Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Високи обороти при палене

Заводски снимка Заводски 19 октомври 2006 - 12:34

Здравейте колеги!

От няколко дни насам, колата започна да вдига обороти за 10 секунди при първото палене. Освен това, от известно време се чува почукване като от аванс (не съм сигурен това моторче дали има аванс). Моля за помощ, не ми се кара по сервизи и майстори, че ми се налага доста да пътувам.....
Отговори

Tundertor снимка Tundertor 19 октомври 2006 - 15:47

Здравей, колега,

Аз имам същата Астра и същевременно при мен се случва същото нещо при запалване след известно време в покой - вдига до 2 -2,5 хил. оборота първоначално и после ги свала. Доколкото разбрах това не е проблем, а нещо нормално и се дължи на автоматичния смукач. Дали е така, по-запознатите колеги могат да кажат.
Отговори

Заводски снимка Заводски 20 октомври 2006 - 16:20

Да ти кажа честно преди не го правеше, пък и 2000-2500 на студен двигател ми се вижда повечко.....Благодаря за отговора, все пак....
Отговори

Tsvest снимка Tsvest 20 октомври 2006 - 16:37

Аз съм с двигател X14XE Ecotec. Не ми се е случвало такова нещо, но не ми се вижда нормално. Оборотите на празен ход се контролират от компютъра и не подлежат на настройка. При мен като се включи автоматичният смукач оборотите не са по-високи от 1000.
Отговори

Tundertor снимка Tundertor 20 октомври 2006 - 16:56

Ми значи щом не е нормално, не е на добре, щото мойта наистина го прави понякога сутрин. Двигателят ми е същият X16XEL Ecotec. Айде 2,5 хил. не си спомням със сигурност да съм виждал, но две съм засичал. Както и да е нямам дълги наблюдения над него, защото имам колата от 2 седмици. И на мен отначало ми се стори съмнителна работа, но питах един монтьор и той ми даде горното мнение. Дано наистина не е нещо сериозно.
Отговори

ilian_e576 снимка ilian_e576 20 октомври 2006 - 22:28

И аз съм с X16XEL Ecotec и като запаля качва оборотите на 1200, после като поработи малко ги сваля на 900. Един път съм забелязал да качва към 2000, но тогава почти веднага ги смъкна на 1200-1100
Отговори

Заводски снимка Заводски 23 октомври 2006 - 09:09

Тъй, маблюдавах колата 10 дни, и мога да ви кажа следното:

При палене, когато натисна съединителя, колата качва оборотите до 2000-2500. Започнах да паля като я изключвам от скорост, но за съжаление това не е кардиналното решение на проблема, защото от време на време, пак го прави (по-рядко, но проблемът си остава). Най-лошото в случая, е че след посещение при 3 майстори, всичко е ОК, което не ми се струва за вярно....Продължавам да изследвам проблема, и когато открия нещо ново ще напиша....
Отговори

Tundertor снимка Tundertor 23 октомври 2006 - 15:38

Много интересно, щото и аз забелязах, че при мен го прави като паля с натиснат съединител на скорост. При палене без него оборотите се качват за малко над хиляда и после веднага падат на около 900.
Отговори

dionick снимка dionick 06 ноември 2006 - 23:58

Здравейте колеги, бих искал да помогна. Незнам дали ще успея, но ще споделя скромен опит.
Лятото станах собственик на Астра '97 Х14ХЕ...ами като динамика не е кои знае какво ама е икономи4на и си има екстри..както и да е
Взех я на 153000км я реални я не (не е карана в БГ-внесена беше преди 2 дни от Италия), kато цяло съм доволен пазена е колата...няма ръжди и сериозни удъри.Та след първите 1500км нямах никакви проблеми, и след това един слън4ев ден Астрата отка4и...... :love_opel:
Пали и вдига 3000-4000 оборота и кога си иска ги сваля кога не. Изгасна два пъти по време на движение......и после много трудно палеше( след 10-15 мин. из4акване)
Последва посещение в сервиза на Бош...и.....какво се оказа...дат4ика за температурата който е на радиатора..смех :kinggrin:
променя си параметрите много бързо(непропорционално или нереално) откадето подава грешна информация на бордкомпа и вси4ко се побърква
Смяната му с труда излезна 48 лева( 23 дат4ик+ 25 труд)....сменя се за 2 минути ама не ми се занимаваше а и гаранция му дават после с техен труд...........
ами това беше...сега е супер...докога незнам <_<
Отговори

Tundertor снимка Tundertor 13 ноември 2006 - 23:35

dionick, на Nov 6 2006, 11:58 PM, каза:

Здравейте колеги, бих искал да помогна. Незнам дали ще успея, но ще споделя скромен опит.
Лятото станах собственик на Астра  '97  Х14ХЕ...ами като динамика не е кои знае какво ама е икономи4на и си има екстри..както и да е
Взех я на 153000км я реални я не (не е карана в БГ-внесена беше преди 2 дни от Италия), kато цяло съм доволен пазена е колата...няма ръжди и сериозни удъри.Та  след първите 1500км нямах никакви проблеми, и след това един слън4ев ден Астрата отка4и......  :shifty: 
Пали и вдига 3000-4000 оборота и кога си иска ги сваля кога не. Изгасна два пъти по време на движение......и после много трудно палеше( след 10-15 мин. из4акване)
Последва посещение в сервиза на Бош...и.....какво се оказа...дат4ика за температурата който е на радиатора..смех  :sad-smiley-046:
променя си параметрите много бързо(непропорционално или нереално) откадето подава грешна информация на бордкомпа и вси4ко се побърква
Смяната му с труда излезна 48 лева( 23 дат4ик+ 25 труд)....сменя се за 2 минути ама не ми се занимаваше а и гаранция му дават после с техен труд...........
ами това беше...сега е супер...докога незнам  :newsm05_41:
 


Ще взема и аз да го проверя това, щото взе да ме притеснява вдигането на обороти при палене. Днес примерно изгасих колата, която беше загряла на 90-91 градуса и при палене след половин минута ми вдигна на 2,2 хил. оборота, после свали на нормално и пак на 2 хил. и после се нормализира. Няма как вече да приемам, че това е ок, предполагам, нито пък, че е от някакъв автоматичен смукач - колата си беше напълно загряла.
Отговори

bwra снимка bwra 13 декември 2006 - 14:34

Аз имам същият проблем при паленето, но се случва не когато я паля сутрин за първи път, а когато съм я покарам малко и после я запаля на още топъл двигател. (аз съм с Астра 1.4SЕ '93). Също така подаването на гориво не е постоянно, когато съм на сфетофар и т.н.
Тва което разбрах е, че проблема най-вероятно е от стъпковото моторче. Като го сменя/изчистя ще споделя резултата.
Отговори

ki4uka2 снимка ki4uka2 09 декември 2014 - 17:17

Моята ми прави следния номер. Понякога когато я запаля вдига 5000-5500 оборота за около 30сек след което се нормализира. Каква може да е причината? двигателя е С16NZ
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 09 декември 2014 - 18:43

И аз имам подобен проблем, при мен е, че паля на бензин (с газ) съм и вдига оборотите до около 2000к. за 5-6 сек. и след това започва да гасне. Поддържам газта, докато не премине на газ и след това на газ ги държи около 1500, докато стигне 60-70 градуса и след това няма проблем. Много изчетох за това и стигнах до извода, че е стъпковото моторче. В четвъртък ще я карам, за да го свалят и промият в ултразвукова ваничка и ще кажа дали се е оправила колата.
Отговори

ki4uka2 снимка ki4uka2 10 декември 2014 - 12:51

Днес я огледах и видях един от вакумите се е измъкнал, като в единия край маркучето беше закъсано. Мисля да изчакам двигателя да истине и пак да пробвам дали проблема е решен. На пръв поглед всичко беше наред.

П.С.
Не се оправи.Проблема е следния. Колата пали на бензин и минава на газ. Когато е студена веднага след като мине на газ започва да се дави и след няколко секунди загасва. При следващо палене(на бензин) колата пали и вдига от 3000-5000 оборота в минута за около 10-15 секунди, след което се нормализира. Когато загрее спира да гасне на газ. Имате ли някакви идеи? Днес изчистих стъпковото моторче, но не се оправи. Изпарителя е нов Ловато.
Мнението беше редактирано от ki4uka2: 10 декември 2014 - 13:28
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 10 декември 2014 - 18:12

А как го почисти стъпковото моторче, че и мен това ме чака, но утре ще ходя в сервиз за по-сигурно.
Отговори

ki4uka2 снимка ki4uka2 10 декември 2014 - 18:18

Нещо такова....
https://www.youtube....feature=related
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg