Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Има ли изпарител с фабрично монтиран подгрев на антифриз в корпуса?

ufer снимка ufer 15 февруари 2013 - 09:02

Има ли изпарител с фабрично монтиран подгрев на антифриз в корпуса? За някой тесен специалист въпросът може да е смешен, но за мен е важен. Допускам, че вероятно е рисков монтажът на подгревни свещи в корпуса на изпарителя, защото са много близо до газта и опасността от експлозия вероятно е завишена. Но все пак някоя фирма може да е разрешила проблема!
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 15 февруари 2013 - 09:46

На голф 4 1.9 ТДИ на входа на парното има 3 свещи за подгряване на антифриза,предполагам че могат да се ползват такива за тази работа.С подгревни свещи за дизел едва ли ще стане.Поразпитай в някой магазин за тях.
Отговори

ufer снимка ufer 18 февруари 2013 - 11:22

 2.0 16v, на 15 февруари 2013 - 09:46, каза:

На голф 4 1.9 ТДИ на входа на парното има 3 свещи за подгряване на антифриза,предполагам че могат да се ползват такива за тази работа.С подгревни свещи за дизел едва ли ще стане.Поразпитай в някой магазин за тях.


Благодаря, колега, но въпросът ми беше дали има фабричен газов изпарител с монтирани в корпуса му подгревни свещи? Иначе подгрев за парно има в много коли. Просто считам, че най-ефикасно е директното подгряване в изпарителя: най-бързо и с най-малко ток. Но има рискове. Аз досега не съм виждал изпарител със свещи за подгрев. Някои колеги пишат във форума, че са направили. Проблемът е дали има риск от експлозия или пожар!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg