой да дойде и да я оправи на паркинга. Е вероятно може да се намери но ще ти струва повече от една диагностика в нормален сервиз. Също така има една наредба на столична община която забранява ремонти на улицата. Затова не се чуди ами намери пътна помощ и си я карай в сервиз. После пиши по форумите като знаете какво е.
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 07 декември 2014 - 15:07

Колеги, запалих я и 200м. до бензиностанцията гаснеше пак и влизаше в авариен режим. Заредих я и след като тръгнах от бензиностанцията проблемът започна да се оправя, но пак изгасна 1-2 пъти. Накрая след второто гаснене, излязох и понатиснах маркучи, кабели, букси и т.н. и колата се отпуши. До сервиза карах нормално, дори я понапънах. Стигнах до сервиза, но реших да направя още кръгчета. Покарах 6-7 км. колата се държа нормално. Тъй като техникът ми е отпуск до вторник решихме да я карам за да видим, дали ще се появи пак.

Според мен на пръв прочит може да е свързано с нивото на горивото - или при намаляло гориво да прави проблем или да не показва вярно и реално да е свършило.

Благодаря ви за коментарите, въпреки че не са особено дружелюбни. Аз считам, че форумът е за да си кажеш проблемите или колебанията и да получих насоки от хора, които са получили подобни проблеми. Иначе не искам някой да идва да ми я оправя на паркинг, но до сега в други форуми съм свикнал да получавам разбиране и да размишляваме заедно с колегите, които са имали сходни с моите повреди.
Отговори

gerov снимка gerov 07 декември 2014 - 17:10

Значи с една дума е останала без гориво!
Поне забеляза ли стрелката до къде стига,защото на дисплея може да те подведе , актуализира се някъде на 3мин.!
Ако са я барали и не са и инсталирали точната програма за този модел стрелката не показва точно!
От каде да предположи човек!
При мен си показваше перфекно и като я закачих с оп-ком "китайски "тествах работата на стрелката и сега показва минимума с две деления нагоре.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 07 декември 2014 - 17:44

Щом си я оправил, това е най добрата новина.
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 07 декември 2014 - 18:35

Сега минах 30 км. и нямаше никакъв проблем. Мирише ми на дизел обаче.. :)
Отговори

gerov снимка gerov 07 декември 2014 - 18:43

Махни декоративния капак и огледай маркучетата за обратната нафта!
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 07 декември 2014 - 18:47

Трябва да е напръскано сигурно, ако е текло... утре сутрин като тръгвам за работа ще го погледна. Въпросът е двата проблема, дали са свързани :)
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 07 декември 2014 - 18:55

 gerov, на 07 декември 2014 - 17:10, каза:

Значи с една дума е останала без гориво!
Поне забеляза ли стрелката до къде стига,защото на дисплея може да те подведе , актуализира се някъде на 3мин.!
Ако са я барали и не са и инсталирали точната програма за този модел стрелката не показва точно!
От каде да предположи човек!
При мен си показваше перфекно и като я закачих с оп-ком "китайски "тествах работата на стрелката и сега показва минимума с две деления нагоре.


Ами стрелката беше на първата бяла чертичка накъде, но откакто я купих съм я виждал и най-долу с мигаща колонка и тогава заредих за първи път колата, така че не мога да си го обясня. Може да са объркали нещо при обслужването и затова сега да намирисва и на дизел, сега вали и е тъмно, но утре ще погледна под капака на мотора. Благодаря ви за реакцията :)
Отговори

asensio снимка asensio 07 декември 2014 - 23:41

По спомен имап подкачваща електрическа помпа в резервоара. Тя ти храни ГНП-то, и ако в нея има проблем, може да се случват всички тия проблеми с гаснене и така на татък. Може да се е затлачила с боклуци, и за това да си чул бълбукане в резервоара. Тя със сигурност трябва да сработи като дадеш още на контакт.
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 08 декември 2014 - 09:00

 asensio, на 07 декември 2014 - 23:41, каза:

По спомен имап подкачваща електрическа помпа в резервоара. Тя ти храни ГНП-то, и ако в нея има проблем, може да се случват всички тия проблеми с гаснене и така на татък. Може да се е затлачила с боклуци, и за това да си чул бълбукане в резервоара. Тя със сигурност трябва да сработи като дадеш още на контакт.


Благодаря колега, по принцип като дам на контакт, сега след като напълних гориво чувам продължителен равномерен тих звук около 7-8 секунди, който идва отзад. Преди да напълня и докато имаше проблем се чуваше по-скоро на талази, т.е. като неколкократни опити да засмучи.

Странното е че всичко това става след обслужването, преди което си ми светна лампа за гориво и на екрана ми изписа, че имам 30 км, заредих си тогава колата с 50 лв. и минах 200 км. Чак тогава се появи този проблем, когато на екрана пишеше, че имам още 100 км. А след зареждането се оправи... сега ме притеснява и това, че намирисва на дизел, но ще проверявам, дали е опръскано.. Тази помпа трудно ли ще я достигнат?
Отговори

asensio снимка asensio 08 декември 2014 - 13:37

Нямам идея как се стига до нея, предолагам има някъде отвор по купето за да се стригне до нея, но къде е, има ли и как се отваря... не мога да ти помогна. аз лично бих вдигнал задната седалка и бих огледал какво има там под мокета. Може и да има някой капак под който да има достъп до сондата на резервоара.
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 декември 2014 - 13:39

При Вектра Ц, както и при повечето Опели, които не са с външна помпа. Помпата е под капак, под задната седалка...
Отговори

i0rdan снимка i0rdan 08 декември 2014 - 20:59

Карам вече 60-70 км. и няма проблем с по-пълен резервоар, днес я напънах добре, загря и не ми миришеше на дизел...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg