Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въздух в антифриза вектра Б 2.0

dinko7804 снимка dinko7804 14 януари 2022 - 17:58

Здравеите колата ми е вектра Б 2.0 136 коня Проблема е следния През лятото се наложи да сменя гарнитурата на главата защото смеси маслото и водата. След няколко месеца се пояши проблема а той е надува водната система. Препоръчаха ми да сложя добавка за запушване на шупли в главата или блока но ефект нямаше. Въпроса ми е какво мога да направя в този случай пак някаква добавка да сложя или нещо друго.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 14 януари 2022 - 18:42

Нов ремонт с проверка на главата. Може и гарнитурата да е пак......
Отговори

ICO07 снимка ICO07 14 януари 2022 - 18:54

Моята имаше същият проблем 1000км.след смяна на гарнитура., дори изхвърляше водата през казанчето след като отвори термостат. Аз се отказах да я правя, но след разглобяване за части на цялата кола установих че новата гарнитура която сложих е с по малки отвори на водните магистрали. Така че и според мен трябва да сваляш главата отново.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 14 януари 2022 - 18:58

Може и блок да е :)
Отговори

ufer снимка ufer 14 януари 2022 - 20:45

Ако преди това и главата не е шлайфана или поне проверена с планметър, диагнозата е ясна. Добре е с него да се провери и блокът, че и той понякога, макар и много рядко, може да се изкриви... :wall:
Отговори

dinko7804 снимка dinko7804 15 януари 2022 - 11:11

Много блаягодаря за оказаната помощ. При смяната на гарнитурата майстора който я прави ми каза че е шлайфал главата,Има ли начин да се разбере дали блока или главата имат шупли или пробив някаде.Просто питад да знам да и правя ли ремонт или към друга кола,
Отговори

ufer снимка ufer 15 януари 2022 - 16:27

Аз отдавна спрях да вярвам на майстори - бил казал. Ако намериш такъв, който да те допусне да наблюдаваш надуването и шлайфането на главата, трябва да дадеш банкет или да му платиш двойно. Все пак не пречи да се опиташ. Аз съм писал как уж авер-майстор ме прецака с крива глава, несменени гумички и калпава гарнитура, която издържа 20 000 км... :wall:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 януари 2022 - 19:22

 ufer, на 15 януари 2022 - 16:27, каза:

Аз отдавна спрях да вярвам на майстори - бил казал. Ако намериш такъв, който да те допусне да наблюдаваш надуването и шлайфането на главата, трябва да дадеш банкет или да му платиш двойно.

На никой не му е приятно да му висиш на главата.Ако нямаш доверие на майстора, намери друг майстор.
А дето надува, ако има газова колата може да е газ.Има и тест за изгорели газове в охл. система.
Отговори

ufer снимка ufer 15 януари 2022 - 20:39

Адаш, тъкмо щях да допълня с другия майстор, ама ти ме изпревари. Ти май беше от Плевен (да ге), ама тук в югоизпадналата България още върлува "Балкантурист синдром": Дори и да не е сезон, цените и качеството на услугите е като за сезон! Дано ме разбираш... :drinkin2:
Отговори

dinko7804 снимка dinko7804 16 януари 2022 - 18:12

благодаря за помоща с една дума да взема да си купя друга а тази аз да пробвам колкото мога пък знаели човек може и да успея да я управя ако не мога поне за части. :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg