Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Избор между дизелов и бензинов мотор на Astra G

gsimania снимка gsimania 21 март 2011 - 13:49

Оглеждам се за Astra G caravan.Нещо не мога да реша обаче с кой мотор да взема кола.Избора ми е между 2.0DTI 16V и 1.8 16V бензин.Имал съм опели с 1.8 16V и 2.0 16V и имам някакво мнение като цяло,но за дизела нямам никакво инфо.Гледам автомобилите 99-2000-2001година.Давайте мнения по върпоса :beer: :beer: :beer:
Отговори

Гено снимка Гено 21 март 2011 - 13:54

то си е за чудене, особено при сегашните цени на горивата. Ако сложиш газ, ще си най-добре, ама трябва да е газов инжекцион на тоя мотор, мисля. Иначе дизела е малко по-евтино, като разход, но пък по-скъпа поддръжка, а ако се развали помпа, не дай си Боже, дано можеш да си я оправиш сам  :icon_wink2:
Отговори

gsimania снимка gsimania 21 март 2011 - 13:59

Цените на горивата няма да ги обсъждам :fire: Както казва един приятел-"не искам да съм богат,искам само да мога да си карам колата на бензин"..............
Нещо съм с предубеждение към Ecotec + АГУ.Не знам стоят нещата с ГИ.
Колко е приблизителния разход на дизеловия мотор?Искам данни от реално каране,а не от каталози и книжки :excl:

Гено,помпата е Уесна бе братче,тука у пернишко сме майстори...това в кръга на майтапа :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от gsimania: 21 март 2011 - 14:04
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 21 март 2011 - 14:04

Реални данни мога да споделя от X20DTL, но и при DTH положението е горе-долу същото. Среден разход при Вектра Б около 5,5/100. Замерването е всеки ден при смесен цикъл. Само градско не съм я карал никога и няма как да споделя инфо. Извънградски данни от Събота. Пазарджик - София Пазарджик = 10л нафта. Смятай :)
Отговори

gsimania снимка gsimania 21 март 2011 - 14:06

Еми брат,ако верно е до към 6 литра нафта си е добре,защото иначе си мисля че ще е 10-12газ най-малко.


еййй това ми хвана окото :love_opel: Само салона не ме кефи,ама после може да се сложи "рекаро"
http://nfs.mobile.bg...0096&f1=details

Между другото,някой чипосвал ли е дизеловия мотор?
Мнението беше редактирано от gsimania: 21 март 2011 - 14:10
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 март 2011 - 14:17

 gsimania, на 21 март 2011 - 14:06, каза:

еййй това ми хвана окото :love_opel: Само салона не ме кефи,ама после може да се сложи "рекаро"
http://nfs.mobile.bg...0096&f1=details

Между другото,някой чипосвал ли е дизеловия мотор?

Тая на снимка отвън хваща окото, ама с тоя претапициран волан на "108 000км"... и нагъната шоф. седалка :naughtynono:

За чипосването колегата Shades може да даде подробно инфо при тия мотори и дали има почва у нас.

От мен успех Юли :thu:
Отговори

hudson снимка hudson 21 март 2011 - 15:31

 Гено, на 21 март 2011 - 13:54, каза:

Иначе дизела е малко по-евтино, като разход, но пък по-скъпа поддръжка, а ако се развали помпа, не дай си Боже, дано можеш да си я оправиш сам  :icon_wink2:

Помпите се правят на съвсем сносни цени вече.
И като го кажете това че дизела е с по-скъпа подръжка и започвам да се чудя подържали ли сте дизелов мотор или сте чули от някой, на който роднина му казал, че негов приятел така му казал? Кое е по-скъпото? 1 литър масло в повече който събира или малко по-скъпия горивен филтър? Ако е така прав си, наистина е по-скъпа и то с цели 20 лв :mhihi:
Юли, аз залагам на дизеловата машина - приятен вървеж, приемлив разход. Предполагам знаеш че бензиновия екотек за да върви, не трябва да му даваш да пада под 3000 оборота.
Успех с избора :thu:
Отговори

Гено снимка Гено 21 март 2011 - 15:42

 не знам, може и да си прав, защото аз сравнявам старата ми Астра (C14nz) със сегашната, а доскоро имах и Клио 1.9Д, та смяна само на ангренажа с ролките излиза над 400 лв и на двете дизелови коли. Може на по-новите бензинки, също да е вече от такъв порядък, но нямам база за сравнение

Нямах предвид точно смяната на маслата, щото там горивния филтър не вдига много, при мен особено е само вложка. По-скоро имах предвид цена на ремонти на ГНП, но и тя не е "длъжна" да се развали непременно  :icon_razz2:

За себе си съм направил избора, след като съм минал от бензин на дизел, та дори и на два  :icon_wink2:

Отговори

gsimania снимка gsimania 21 март 2011 - 16:00

Аз до колкото знам 2.0DTI е с верига и на практика отпада като консуматив.Помпите се правят вече на прилична цена,а и аз имам човек който евентуално ще ми направи цена за ремонта,ако се наложи.
Отговори

Гено снимка Гено 21 март 2011 - 16:04

 да, 2-литровия е с верига.

аз бих заложил отново на дизела, а и на щерка ми смятам да вземам пак дизел на мястото на Клиото, но Корса С, евентуално, та ако ти трябва агитация, смятай се за агитиран  :biggrin:


Отговори

gsimania снимка gsimania 22 март 2011 - 10:47

В крайна сметка се търси читава дизелова астра.Ако някой има нещо предвид да свирка :beer: :beer: :beer:
Отговори

Жорко снимка Жорко 22 март 2011 - 11:43

Заложи на дизела, колега! Разходът при мен е следният;
Лято градско 7.5, извънградско с 90 км-4.5, със 120 км-5.5. КАрам я всекидневно. Разходът ,за който ти говоря ,е когато съм сам зад волана и колата е ненатоварена. Спокоен шофьор съм и не я "настъпвам". Иначе съм засичал- лято, на магистрала ,скорост 120км/ч. 4 човека и багаж, постоянно на климатик- 6.5 литра.
През зимата на градско по светофари и задръствания е 8 литра, а извънградското с по един литър отгоре над летния разход, който съм описал. Колата вече е на 262 000 км.
Проблемни неща при дизела са култовата нафтова помпа/рядко се разваля, но , ако се случи, става беля/, ЕГР клапана и дебитомера. Цените са солени, но по моргите са доста евтини.
Много важно е да знае, че хидравликата на волана се задвижва от електрическа помпа. Скапе ли се ,спасението е трудно и скъпо.. По моргите са 200-300 лв, а нови заедно с рейката 3200 лв. Тази помпа е на всички Астри Г. Съветвам те веднага да не се хвърляш на чипосване, защото ще са ти необходими парички за капризите и , които ще се появяват от време на време. Този модел на опел е финансова бомба със закъснител. Иначе служи вярно и е издръжлив. Само да не гръмне бомбата...
Наслука в търсенето!
Мнението беше редактирано от Жорко: 22 март 2011 - 11:45
Отговори

gsimania снимка gsimania 22 март 2011 - 11:50

 Жорко, на 22 март 2011 - 11:43, каза:

Заложи на дизела, колега! Разходът при мен е следният;
Лято градско 7.5, извънградско с 90 км-4.5, със 120 км-5.5. КАрам я всекидневно. Разходът ,за който ти говоря ,е когато съм сам зад волана и колата е ненатоварена. Спокоен шофьор съм и не я "настъпвам". Иначе съм засичал- лято, на магистрала ,скорост 120км/ч. 4 човека и багаж, постоянно на климатик- 6.5 литра.
През зимата на градско по светофари и задръствания е 8 литра, а извънградското с по един литър отгоре над летния разход, който съм описал. Колата вече е на 262 000 км.
Проблемни неща при дизела са култовата нафтова помпа/рядко се разваля, но , ако се случи, става беля/, ЕГР клапана и дебитомера. Цените са солени, но по моргите са доста евтини.
Много важно е да знае, че хидравликата на волана се задвижва от електрическа помпа. Скапе ли се ,спасението е трудно и скъпо.. По моргите са 200-300 лв, а нови заедно с рейката 3200 лв. Тази помпа е на всички Астри Г. Съветвам те веднага да не се хвърляш на чипосване, защото ще са ти необходими парички за капризите и , които ще се появяват от време на време. Този модел на опел е финансова бомба със закъснител. Иначе служи вярно и е издръжлив. Само да не гръмне бомбата...
Наслука в търсенето!



:beer: :thu:
Отговори

gsimania снимка gsimania 23 март 2011 - 10:25

Има ли някой от Търговище да погледна тази кола? :beer:
http://nfs.mobile.bg...8759&f1=details
Отговори

Гено снимка Гено 23 март 2011 - 10:41

имат тема в "сбирки и мероприятия - други градове".

Не са много хора , но може да видиш кои са и да пишеш на някой, че тук може да не погледнат.

Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 03 май 2011 - 18:00

Моето мнение е да заложиш на дизела, при мен разхода е около 6, в градски условия-7
зимата + 1 литър. Ако помпата VР 29 не дава дефекта на VР 44 помисли за варианта Х17DTL
Тя е с 29-ка и също върви прилично, но е с ремък. По отношение на хидравличната помпа
решението е поставяне на обикновена помпа с ремък-20-30лв. е помпата и 10 ремъка.
За бензиновия мотор трябва да си приготвиш 1000 лв. поне за ГИ и много скоро започват
проблемите с запекли дюзи.
Мнението беше редактирано от Н-И-К-И: 03 май 2011 - 18:11
Отговори

Оги снимка Оги 03 май 2011 - 18:41

Твърдо за бензина! Не мисля да те убеждавам, още повече да споря. За мен това е избора!

Успех
Отговори

jeff снимка jeff 03 май 2011 - 18:51

Като се замисля и аз съм за бензина, 1.8 е доста читав мотор, а относно дизела, специално 2.0 DTI има проблем с помпите до колкото съм чул, но все пак ти си решаваш :)
Отговори

лъки снимка лъки 03 май 2011 - 21:19

Колеги,този спор за поддръжката е относителен,дали диезел или бензин,всеки знае и може да прецени горе долу колко ще употребява автомобила като километри,ако се навъртат 30-35 000 км. на година твърдо диезел оттук идва икономията спрямо горивото(разликата в цената на безин и дизел),но ако са по-малко бензин определено.Това сам го чел в много форуми за автомобили независимо от марката,но все пак всеки си знае.Поздрави на всички.
Отговори

GARI снимка GARI 03 май 2011 - 23:36

Колега мисля че си направил хубав избор.Аз имам такава кола,дтл 82 кон.Но мисля че по добрия избор е ДТХ 101 кон.разхода е почти един и същ,а динамиката на дтх е много по добре от дтл.Дефекта на този мотор е помпата,и АГР,.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg