Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Масло Opel

ГостVVAS_* 24 януари 2006 - 22:58

Мисля да взимам масло на Опел 10W40 от Аксон! Мога ли да разчитам че, след като Аксон са представители на Опел, те предлагат оригинално масло на GM за Опел? И другото което ме интересува е дали маслото на Опел 10W40 е едно и също за различните модели на Опел??? :fire:
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 25 август 2006 - 17:11

Взех си преди 5к км масло Опел 10w40 демек полусинтетика......в началато вс ок, обаче......сега като позагрее двигателя (най-вече като се кара градско сега в жегите) и почва да ми тропва я повдигач я клапан :flag: А ми направи впечатление че си го хапва доста добре, при положение че до сега (20к км в мойте ръце) не е барвало от другите масла и грам....
Мисля да го сменям скоро, някво менте съм купил явно...и няма да повторя с Опелско масло :2angry1:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 25 август 2006 - 17:33

zvezdi, на Aug 25 2006, 05:30 PM, каза:

Не си само ти, явно не е менте, а си е такова качеството му...
 

Що бе...аз пак ще кажа...доволен съм от маслото. На джесика още не съм и слагал, но на старата астра за една година го сменях 4 пъти мисля. Повдигач не ми се е обадил, а и миналата седмица си видях старата колица...дръпнах и щеката, а маслото (на 9 000 км) беше все едно е налято преди 2 дни... :flag:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 25 август 2006 - 18:33

schumi.fan, на Aug 25 2006, 06:11 PM, каза:

Взех си преди 5к км масло Опел 10w40 демек полусинтетика......в началато вс ок, обаче......сега като позагрее двигателя (най-вече като се кара градско сега в жегите) и почва да ми тропва я повдигач я клапан :flag: А ми направи впечатление че си го хапва доста добре, при положение че до сега (20к км в мойте ръце) не е барвало от другите масла и грам....
Мисля да го сменям скоро, някво менте съм купил явно...и няма да повторя с Опелско масло :2angry1:
 



Четири години слагам масло Опел 10В40 - отлични резултати.

Последния път пак от същото - тракат ми повдигачите. И не само аз като гледам имам точно такива оплаквания, специално за повдигачите. :2angry1:

С голямо съжаление със следващата смяна на маслото следва и смяна на неговата марка. :c010:

Смениха му етикета, дигнаха му цената и му развалиха качеството.
Отговори

m.i.r.o. снимка m.i.r.o. 27 август 2006 - 08:49

Дано не съм попаднал и аз на някаква тояга- скоро го смених в сервиза на Опел в Бъргас, полусинтетика GM му е марката.. като мина макло километри ще споделя. Шумове за сега не съм чул, дано и не чуя де :flag:
Отговори

Гостslavcho_74_* 28 август 2006 - 20:12

здри от мен,и на мен ми препорачаха това масло,но в сервиза го нямаше и сложих 15в40,предполагам че не съм сбъркал.Следващият път ще сложа 10в40 :flag:
Отговори

msi200 снимка msi200 28 август 2006 - 21:31

Понеже некой питаше за синтетиката на Опел - на астрата вече 2 пъти го сменям - никакви ядове засега, даже като и свърши гаранцията пак ще си слагам оригинално масло. Просто при тия ментета никой не може да ме убеди да сложа друго:):) Иначе съм ползвал 15в40 някога на вектрата - никакви ядове + 10в 40 на калибрата - пак никакви ядове.
Отговори

venko снимка venko 29 август 2006 - 16:15

Цитат

абе никой ли няма впечатления от пълната синтетика на опелското масло?

Ами аз имам ,на Зафирата ми е такова сега ,но колата е на 25 000 км .при първата смяна на 5000 км си беше Ок :flag:
Отговори

misho2 снимка misho2 29 август 2006 - 16:26

я дайте съвет аз на мойте 126 000 км. какво масло да сложа от опелското - 10в40 или 15в40, минерално ли, синтетично ли, вече се обърках от мног мнения.
Отговори

city stars снимка city stars 29 август 2006 - 16:31

VVAS, на Jan 24 2006, 10:58 PM, каза:

Мисля да взимам масло на Опел 10W40 от Аксон! Мога ли да разчитам че,  след като Аксон са представители на Опел, те предлагат оригинално масло на GM за Опел?


Да, можеш да разчиташ. :)
Отговори

IGNEV снимка IGNEV 31 август 2006 - 10:38

schumi.fan, на Aug 25 2006, 06:11 PM, каза:

Взех си преди 5к км масло Опел 10w40 демек полусинтетика......в началато вс ок, обаче......сега като позагрее двигателя (най-вече като се кара градско сега в жегите) и почва да ми тропва я повдигач я клапан :flag: А ми направи впечатление че си го хапва доста добре, при положение че до сега (20к км в мойте ръце) не е барвало от другите масла и грам....

Да допълня само какво стана....смених го с Total и всичко вече е ок, няма повдигач да се чуе...
Отговори

city stars снимка city stars 31 август 2006 - 22:13

тая тема, се превърна в лична драма!затварям и ще я изчиста от спам, а някои хора ще бъдат предупредени.просто и ясно три думи са да му се незнае: придържайте се към темата.


ПП и стига вече с тия масла, масла, масла само за тях говорим едно и също и темите винаги се превръщат в лична драма и мойто си е най-убаво. :flag:
Отговори

peponio снимка peponio 07 септември 2006 - 19:24

по последна информация маслото в тубите GM отново е AC DELCO,все пак това е фирма на General Motors и незнам какви бяха тея игри с масла мобил и тотал :19a: AC DELCO си е доста добро като масло и аз честно казано се радвам че, отново е такова в тубите :dancin: не се знае докога обаче... :19a:

пп1: моля само смислени мнения тук занапред ;)

пп2: благодаря на "дон драже" за разбирането :19a:
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 14 септември 2006 - 19:14

До сега карах със Кастрол RS пълна синтетика 0w-40 ...
Сега съм решил да пробвам прословутото опел масло поради две причини
Кастрола е прекалено скъп ... и се скапва за 6-8000 км при моето каране.

Тестовото масло е Опел пълна синтетика 5w-30 ... ще пиша отзиви щом имам такива.
Отговори

Did снимка Did 22 септември 2006 - 10:59

аз на мойта и слагам Тотал кварц 7000 10в-40, а доколкото знам в опокавките на маслото на опел е арал
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 22 септември 2006 - 11:02

не говори наизуст ве младеж :mhihi: прочети какво пише няколко страници по-рано...
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 22 септември 2006 - 18:41

До тук 1000 км без проблеми ... двигателя мърка :)
Даже имам чувството, че маже по добре от кастрола, ма тва не мое се каже без разглабяне нали :)

Сега да видим колко ще издържи преди да се разтрака пак, кастрола на 8000км е за фърляне вече.
Отговори

Did снимка Did 24 септември 2006 - 17:19

Akulski_Cali, на Sep 22 2006, 11:02 AM, каза:

не говори наизуст ве младеж :mhihi: прочети какво пише няколко страници по-рано...
 


варнах се и разгледах цялата тема отначало, видях няколко и mobil и ac delco, две години работех в магазин за авточасти и оттам знам, че е арал. Може и аз да греша.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg