Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Висок разход на газ

gelle снимка gelle 03 октомври 2011 - 15:16

Здравейте колеги,имам следния проблем:
Преди 3 месеца си купих астричката и като я взех си беше с газово ЛАНДИ.
Предишния собственик не я е настройвал никога и колата гореше 8л.извън градско и 14л. градско при спокойно каране.
Смених филтрите и свещите,кабелите също са нови и отидох на газ анализатор да ми я настроят и сега ми гори 10 извънградско и 15л. смесено,ако е само граско отива на 17л.!!!
Въпроса ми е следния: към изпарителя ли да се насоча за ремонт или да търся другаде проблема.
Газаджиите който са слагали газовото ми казаха че изпарителите ги отремонтирвали за около 70-80лв,а моя бил на 50000км и вече му било време.
Имам пукнато гърне за смяна и не знам може ли да окаже влияние това на разхода.
Благодаря ви предварително.Астрата е АSTRA G X16SZR комби.
Отговори

rodjar снимка rodjar 05 октомври 2011 - 10:18

 gelle, на 03 октомври 2011 - 15:16, каза:

Здравейте колеги,имам следния проблем:
Преди 3 месеца си купих астричката и като я взех си беше с газово ЛАНДИ.
Предишния собственик не я е настройвал никога и колата гореше 8л.извън градско и 14л. градско при спокойно каране.
Смених филтрите и свещите,кабелите също са нови и отидох на газ анализатор да ми я настроят и сега ми гори 10 извънградско и 15л. смесено,ако е само граско отива на 17л.!!!
Въпроса ми е следния: към изпарителя ли да се насоча за ремонт или да търся другаде проблема.
Газаджиите който са слагали газовото ми казаха че изпарителите ги отремонтирвали за около 70-80лв,а моя бил на 50000км и вече му било време.
Имам пукнато гърне за смяна и не знам може ли да окаже влияние това на разхода.
Благодаря ви предварително.Астрата е АSTRA G X16SZR комби.

и аз имам същия проблем ново агу ланди 9 литра извънградско
Отговори

ГостNiki0983_* 02 декември 2011 - 22:56

И аз съм със същия проблем! Газова система - Ренцо Ланди
Разход извънградско - 10 / 100
Разход градско - 17 / 100
Отговори

fero_91 снимка fero_91 03 декември 2011 - 00:32

Какво правите вие бе хора, аз си мислех че мойта гори много (9-10 град,комбиниран,извън) направо се учудвам.. от форума съм чел че на някои им гори супер малко ама при нас май нещо не е хавата.. нека и други да споделят какво е положението при тях :))
Отговори

hristotr снимка hristotr 03 декември 2011 - 08:01

Колега работата е в настройка на винта за празен ход, който е на изпарителя и на тройника. Много е писано за настройките. Трябва да се налучка отношението газ - въздух, защото и много газ и малко газ се отразява на вървежа и на разхода.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 03 декември 2011 - 08:09

 gelle, на 03 октомври 2011 - 15:16, каза:

Преди 3 месеца си купих астричката и като я взех си беше с газово ЛАНДИ.
Газаджиите който са слагали газовото ми казаха че изпарителите ги отремонтирвали за около 70-80лв,а моя бил на 50000км и вече му било време.

На 50000 км. наистина му е време :icon_wink2:
Ремонтният комплект струва около 35 лева /хубав/ + работата в сервиза.
Добре е да се ревизира и клапанчето преди изпарителя, вероятно вече е задръстено от боклуци.
Ако могат да я настроят читаво в газовия сервиз, е най-добрият вариант.
Отговори

fero_91 снимка fero_91 03 декември 2011 - 13:56

аз съм ходил на газаджия 2-3 пъти но ефекта е нинакъв, винаги си горе еднакво,даже сам съм си я настроявал но нищо положително..
Отговори

астра 1-6 16 снимка астра 1-6 16 03 декември 2011 - 15:55

Какво нещо са настрйките,а при мен вече 90хил.км нямам никакви проблеми с Бардолинито ми 5 година!Рахода съм го коментирал вече тука в София е 9 градско и дори метода на засичане съм споделил в тема за това,но сега зимата не съм правил експерименти и нямям намерение,извънградско ми е перфектно 7,2л/100км-110км.ч постоянна скорост.Нямам и намерение да пипам настройки и т.н,редовна смяна на филтри и само каране му е майката.
Отговори

astrolin снимка astrolin 03 декември 2011 - 19:40

От скромния ми опит досега мога да кажа няколко неща

1- вакумния изпарител досега съм сравнявал 3-4 пъти. Та вакумния винаги е с 1 литър надолу от електрически.

2- наскоро купената от мен астра ф Ц16НЗ харчеше(засечено от празно до празно) 5 лв 28 км което е разход над 10 ако сметнете със точност.

3- Какво предприех за да реша проблема? Първо смених изпарителя(беше с прехвалено ловато което всъщност си е един голям боклук) взех от предишната ми кола (маринни. наричат го голямото марини на жаргон модел не знам) с него ми даваше уникален разход 10 лв 120 км но и колата беше
ситроен ах 1.1. Както и да е с него започнах да минавам с 5 лв газ 35 км. Ухааа колко малък разход. Да но пак не ме удовлетвори . само 7 км отгоре не беше пак нормално. Една хубава вечер се сетих че като зареждам бензин от капачката винаги съска яко и има вакум при самото и отваряне. Проучих въпроса в Опел форума. Имаше теми. Другата сутрин отидох до колата и проверих наред ли е клапана за бензиновите пари който при запален двигател трябва да се затваря. Установих че се задейства вакумно като заработи ДВГ и от вакума клапана се затваря и не пуска бенз пари към моното. Добре обаче тоя клапан се оказа прецакан и хем смучеше от резервоара хем от спуканата мембрана пак. Оказа се че от този пропуск имам и гнусно придърпване при потегляне като от крив огледален диск което изчезна след като изолирах двата маркуча влизащи в моното.
А сега чуйте и дано не помислите че ви лъжа но днес пак от празно до празно със 6 лв газ
или 4.4 литра постигнах 61 км
докато пак свърши. сметнато нацяло 61/4.4=13.86 км за литър 100/13.86= 7.21 литра газ на 100 км. Условията при които карах са на отиване 16 км в 6 вечерта петък лудница.Стоене загасена 3-4 часа. После подгрявам пак и миавам още 41 км. Сутринта минавам още 4 до 61 и свърши. Но тези 41 км си бяха вече на повечко зелени вълни вечерта но дакажем че съм постигнал смесен разход. Е след тоя роман искам да кажа че колите могат да горят и малко. само че трябва да знаем къде да барнеме и с какви испарители да работим, защото с ловато за 3типът се сблъсквам и вакумен и електрически. Вакумния харчи отгоре от маринито ми но електрическия е тотална трагедия.

С други думи исках пък да кажа че този клапан е доста важен и всеки с висок разход да провери дали той седи затворен докато работи мотора. За Астра Г естествено системата е друга съвсем нормално е да има и други бъзикни които да правят номера но най важното е да се ограничи смученето на въздух под дросела. Трябва да смуче въздух само над дросела. Само тогава можем да се съмняваме в изпарител свещи центровка запалване и кабели... Ако помисля логично става ясно че за да спазим стехиометричното съотношение когато имаме смучене под дросела имаме увеличен приток на въздух тогава трябва да увеличим и притока на газ. :) Успех колеги това е от мен :)
Мнението беше редактирано от astrolin: 03 декември 2011 - 19:45
Отговори

fero_91 снимка fero_91 03 декември 2011 - 23:48

достра интересна информация, аз няколко пъти сам махал капака над дросела и имам спомен че този капак добре уплътнява дросела, а отдолу не ми се вярва да смуче въздух ама...
Отговори

astrolin снимка astrolin 04 декември 2011 - 00:33

При теб не знам как на твоя модел астра но съм сигурен че имаш вентилация на резервоара. Просто намери това клапанче къде седи като проследиш от канистера(който не знам къде седи на Г) при мен е мисля цилиндър дебел в калника. Та след клапана маркуча от него отива към моноинжекцията и при работещ двигател ако ти е ел. клапана той трябва да е затворен. ако е вакумен виж с надуване на маркучето дали ти е спукан клапана ако да като при мен значи от двете маркучлета ти смуче от канистера яко въздух. Увери се че не смуче от никъде излишен въздух от самия смукателен колектор и тогава мисли за някакви по сериозни проблеми :) А с какъв изпарител си(електрически ли е) и пълна ли ти е инжекцията?
Мнението беше редактирано от astrolin: 04 декември 2011 - 00:34
Отговори

floyd снимка floyd 04 декември 2011 - 09:06

Защо ли си мисля, че клапана за канистера работи точно наобратно - при запален двигател отваря и засмуква парите от канистера. Може и да бъркам де, не съм се сетил да пробвам, защото винаги съм си мислел, че е така.
Отговори

astrolin снимка astrolin 04 декември 2011 - 10:19

Установих го опитно че е така на предишната ми кола ситроенчето. Той е с електрически клапан на канистера. И като захраня клапана той се затваря а не се отваря както е при газовия клапан например. А и като отпуша щуцера на моното за този канистер на ситроена дори на бензин се озорва да потдържа празен ход. Според мен канистера е измислен да се затваря докато работи мотора а като загасим събралото се налягане се освобождава в смукателния колектор и след това ако палим на другата сутрин палим по лесно заради тези пари това е според мен :)


а за колегата с астра Г ако е с електрически изпарител възможное той да епричината щом няма разлика в градски извънградски разход. Приятел с мазда 323ф пълна инжекция беше с електрически и се съдра и не можеше под 9 извън и под 10 градско да падне. Намерихме му на битака вакумно марини като моето и се роди човека :9 градско и под 7 извън зависи от скоростта
Отговори

fero_91 снимка fero_91 04 декември 2011 - 11:57

аз съм моно-инжекция а изпарителя е електрически и знам че вакумните изпарите ли са за по старите коли (с карбуратори) но мога и да се лъжа..
Отговори

astrolin снимка astrolin 05 декември 2011 - 21:28

Моното си е почти като карбуратор само че впръскването е с дюза и дозирането е компютърно иначе пак си имаш дросел(не че пълната няма ). Аз само с вакумни перкам и нямам никакъв проблем. Разликата е че електрическия като му спреш тока веднага спира газта,а вакумния му трябва малко време(няколко секунди) да изпразни газта. Вакум се взима задължително от смукателния колектор. На астрата взех от маркуча за сервото на спирачките където си има фабричен малък щуцер за въпросния клапан на канистера.
Мнението беше редактирано от astrolin: 05 декември 2011 - 22:28
Отговори

rodjar снимка rodjar 14 декември 2011 - 04:32

 fero_91, на 03 декември 2011 - 00:32, каза:

Какво правите вие бе хора, аз си мислех че мойта гори много (9-10 град,комбиниран,извън) направо се учудвам.. от форума съм чел че на някои им гори супер малко ама при нас май нещо не е хавата.. нека и други да споделят какво е положението при тях :))

наще малки лами :D по каталог им дават да горят повечко http://catalog.auto..../card/7828.html и http://catalog.auto..../card/7846.html не мисля че може да постигнеш разхода които им дават от 5.9 извън градско се пак колите са ни на по 15 години а пък гаста си гори.а колкото до разхода и моита астра f х16sz на гас извън градско ми гори от 6.5-7.2 и градско 10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg