Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Кормилната рейка прокапа

Hybrid снимка Hybrid 22 март 2012 - 21:27

Здравейте колеги!
Днес прокапа и моята корм. рейка на Зафирата (X18XE1- 2000 година). Доколкото успях да огледам, течът идва от дясната част (до ел.помпата) на рейката, там където се свързва с накрайника, маншона(десния) е пълен хидравлично масло. В казанчето няма никакво масло.
Въпросите са:
1. Според мен, проблемът е в семеринг(незнам дали там има семеринг), та ако има дали има смисъл да се сменя или ще прокапе отново след месец? Ако някой е сменял знае ли каква е процедурата и трябва ли да се демонтира рейката от колата, и имали някакви специални инструменти които трябва да се използват за самата смяна.
2. Вторият въпрос ако е безмислен ремонтът на моята рейка трябва да се търси втора ръка от морга или колега от форума, понеже знам от опит че Zafira A по моргите е не откриваем автомобил, съвместима ли е рейката с тази на Astra G(DELPHI или TRW) или някой друг по-масов модел?
Ел. помпата е TRW (модел 1 най-вероятно) Zafira A X18XE1 2000 Г.

Също така ще съм благодарен, ако ми обявите цени за ремонтите и евентуално морги, както и сервизи за рециклиране на рейки, в (и около) Пловдив, Хасково(Тази в Болярово е знам), Стара Загора.

Благодаря предварително!
Мнението беше редактирано от Hybrid: 23 март 2012 - 13:17
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 22 март 2012 - 21:55

Може би си прочел тази тема. Аз долях от тази добавка. В Търново я намерих в един магазин за 8,50 лв. За сега не е спаднала течността, но съм карал само 300 км. Рециклиране на рейката в Горна Оряховица струва 180 лева с една година гаранция. Проверих в една морга - казаха ми цена 150 лв. Мой познат с рено сценик кара трета година с рециклирана там рейка и за сега няма проблем. Започне ли да тече повече съм решил да я рециклирам. От морга рейка няма да има никаква гаранция. Около Пловдив май за Раднево четох че ремонтират рейки.
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 22 март 2012 - 22:07

 V. Petrov, на 22 март 2012 - 21:55, каза:

Може би си прочел тази тема. Аз долях от тази добавка. В Търново я намерих в един магазин за 8,50 лв. За сега не е спаднала течността, но съм карал само 300 км. Рециклиране на рейката в Горна Оряховица струва 180 лева с една година гаранция. Проверих в една морга - казаха ми цена 150 лв. Мой познат с рено сценик кара трета година с рециклирана там рейка и за сега няма проблем. Започне ли да тече повече съм решил да я рециклирам. От морга рейка няма да има никаква гаранция. Около Пловдив май за Раднево четох че ремонтират рейки.


Да прочетох вашата тема преди да пусна моята тема, но мисля че при мен теча е по сериозен понеже казанчето е почти празно, доколкото мога да го разбера. Също така не знам какво вкл. това рециклиране че цената започва от 120 лв +. Ако се окаже примерно семеринг които струва 3лв+ (примерно) и не е необх. демонтаж на рейката, което ме съмнява. Не мисля че са малко пари, също така в доста форуми се коментира че рециклирането на рейка изкарва не повече от 3 месеца и отново прокапва. Цената на втора ръка е почти същата като рециклирането на старата и при нея ситуацията е същата понеже не се знае в какво състояние, а май този проблем е масов при тези модели Опели (с такъв тип ел.хидр. кормилна система) и при 2 случая всичко май опира до късмет. Иначе за нова просто няма какво да кажа с цена над 500 лв.
Утре ще долея добавка, ако успея да намеря да видя след колко време ще прокапе.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 23 март 2012 - 08:31

По принцип ремонтът не е само смяна на семеринги и изисква специални инструменти. После се оставя рейката за 24 часа под налягане 6 атмосфери, за да се тества. В края на краищата всичко е на късмет - тук поне ти дават една година гаранция. Не правя реклама на никого, просто казвам какви мнения съм събрал. Самият аз още не съм решил на 100% какво да правя, но за сега клоня към рециклиране. Може би модераторите трябва да слеят двете теми, понеже става дума за един проблем.
Отговори

vOpel снимка vOpel 18 август 2012 - 10:36

 Hybrid, на 22 март 2012 - 21:27, каза:

Здравейте колеги!
Днес прокапа и моята корм. рейка на Зафирата (X18XE1- 2000 година). Доколкото успях да огледам, течът идва от дясната част (до ел.помпата) на рейката, там където се свързва с накрайника, маншона(десния) е пълен хидравлично масло. В казанчето няма никакво масло.
Въпросите са:
1. Според мен, проблемът е в семеринг(незнам дали там има семеринг), та ако има дали има смисъл да се сменя или ще прокапе отново след месец? Ако някой е сменял знае ли каква е процедурата и трябва ли да се демонтира рейката от колата, и имали някакви специални инструменти които трябва да се използват за самата смяна.
2. Вторият въпрос ако е безмислен ремонтът на моята рейка трябва да се търси втора ръка от морга или колега от форума, понеже знам от опит че Zafira A по моргите е не откриваем автомобил, съвместима ли е рейката с тази на Astra G(DELPHI или TRW) или някой друг по-масов модел?
Ел. помпата е TRW (модел 1 най-вероятно) Zafira A X18XE1 2000 Г.

Също така ще съм благодарен, ако ми обявите цени за ремонтите и евентуално морги, както и сервизи за рециклиране на рейки, в (и около) Пловдив, Хасково(Тази в Болярово е знам), Стара Загора.

Благодаря предварително!


Здравей, от една година бях със супер теч от рейката (от едната страна ниско долу, където е маншона). Една година карах Вектрата без хидравлично масло /червено масло/, съответно и без хидравлика, въртях волана като хамалин (събирах пари за нова рейка, уж).

Това лято, преди да отида на морето :), налях от първата срещната добавка за масло - Добавка за масло от бензиностанция Лукойл (отваря се като кутийка за бира) за 7,89лв.
Половината опаковка излях в казанчето за хидравликата, другата половина в маслото на двигателя, защото щеше да е много за хидравликата цялата опаковка.

След това си купих хидравлично /червено/ масло 1 л. за 18 лв. от Косера.
Налях около 500 мл, то и толкова е нужно за цялата хидравлика, до означеното ниво, оставаш капачката отворена, палиш колата, на място въртиш волана до откат в едната посока /ляво/ след това обратно до откат в другата, така поне 3-4 пъти за да се обезвъздуши добре хидравличната система.
Затваряш капачката и е готово.

Изобщо теч вече нямам, като магия, но работи. Направо се родих, без ремонти, без нови рейки, хидравликата сега си е ОК.
Вече повече от месец нямам нито капчица на мястото, където преди за 1 час изтичаше всичкото масло.
Невероятно, но работи. Тествано!!!
Отговори

vankata79 снимка vankata79 11 септември 2012 - 15:52

Здравейте, пиша тук за да не създавам цяла тема. Имам Зафира А (с фабричния метан) и отскоро чувам шум в рейката, търсих казанче за да проверя нивото на маслото, но не го откривам никъде ?!?! Да не би да няма такова ? Колата е 2003 година, а мотора ако се не лъжа Z16CNG.
Отговори

Hybrid снимка Hybrid 12 септември 2012 - 14:19

Значи по принцип казанчето се намира на самата рейка - закрепено е за нея и се намира от лявата страна като застанеш срещу колата. При Зафира А мястото е доста ограничено, ако искаш пълен достъп трябва да се демонтира пластмасата под чистачките. Иначе нивото се проверя с капачката, на нея има малка "щекичка", в завъртяно положение.
За орентир цветът на капачката е черен, понe при мен, а казанчето е бяло-жълто (ако не е замърсено от прах и масло)
Мнението беше редактирано от Hybrid: 12 септември 2012 - 17:18
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg