Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

C18NZ

gecatax снимка gecatax 26 октомври 2013 - 17:36

Здравейте,
утре мисля да проверя дали ремъка не ми е прескочил зъб някой може ли да каже как става това.Става въпрос за C18NZ.
Поздрави!

П.п. Мисля да го проверя защото колата взе много да и играят оборотите и да иска да ми вкара двигателя в купето, оборотите така играят че стрелката минава разграфеното и чак и идва да превърти, това се усеща като силно прекъсване и на оборотомера, самата кола не ги достига тези обороти.Има и друг вариант който си мислех някой кабел да е сдал багажа и да не дава искра на някой цилиндър и когато даде да връща буталото рязко и датчика на хол да се чуди какво става заедно с двигателя.
Мнението беше редактирано от gecatax: 26 октомври 2013 - 18:01
Отговори

arhimed1 снимка arhimed1 26 октомври 2013 - 18:59

Ето какво е написал колегата който също има двигател като нашите.

Много важно!!! трябва да се нагласят двете шайби на белег.Изключително важна процедура ако искате като запалите все още да имате кола :))
ТОва става като с ключ лула съответен размер завъртаме горното колело докато белега му (има прорез на колелото) не съвпадне с белега (прореза) на пласмасовия предпазител зад него!!!
След това пак със същия ключ завъртате долната шайба докато нейния белег не съвпадне с белега ( тук вече е пъпка) на пласмасовия предпазител.


И двете шайби трябва да дойдат на белезите си ако не е прескочил.
Мнението беше редактирано от arhimed1: 26 октомври 2013 - 19:00
Отговори

hristotr снимка hristotr 27 октомври 2013 - 07:22

Колега, като съвпадне белезите на горната шайба, на долната шайба белезите трябва автоматично да са съвпаднали, Ако се разминават, значи има прескочил зъб
Отговори

espero2000 снимка espero2000 27 октомври 2013 - 09:47

Трудна но невъзможна работа да прескочи, но това се усеща при каране. И нямаш датчик на хол ами датчик колянов вал. Първо си го провери него че и той прави мизерии. И проблема ти съм почти сигурен че не е от ремъка.
Отговори

gecatax снимка gecatax 27 октомври 2013 - 15:02

 espero2000, на 27 октомври 2013 - 09:47, каза:

Трудна но невъзможна работа да прескочи, но това се усеща при каране. И нямаш датчик на хол ами датчик колянов вал. Първо си го провери него че и той прави мизерии. И проблема ти съм почти сигурен че не е от ремъка.

Така колата не е прехвърлила зъб, при едното положение белезите съвпадат, а при един оборот на коляновия вал белега на разпределителния е на доло според мен както трябва да е.Следователно проблема не е решен, ето клипче за какво играене на оборотите говоря:



Проблема е в това подскачане на оборотите без колата да си мини нейните накрая на клипа най-добре се вижда.
Извинявам се че така поствам линка но нещо бутоните за медия,емо тиконите и т.н. не работят.
Поздрави!
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 27 октомври 2013 - 18:34

Абсолютно същия проблем на 2 пъти го реших със смяна на запалителни кабели които преди смените видимо не искряха в тъмното. Не мога да си обясня тази аномалия, но за 2ри път се оправя със смяна на кабелите; С единствената разлика, че при мен стрелката скокваше с не повече от 500-700оборота.
Изключвам ДПКВ (ефект на Хол), защото ак одефектира ще спре да пали изобщо.
Отговори

gecatax снимка gecatax 27 октомври 2013 - 18:39

 desert_fox, на 27 октомври 2013 - 18:34, каза:

Абсолютно същия проблем на 2 пъти го реших със смяна на запалителни кабели които преди смените видимо не искряха в тъмното. Не мога да си обясня тази аномалия, но за 2ри път се оправя със смяна на кабелите; С единствената разлика, че при мен стрелката скокваше с не повече от 500-700оборота.
Изключвам ДПКВ (ефект на Хол), защото ак одефектира ще спре да пали изобщо.

Преди малко бях доло да видя какво става е не съм виждал такова светлинно шоу и на 4-те кабела и на бубината свети така че ще сменям бубина,кабели,дистр.капачка скоро време.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg