Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Газ или Метан.....?

coper снимка coper 10 март 2006 - 23:16

Какво да и монтирам, колеги? Разликата в парите я оставете..... Не я карам кои знае колко, правя и около 15-20хил км годишно....
Вие кое избирате ако е вашета кола?
Отговори

Vassil снимка Vassil 10 март 2006 - 23:54

Третото, Газов Инжекцион :unsure:
Отговори

ГостPMG_* 11 март 2006 - 10:33

Ndoe, на Mar 10 2006, 11:54 PM, каза:

Третото, Газов Инжекцион  :unsure:
 

:flag:
Отговори

joe007 снимка joe007 11 март 2006 - 12:09

Ndoe, на Mar 10 2006, 11:54 PM, каза:

Третото, Газов Инжекцион  :unsure:
 

Което ще рече пропан-бутан :flag: .Иначе 2 големи бутилки и виснала задница :)
Отговори

coper снимка coper 11 март 2006 - 13:42

joe007, на Mar 11 2006, 12:09 PM, каза:

Ndoe, на Mar 10 2006, 11:54 PM, каза:

Третото, Газов Инжекцион  :unsure:
 

Което ще рече пропан-бутан :flag: .Иначе 2 големи бутилки и виснала задница :)
 



С тея пласмасови колектори е ясно, че ще е газов инж.... А метана?
Отговори

ГостPMG_* 11 март 2006 - 14:08

coper, на Mar 11 2006, 01:42 PM, каза:

joe007, на Mar 11 2006, 12:09 PM, каза:

Ndoe, на Mar 10 2006, 11:54 PM, каза:

Третото, Газов Инжекцион  :unsure:
 

Което ще рече пропан-бутан :flag: .Иначе 2 големи бутилки и виснала задница :)
 


А метана?
 


Криви клапани и тежи, струва си ако караш колата много
Отговори

yasmania снимка yasmania 11 март 2006 - 15:22

Не караш толкова много, не я набутвай с метан.По- зорлем и е на колата, а и неможеш да я накараш да върви, не и за нормални пари.
Отговори

peponio снимка peponio 12 март 2006 - 10:39

газов инжекцион определено е май най добрия вариянт,аз на бмв-то му сложих такъв 1900лв,но на година се върти около 60-70000 км и си го избива а на астричката която и въртя 10-15000 на година и сложих обикновенна газова уредба щото просто нема смисъл от инжекциона....... сметни си колко ще ти струва операцията и за колко км ще я избиеш за да не стане така че си се набутал накрая :)
Отговори

Гостivo_kadeta_* 12 март 2006 - 10:54

газова с газов инжекцион е офертата . . . с метана за да ти върви колата както си тряаа да пришлайфаш главата с минимум 2 мм за да може да се дигне компресията и колата ти да завърви като хората. . . а тва напраиш ли го ттряаа знаеш че вече ше си я караш вечно само на метан -, + тва метана нещо много не се обича с клапаните дет се вика :)
а и на задницата на колата ше и се :icon_eek2: майката от тия бутилки . . .

+ тва ти каза че не я караш много = което е достатъчна причина да НЕ слагаш метан
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 12 март 2006 - 12:35

coper да няма да ставаш ГАЗар. Няма лошо де тя астрата така или иначе не върви :) на газ мисля е по-добре че тоя метан хем му е скъп монтажа хем пък и тежи доста бутилката.
Отговори

ГостSaShkO_* 12 март 2006 - 19:08

Бухай газта и забравяй за проблема от метан има смисъл при много километри а в твоя случей много километри няма, така че не виждам какво се чудиш :icon_eek2:
:dance:
Отговори

coper снимка coper 12 март 2006 - 22:14

SaShkO, на Mar 12 2006, 07:08 PM, каза:

Бухай газта и забравяй за проблема от метан има смисъл при много километри а в твоя случей много километри няма, така че не виждам какво се чудиш  :icon_eek2:
:dance:
 



Всички сте на едно мнение, това е добре, че наистина се двоумях. Офертата е БРЦ газов инжикцион 1,350лв. Нова система и мисля добра. Как ви се струва и имали по добри оферти при вас:) Въпрос на време е и газта ще ми е с преоритет!
Отговори

junior1300 снимка junior1300 14 март 2006 - 15:04

Интересно ми е колко от колегите са карали коли на метан :) -според мен това са само слухове от хора негативно настроени към природния газ.
Колега coper надявам с е не си предубеден -на парите на газов инжектион си монтираш метан-Агу с две бутилки -което по никакъв начин не натоварва задницата .При мен са 3 и вече се усеща при повече хора и багаж .
За криви клапани и шлайфане на глави не съм чувал -редовно си лафя с бакшишите на колонките докато зареждам а те карат нон стоп и са светнати по въпроса.При мен разлика бенз-газ в карането няма -даже по добре върви на метан .Кг метан е 1.00 -около 4.5 л е това -икономията спрямо бензин на нормално харчеша кола е наполовина .Приказки за екологичност на горивото май не са актуални ама да го спомена :) .Компресия 13 на всички цилиндри :)
П.С Не смърди на пропан -бутан . :)
П.С 2 Надявамс е съм ти помогнал с моето мнение по въпроса ако искаш нещо конкретно да питаш може и на ЛС :)
П.С 3 Сега ако правиш по 15-20 х км на година -с метана под 30 няма да паднеш -просто сипваш за 10 кинта и си минаваш 300 км и не ги усещаш -аз лично се скъсвам от каране :icon_eek2:
Отговори

Оги снимка Оги 14 март 2006 - 15:18

junior1300, на Mar 14 2006, 03:04 PM, каза:

Интересно ми е колко от колегите са карали коли на метан  :) -според мен това са само слухове от хора негативно настроени към природния газ.
Колега coper надявам с е не си предубеден -на парите на газов инжектион си монтираш метан-Агу с две бутилки -което по никакъв начин не натоварва задницата .При мен са 3 и вече се усеща при повече хора и багаж .
За криви клапани и шлайфане на глави не съм чувал -редовно си лафя с бакшишите на колонките докато зареждам а те карат нон стоп и са светнати по въпроса.При мен разлика бенз-газ в карането няма -даже по добре върви на метан .Кг метан е 1.00 -около 4.5 л е това -икономията спрямо бензин на нормално харчеша кола е наполовина .Приказки за екологичност на горивото май не са актуални ама да го спомена  :) .Компресия 13 на всички цилиндри  :)
П.С Не смърди на пропан -бутан . :)
П.С 2 Надявамс е съм ти помогнал с моето мнение по въпроса ако искаш нещо конкретно да питаш може и на ЛС  :)
 


junior1300, човече, искам да видиш кола (искрено ти пожелавам да не е твоята) с метан да гърми :ph34r: и после да си поговорим, става ли ? Повярвай ми, това е едно от най-гадните неща които съм виждал през живота ми. Преди да ме нападнете, ще кажа, че също така съм бил свидетел 2 пъти как коли с газово са се палили, единия път двигателя на един авер, другия на улицата след удар отзад, абсолютно никакви поражения освен съответно изгорял преден капак и изгоряла тапицерия на багажник. За вървенето ... сигурно и вода да сипя на мойта ще върви повече от която и да е кола на метан!

Цитат

Интересно ми е колко от колегите са карали коли на метан  :) -според мен това са само слухове от хора негативно настроени към природния газ.


Не си прав, доста съм се интересувал и мисля, че знам достатъчно за да НЕ си сложа никога. Самия факт, че от 6 човека (екипи на 2 сервиза за поставяне на метанови уредби) нито един не си е сложил сам си направи изводите.

За мястото което заемат ......... ами ако нямаш комби :dance:
За това колко тежат ... ако нямаш нова кола :flag: ... или ти е кеф като видиш клекнала кола отзад :flag:

Абсолютно нищо лошо не искам да кажа за никого, просто изразявам мнение, грешно или вярно ... то си е за мен.
Поздрави

П.С. Страх лозе пази :icon_eek2:
Отговори

ескимос снимка ескимос 14 март 2006 - 21:24

Голяма 4аст от италианците са тъпи,понеже карат коли на метан с виснали задници.Ма то сигурно е заразно,щото и немците запо4наха да си слагат метан.Мммда,ние сме най-умни и ще си караме на бензин,2 лева-бъха ни ухапала при тези заплати.
Отговори

ГостTodi_* 14 март 2006 - 23:01

Карай само на бензин или нафта. Другото е въздух работа.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 18 март 2006 - 20:05

Чувал съм че тези газови инжекциони били много хубаво нещо понеже има голяма икономия щото са си със собствено ЕКУ, няма проблеми с гърмене, колата си върви перфектно. :icon_eek2:
Така че защо не аз ако съм на твое място ще си сложа. :dancin:
Отговори

g3rgi снимка g3rgi 19 март 2006 - 22:26

E тя и газта беше евтина ама сега все около левче се мотае цената й.След време ще разправяме как преди сме карали колите си с газ която е струвала около лев за литър но тогава цената и сигурно ще е пъти по висока от сега.В този ред на мисли и метана няма винаги да е на "сметка" но все пак това са двете алтернативни горива по-еВтини (за момента) от бензина. sorry за :icon_eek2:
Отговори

ГостeYeZ4o_* 22 април 2006 - 14:02

Здравейте,
карам Вектра Б 2001г. на метан
2.2 бензиновата ,
хар4и ми доста по простата причина че като ми монтираха уредбата,която струваше 2400лв не бяха виждали такьв двигател и за прьв пьт слагаха метан на него. на 160км-12лв(астрите 1,4 са 160км-8 лева),поради това изказвания от рода 300км за 10 лева са смешни и нереални...карам по около 160 км на ден...
от тия 147коня по данни,които са няма почти нищо...като включа на бензин се изстрелва яко...т.е е верно че губи мощност и то зна4ително...незная дали е вреден за двигателя този природен газ,иначе да за сега е доста по-евтино на метан...но не се знае докога...а и доста по-екологи4ен отзад мерише като на парфиум :) :newsm69:
Отговори

coper снимка coper 21 май 2006 - 20:40

Газта вече тече във вените на колата ми. С БРЦ(газов инжикцион). Предимството ми е, че карам за двоино по малко пари. Лощото е, че яко мирише на газ, трудно настроиват (програмират) двигателя и в момента прекасва при ряско подаване на газ. А тези дюзи тракат точно като дизилов двигат. След тези оплаквания колата утре пак ще е на маистор......

П.С. Който решава да слага, да има предвид проблемите........!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg