Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Astra F - От DID към TID

beos снимка beos 21 февруари 2008 - 14:48

Здравей, направо тук ще ти пиша на въпросът, който ми зададе на лични ..
Публикувано изображение

от температурен датчик "-" x19 на pin 02
от температурен датчик "+" x19 на pin 04

Като цветово, син е маса, а син-бял е плюс
Отговори

deforse снимка deforse 21 февруари 2008 - 22:00

Намерих ТИД и ще направя снимки (ако не се омажа :thu: )
Отговори

deforse снимка deforse 23 февруари 2008 - 20:00

Айде и малко снимки. Малко са кофти ама ги правих с телефона.
Та двата кабела
Публикувано изображение
които идват от датчика, син и синьо-бял се връзват на буксите където каза колегата, на 2и 4
Публикувано изображение

Пропуснах да кажа, че буксата се отваря. Хваната е с една свинска опашка. Срязвате я и разтваряте буксата. След като поставите кабелчетата на съответните места затваряте и стягате отново със свинска опашка. Става като ново :thu: .
Включваш в дисплея и:
Публикувано изображение

Със здраве
Отговори

Pinto снимка Pinto 24 февруари 2008 - 13:33

Срещнах разминаване къде се свързва + и къде -
Пин1- 12волта постоянно напрежение, нужное е за работата на часовника без контакт
Пин2- сигнал от датчика за външна температура, "минус"
Пин3- маса
Пин4- сигнал от датчика за външна температура, "плюс"
Пин5- 12 волта след контакт, 'аксесоари'- кабел
Пин6- 12 волта при пускане на фаровете(може да се ползва кабела "illumination" от стереото)
Пин7- сила на осветеността на дисплея
Пин8- радио
Пин9- радио
Пин10- радио
Пин11- радио
Пин12- сигнал от таблото за скоростта

Тъй като при теста ми показва скорост 00 км предполагам, че те трябва да пускам кабел от пин 12 до таблото - до къде по точно.
Отговори

deforse снимка deforse 25 февруари 2008 - 13:36

Колега ПИНТО довечера ще ти отговоря. Имам един въпрос обаче:
"Пин12- сигнал от таблото за скоростта" - какво трябва да покаже дисплея? Скоростта ли? И ако ДА каква джаджа трябва да се минтира, за да работи. И дали това не се отнася само за МИД-овете?
Благодаря
Отговори

Pinto снимка Pinto 25 февруари 2008 - 14:25

 o.kamenov, на Feb 25 2008, 01:36 PM, каза:

Колега ПИНТО довечера ще ти отговоря. Имам един въпрос обаче:
"Пин12- сигнал от таблото за скоростта" - какво трябва да покаже дисплея? Скоростта ли? И ако ДА каква джаджа трябва да се минтира, за да работи. И дали това не се отнася само за МИД-овете?
Благодаря


Колега и аз не знам. Не ми е ясно от къде ще дойдат данни за скоростта като километража е механичен, с жило. При тест ми показва 00 км, а колегите пишат, че им показва реална скорост. Тая скорост е само при тест и мисля, че служи за коригиране на температурата в зависимост от скоростта. Иначе ТИД-дисплея показва дата, час и външна температура. Ако радиото е оригинално показва и станцията. Все си мисля, че сам си отворих доста проблеми и още не е ясно дали ще видя показния на температурата и колко ще са верни.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 25 февруари 2008 - 14:32

 Pinto, на Feb 25 2008, 02:25 PM, каза:

Не ми е ясно от къде ще дойдат данни за скоростта като километража е механичен, с жило.

В задната част на таблото има една черна кутийка, нарича се VSS Sensor. Тя преобразува механичния сигнал от жилото :thu:
Отговори

Pinto снимка Pinto 25 февруари 2008 - 15:23

 DJ IMC, на Feb 25 2008, 02:32 PM, каза:

 Pinto, на Feb 25 2008, 02:25 PM, каза:

Не ми е ясно от къде ще дойдат данни за скоростта като километража е механичен, с жило.

В задната част на таблото има една черна кутийка, нарича се VSS Sensor. Тя преобразува механичния сигнал от жилото :thu:


Благодаря колега, но нямам спомен за такава кутийка на моето табло. Възможно ли е на някои табла да няма такъв преобразовател и затова да показва при мен и на някои колеги 00 км. Ако трябва да се пуска кабел от пин 12 на буксата Х19, къде трябва да отиде на таблото.
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 25 февруари 2008 - 15:38

Пин 3 на голямата букса на таблото. Ако VSS липсва би трябвало ЕКУ-то да дава грешка, така че ако такава грешка не излиза би трябвало да го имаш. Все пак можеш да провериш...

Публикувано изображение
Отговори

deforse снимка deforse 26 февруари 2008 - 09:20

Колега Пинто, синия кабел е на ПИН 02, а син/бял е на 04
Отговори

Pinto снимка Pinto 26 февруари 2008 - 09:32

 o.kamenov, на Feb 26 2008, 09:20 AM, каза:

Колега Пинто, синия кабел е на ПИН 02, а син/бял е на 04


Благодарности !!!
И на всички колеги, които отделиха време да ми помогнат
За всички :dummy:
Отговори

Pinto снимка Pinto 28 февруари 2008 - 09:06

Някой може ли да ми каже от къде оригинално е прекарани кабелите от датчика за външна температура към купето. Пуснах ги през една дупка на калника отвесно нагоре, но не ми харесва така.
Много ще се зарадвам на някоя снимчица.
Отговори

deforse снимка deforse 28 февруари 2008 - 12:25

:dummy:

 Pinto, на Feb 28 2008, 09:06 AM, каза:

Някой може ли да ми каже от къде оригинално е прекарани кабелите от датчика за външна температура към купето. Пуснах ги през една дупка на калника отвесно нагоре, но не ми харесва така.
Много ще се зарадвам на някоя снимчица.


Аз моя кабел го прекарах така:
Сложих датчика в една дупка точно между калника и предната броня. Този отвор се пада точно зад левия фар. От там кабелчето го вкарах в коша (двигателния отсек) после по калника, заобиколих АБС помпата и след това има два варианта да влезеш в купето. Това са две гумени уплътнения, които обвиват кабелите, влизащи в купето. Спокойно можеш да направиш един малък разрез на гумата и да прокараш кабела. Та значи едното уплътнение (с кабели) се намира крайно ляво, а другото се намира точно зад таблото се пада. Аз прекарах моя през второто. Не съм правил снимки, но мога да направя събота ако е необходимо.
След като влезеш в купето - натам ясно.

П.С. Стана малко объркано, но ако не си раззбрал питай. Ще пишеме.
Поздрави
Отговори

Pinto снимка Pinto 02 март 2008 - 09:51

Най-после съм готов. Стана бързо и лесно, но се оказа, че нямам прекаран кабел за скоростта от таблото. В буксата на дисплея пин2 и пин 4 бяха празни. Тъй като нямах под ръка нищо подходящо, просто мушнах оголените кабели за проба. Всичко зработи нормално и за сега съм го оставил така. Интересно, че при тест продължава да ми дава грешка 171. Засякох показанията на температурата със стъклен лабораторен термометър, сложен до датчика. На дисплея показва с 2-3 грсдуса повече.
В крайна сметка, замяната на ДИД с ТИД ми се струва крайно неефективна и почти безполезна. Това е лично мое мнение и го казвам за тези, които се колебаят по този въпрос.
Благодаря на всички, които ми помогнаха със съвети, мнения и снимки.
Отговори

Мишо снимка Мишо 02 март 2008 - 12:17

Интересно... вижда ми се странно да има такова отклонение. Датчика нов от магазина ли го купи или оригинален от някоя морга? И освен това (въпреки че ме съмнява да не си го съобразил) при абсолютно еднакви условия ли ги мери и двете? Аз лично също мисля това да е следващия ми upgrade по колата и ми е интересно защо мислих че няма смисъл <_<
Отговори

Pinto снимка Pinto 02 март 2008 - 14:30

 Мишо, на Mar 2 2008, 12:17 PM, каза:

Интересно... вижда ми се странно да има такова отклонение. Датчика нов от магазина ли го купи или оригинален от някоя морга? И освен това (въпреки че ме съмнява да не си го съобразил) при абсолютно еднакви условия ли ги мери и двете? Аз лично също мисля това да е следващия ми upgrade по колата и ми е интересно защо мислих че няма смисъл <_<


Датчика е чисто нов, купен от Ауто+, сигурно е куче марка. Меренето мисля, че е при абсолютно еднакви условия, прикрепих термометъра до датчика.
Колега както си решиш, но аз се набутах 40 лева, опъвах кабели през трудно достъпни места, за да ми излезне на екрана някаква съмнителна температура. Освен това трябва да се пуска още един кабел от пин 12 на буксата Х19 до пин 3 на голямата букса на таблото, за корекция на температурата в зависимост от скоростта. А тоя пин един дявол го знае къде е. Според мен карай си с ДИД и си свиркай. С икономисаните пари си купи нещо друго пак за колата.
Мисля, че на колегите с фабрично монтиран ТИД и датчик на температурата всичко е премислено и монтирано предварително, а при преправянето все остава нещо недоизкусурено.
Отговори

misho22 снимка misho22 22 март 2008 - 13:34

Здравейте,
значи подхващам темата за скоростта на дисплея защото не става ясно на някои колеги защо им изписва "00" на други я показва. При мен на Астра Г и Зафира кабела от арматурното табло който е син с червено отива в евро буксата на касетофона и от касетофона отива на дисплея. Та ако не е оригинална музиката или не е такава която да отговаря на оригиналната на дисплея изписва "00". Това е мое заключение и ако бъркам моля някой да ме поправи с компетентно мнение и да внесе яснота по въпроса. От снимките които е показал колегата личи, че не е с оригинален касетофон (оплаква се, че му пише "00") което потвърждава мнението ми. И имам един въпрос, някои знае ли този кабел(син с червена ивица) освен до евро буксата ходи ли до други места и защо (примерно знам, че ходи и до бутона за ТС на колите които имат)?
Поздрави
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 май 2009 - 11:59

Нека и аз да дам малко разяснения, дано не повтарям думите на някой само, ще ме извините за което :)
значи сигнала от датчика за скоростта нямасмисъл да се взема от таблото понеже го има на евробуксата на касетофона, за да коригира силата на звука според скоростта, важи само за оригинални опел аудио системи, цвета е същия син с червено, а на дисплея му е нужен този сигнал за д акоригира температурата според скоростта на движение иначе при висока скорост ще показва много по-малко, понеже се охлажда, за различните двигатели има разлика в дисплеите, моя примерно не е за моя двигател но такъв ми попадна и с него си карам, има тест на дисплея и там се показва скоростта на движение на автомобила но до 53 км/ч след това показва 53+, при мен с 60 показва че се движа с 27, по това познах, че не е за моя двигател но все пак има корекция на температурата, някъде си бях записал и номерата на оригиналния за моята астра дисплей но съм ги загубил, ако някой има Астра Ф с Ц16НЗ двигател с оригинален ТИД, и го сваля мола д аму запише номерата и да ми ги пусне на лично, много ще съм благодарен.
А датчика за температурата, за тези които не знаят къде е оригинално, се намира на вертикалната греда между ражиатора и решетката, има си отвор към 8-10 мм на които се закопчава датчика.
Успех на всички
Отговори

Vas снимка Vas 31 август 2009 - 17:12

Като запаля колата ми дава дата и час, а като пусна CD-то датата изчезва и ми показва само час
Възможно ли е да се оправи?
Отговори

Petio снимка Petio 31 август 2009 - 17:25

В Раздел аудио има тема: "коя жичка да срежем...." там е обясненто когато не си с оригиналното аудио дисплея да не разбира че то е вкл и да си показва дата постоянно или с една дума ако не ти се рови изкл(прерязваш) remote control на сд-то трябва да беше синио с бяло към колата не си спомням данеби да беше червено-синио или чрвено-бяло най лесно виждаш продължението на рем.цонтрола на другия край на бъксата т.е към колата
успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg