Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Препарат за почистване на EGR - "WYNN'S"

pepifness снимка pepifness 26 септември 2014 - 17:09

Здравейте
Купих си въпросния препарат-спрей за почистване на дизелова смукателна система .
В английския форум за Вектра Ц много използват препаратите на въпросдната марка,та реших да си взема и аз такъв,за да почистя ЕГР най-вече.
Обаче в инструкциите за употреба пише ,да се отстрани маркуча на въздушната смукателна система разположен между турбо/интеркулера и въздушния колектор.
Аз обаче си нямам и идея къде точно е този мъркуч. ЕГР-а знам къде е, свалял съм го няколко пъти да го чистя, обаче този,въпросния маркуч не мога да се ориентирам къде е.ю
Ако някой може да ми го покаже на снимката ,ще съм благодарен:)

P.S. Не мога да прикача снимка нещо.//

Публикувано изображение
Отговори

hudson снимка hudson 26 септември 2014 - 19:59

Ако правилно се ориентирам, нужният ти маркуч е отдясно на снимката - влиза в двигателя, точно пред казанчето за антифриза.
Отговори

pepifness снимка pepifness 27 септември 2014 - 07:38

Ами вчера съвсем случайно намерих снимки, точно каквито ми трябваха и се оринтирах. Значи въпросния маркуч, в случая е пластмасов, идва от въздушния филтър. Турбото се намира отпред на двигателя, доколкото разбрах, някъде зад емблемата на Опел. Но на снимката виждам 2 такива маркуча и само да спре дъжда ще почна процедурата ☺
Отговори

hudson снимка hudson 27 септември 2014 - 07:55

В грешка си. Написал си че трябва да отстраниш маркуча между всмукателния колектор и турбо/интеркулер. Ако това е правилно, значи маркуча който ти трябва е този който ти посочих.
Този за който говориш ти е преди турбото.
Ето ти описание на въздушните пътища: въздушен филтър, дебитомер, турбо, интеркулер(ако има) и смукателния колектор накрая.
Отговори

pepifness снимка pepifness 27 септември 2014 - 14:10

Мерси, ще разгледам пак и ще пиша.
Отговори

pepifness снимка pepifness 29 септември 2014 - 12:13

http://youtu.be/XJg7WCkqads

Значи на този клип е показано как го употребява човека.

Инструкцията записана на етикета на препарата е :
"Отстранете маркуча на въздушна смукателна система(аз мисля че това е маркуча, който идва от въздушния филтър) разположен между турбото/интеркулера и въздушния колектор. Не пръскате директно в интеркулера. Оставете двигателя да работи. На топъл двигател впръскайте продукта във въздушния колектор...... "
Доколкото разбирам, трябва да откача пластмасовия мъркуч/колектор и от там да пръскам?
Мнението беше редактирано от pepifness: 30 септември 2014 - 08:08
Отговори

Жоро снимка Жоро 29 септември 2014 - 12:33

Имам рестрикция за клипчета, но щом искат колата да разботи, то не може да разкачиш маркуча след турбото. Трябва да е този който казваш ти след въздушния филтър...

PS сподели после от къде и за колко си го купил, както и какво си постигнал след употребата...
Отговори

pepifness снимка pepifness 29 септември 2014 - 12:47

Дам, ще сподешя после дали има ефект някакъв. Купих го от Maxcar. Bg... Мисля че така беше сайта им. Гледам че има реклама на фирмата тук, във форума.
13 лева е цената.
Само се чудя дали процедурата, да сваля самия ЕГР да го почистя от саждите и след това да напръскам спрея...?
Мнението беше редактирано от pepifness: 29 септември 2014 - 12:58
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 29 септември 2014 - 20:46

Тази седмица ползвах подобен препарат но от друга марка. Там в упътването е посочено да се разкачи маркуча след въздушния филтър към дебитомера. На клипчето което е постнато малко по горе мисля че пръскат на същото место. За съжаление при мен след впръскване на препарата не се получаваше това притракване на двигателя и форсиране, просто двигателя не реагираше по никакъв начин на впръскванията. Препарата го дават уж само за професионална употреба предполагам че понеже уж е силен и да не се повредил нещо двигателя. Иначе цената бе в пъти над посочената -13 лв. А и едва ли ми са чисти каналите за въздуха, като се има в предвид че като свалях ЕГР бяха доста зацапано навътре с сажди. За сега не виждам особена разлика преди и след употребата на този дето използвах аз. Пробвай с твоя и кажи как е - при самото пръскане и след това. Не пречи преди това да почистиш ЕГР .
Отговори

pepifness снимка pepifness 30 септември 2014 - 07:54

Днес ще пробвам. За съжъление мисля че само този маркуч мога да сваля, тъй като почти нямам достъп до другите компоменти в домашни условия.
Отговори

pepifness снимка pepifness 02 октомври 2014 - 08:48

Този маркуч е значи,. Свалих го, пръсках през 2-3 секунди , като по време на пръскането двигателя прищкраква и падат оборотите (както е и на клипа, който постнах малко по-горе). Изчистих добре и ЕГР клапана с един препарат Meglio и четка за зъби, с който наслоените сажди паднах доста лесно.
Сега колата върви по добре в диапазона между 1500-2000 оборота.
Мнението беше редактирано от pepifness: 02 октомври 2014 - 10:59
Отговори

Жоро снимка Жоро 02 октомври 2014 - 09:12

Звучи добре, ще го пробвам :)

И за да сме максимално полезни, едно линкче за почистване на ЕГР клапан при Z19DTH
Отговори

pepifness снимка pepifness 02 октомври 2014 - 10:59

Не съм снимал, а този клип по-горе е от друга кола. Просто откачих пластмасовия колектор, който излиза от въздушния филтър и пръсках от там. Дано да помогне пруцедурата с този препарат ипри теб
Отговори

virtualnia2 снимка virtualnia2 09 ноември 2014 - 17:44

 virtualnia2, на 29 септември 2014 - 20:46, каза:

Тази седмица ползвах подобен препарат но от друга марка. Там в упътването е посочено да се разкачи маркуча след въздушния филтър към дебитомера. На клипчето което е постнато малко по горе мисля че пръскат на същото место. За съжаление при мен след впръскване на препарата не се получаваше това притракване на двигателя и форсиране, просто двигателя не реагираше по никакъв начин на впръскванията. Препарата го дават уж само за професионална употреба предполагам че понеже уж е силен и да не се повредил нещо двигателя. Иначе цената бе в пъти над посочената -13 лв. А и едва ли ми са чисти каналите за въздуха, като се има в предвид че като свалях ЕГР бяха доста зацапано навътре с сажди. За сега не виждам особена разлика преди и след употребата на този дето използвах аз. Пробвай с твоя и кажи как е - при самото пръскане и след това. Не пречи преди това да почистиш ЕГР .

Днес пробвах друг препарат за почистване на ЕГР и всякакви други нагари без разглобяване. За разлика от първия спрей който при впръскване не реагираше по никакъв начин двигателя, с втория след всяко впръскване двигателя качваше оборотите с 300-500 оборота сам. т.е. както е описано в описанието. Явно този действаше. За разлика от първия - Марка - YACOO - за почистване на ЕГР - за професионална употреба. Така че не го препоръчвам да си го купувате - ефект никакъв все едно пръскате със сгъстен чист въздух - никаква реакция от автомобила.
Отговори

Велин снимка Велин 26 август 2015 - 07:55

 virtualnia2, на 09 ноември 2014 - 17:44, каза:

Днес пробвах друг препарат за почистване на ЕГР и всякакви други нагари без разглобяване. За разлика от първия спрей който при впръскване не реагираше по никакъв начин двигателя, с втория след всяко впръскване двигателя качваше оборотите с 300-500 оборота сам. т.е. както е описано в описанието. Явно този действаше. За разлика от първия - Марка - YACOO - за почистване на ЕГР - за професионална употреба. Така че не го препоръчвам да си го купувате - ефект никакъв все едно пръскате със сгъстен чист въздух - никаква реакция от автомобила.


И кой е той, ако не е тайна?
Отговори

винаги опел321 снимка винаги опел321 14 април 2018 - 05:18

 hudson, на 26 септември 2014 - 19:59, каза:

Ако правилно се ориентирам, нужният ти маркуч е отдясно на снимката - влиза в двигателя, точно пред казанчето за антифриза.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg