Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Опел Астра Г нов внос Спешно

Гостslavchev777_* 03 ноември 2013 - 17:59

Здравейте колеги НОВ СЪМ и моля ви да ме извините ако нещо неправя както трябва.
Вчера си взех Опел Астра Г 1999г 1.4 16в комби ,нов внос много съм доволен от количката, но закарах я в сервиз за обслужване майстора каза ролки, ремъци водна помпа.. така но цената ми се стори адски голяма моля ви за съвет
анг. ремък - 35лв
3 те ролки 152 лв ??
накладки пр. - 35лв
накладки зад. - 46лв
пистов ремък - 31лв
пистови ролки - 20лв
водна помпа 92лв
както и да е тва го платих 411 лв (отделно ремонта)

Днес я почваме махаме гумата и хоп 2 биалетки и 2 та амортисьора на кино.. (тва го очаквах като я гледахме осетих нещо, но си казах тва да е)
1 диск преден и той напукан следователно и 2 та се сменят.. та не ми се изброяват пак но дадох още 380 лв за амортисьори биалетки тампони горе лагери на армотисьорите..
Та колата е на половина.. утре ще я довършваме (забравих да кажа непознавах майстора лично но е общ познат) МОЛЯ ВИ ЗА СЪВЕТ цените такива ли са и реално ли е или ме лъзгат яко по пързалката 411 лв материали без ремонта и без масла филтри не са ли малко множко ?? ПОМАГАЙТЕ
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 03 ноември 2013 - 18:26

Колега ти сам ли ги купува частите, или му даде парите майстора да ги купува ?
Мнението беше редактирано от Burn_0ut: 03 ноември 2013 - 18:27
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 03 ноември 2013 - 20:02

Виж сега колега, не че се опитвам да ти задавам наклон, но.. преди да отвориш така подробн описана тема, направи ли си труда дори и само в Google да напишеш конкретната част и да видиш как варират цените ?

Но както и да е, да ти кажа само, че и аз не си правя труда да ровя и проверявам вместо теб, ама и така мога да ти кажа, че лично на мен цените ми се струват нормални (в общи линии). Друг е въпроса, че почти всеки майстор има магазин/и, с които работи и "тегли" солидна част под формата на отстъпка (която разбира се отива в джоба му).

Също така съществен е и факта, че от марка до марка (говорим за една и съща, конкретна част) - има разлика!
Отговори

vladigbg снимка vladigbg 03 ноември 2013 - 20:02

Колега, според мен цените са нормални, ако става въпрос за качествени части т.е. не е правен компромис с китайски и тайландски части. Определено крайната сума може да спадне с 100 лв, но при положение че това обслужване се прави веднъж на 50 000 км не го смятай толкова пък и може да се успокоиш с колегите каращи Ауди след 2000 г. Там същото обслужване което си направил ти надхвърля 1000 лв. :)
По принцип сервизите взимат частите с отстъпка от големите магазини и тази отстъпка им е вид печалба, защото на теб ти ги таксуват с надценка. Друг е въпроса, че ако е печен майсторът ( сервизът) и иска да си им редовен клиент може не ти блъскат дебелите надценки.
Виж вече за работата ако ти взел повече от 100 лв. бих казал че определено си те щави без много да му мисли.
Отговори

Гостslavchev778_* 04 ноември 2013 - 01:33

Благодаря ви за бързите отговори, майстора купува частите не аз, не ги проверих в гугъл защото исках да попитам тук по запознатите и хората които са минали през това :) 60 лв ще ми струва ремонтът не повече и до колкото виждам от кутиите и по неговите думи частите са германски. Благодаря отново. Поздрави !


П.С. не знам защо ми е изтрит акаунда затова направих нов, модераторът да каже къде съм сгрешил, а не 10 минути след регистрацията да се трият потребителите
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 04 ноември 2013 - 07:46

60 лв за обслужване за работа, ми се струва доста малко, но както и да е. Следващия път питаш каква част ти трябва, отиваш в магазина и си я купуваш, вместо да се доверяваш на майстори. Те пазаруват с отстъпка и отделно, като за теб цената е друга. Така че си прави сметка колко са напред ;)
Мнението беше редактирано от Burn_0ut: 04 ноември 2013 - 07:47
Отговори

S.Apostolowich снимка S.Apostolowich 04 ноември 2013 - 18:15

Лично аз мисля че 411лв си е дране на кожа.Ако си купиш и хубаво масло Кастрол,халволин или мотул+филтри отиваш на над 550+. Нека погледнем реално на нещата говорим за Опел,а ип ич гледам че имаш проблем с дисковете,та ако ти или някой друг който види този пост мога да ги предложа. Моите са абсолютно здрави и задните и предните са без никакъв ръб.И за други части може на лично да ме попиташ за някоя дреболия.
Отговори

becinko снимка becinko 04 ноември 2013 - 18:43

Към колегата над мен: Колега, какво дране, да виждаш една цена която да е някаква висока? Всичко е нормално, просто са доста работи и се насабира сума накрая.

Към колегата, сега поне знаеш, че колата ти е ОК и си караш и си пееш. Явно не разбираш много, обадил си се на някой приятел да ти препоръча майстор, той ти е пратил, и си казал "Искам пълно обслужване на колата, нов внос е" и съвсем нормални и резонни неща ти се сменят. Сега друг е въпроса, че ако беше по на "ти" щеше примерно сам да прецениш дали има още живот в накладките примерно или в амортисьорите. Затова няма какво да се чудиш. Другия път си намираш някой майстор приятел да ти вземе частите с отстъпка (но ти да вземеш отстъпката, а не той).

Ето линк към сайт за авточасти да си сравниш сам:

Моята връзка
Отговори

doko снимка doko 17 ноември 2013 - 21:37

За нови части цените са си нормални. Водната помпа е малко скъпичка но останалите части са с нормални цени. Накладките ми се струват даже евтини. Незнам какво са ти купили. Задни накладки ATE (фен съм на марката и карам само с такива накладки)на 240 мм диск, 4х100 за Лукас спирачни апарати по евтино от 62 лв не можах да намеря. А си имам контакти.
Мнението беше редактирано от doko: 17 ноември 2013 - 21:38
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg