Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Въпрос за задни пружини

catsuit снимка catsuit 16 януари 2012 - 21:28

Въпроса ми към вас е има ли задни усилени пружини или такива който са по-корави от нормалните? И евентуално да ме ориентирате за цена.
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 16 януари 2012 - 23:41

Какво целиш с тези по-усилени прожини да вдигнеш колата по високо и да може да товари повече или , да стане по товароносима и да остане ниска?
Ако си избрал да стане по висока решението е просто и сравнително ефтино, като вземеш прожини от вектра или калибра (коли по-тежки от астрата)
Дано обаче не се вдигне много отзад, че питаш само за задницата
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 16 януари 2012 - 23:54

Или ползва такива от астра комби ако неговата не е такава...
Отговори

astraaa снимка astraaa 16 януари 2012 - 23:57

С на комбито пружините няма ли да стане доста ритната от зад?!
+ това на моето комби пружините в сравнение с на вектра А(седан,ако има значение) са с намотна от горе...
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 17 януари 2012 - 00:11

Не знам как ще се получи при Астра, но Омега седан с пружини от комби се повдига 2 пръста!
А калибра с омегови заприличва на витара отзад! :mhihi:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 17 януари 2012 - 00:12
Отговори

catsuit снимка catsuit 17 януари 2012 - 00:16

колата е хечбек, за това не знам дали има значение, дори и на втора ръка пак съм доволен,бутилката в багажника си натежава особено като се напълни ми се случва няколко пъти да ми закача гърнето и сега е доста засегнато а скоро го сменях.И искам да си я повдигна малко, ще сменя маслените амортисьори с газови.
Отговори

sechko снимка sechko 17 януари 2012 - 00:33

 catsuit, на 17 януари 2012 - 00:16, каза:

колата е хечбек, за това не знам дали има значение, дори и на втора ръка пак съм доволен,бутилката в багажника си натежава особено като се напълни ми се случва няколко пъти да ми закача гърнето и сега е доста засегнато а скоро го сменях.И искам да си я повдигна малко, ще сменя маслените амортисьори с газови.

От това следва,че едни пружини от Калибра и Вектра ще ти свършат работа.Изпробвано е!
Отговори

FBI-Rumen снимка FBI-Rumen 17 януари 2012 - 16:14

Дори и само със смяната на амортесьорите с газови ще повдигне колата, но това е временно явление докато не поумекнат ;). Затова вектра и калибра са твоите донори на прожини по 15-20 лв на парче даже може и надолу да намериш. Иначе аз имам от вектра А В6 за продан предни , но ще станеш като Уазка с тях :Д като се наложат до оригинални на вектра ГТ са по дебели и по дълги от. тях
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg