Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с Опел Астра Н

Kanalaia снимка Kanalaia 23 юли 2019 - 15:32

Здравейте! Имам много странен проблем с колата.Опел Астра H 1.9CDTI 2006 ,имам следния проблем колата на место няма проблеми ,но в движение някой път светва чека или лампичката с ключа някой път не ,но не иска да набира ,влиза като в авариен режим.Качих я на диагностика след като излезнаха сумати грешки последната Р 2279 Intake Air System Leak Detected

Смених дросел
Смених дебитомер
DPF е почистен
Сменен е датчика на входящия въздух
Сменен в датчика на турбото
И колата си е по същия начин

Дайте идеи какво може да е ?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 23 юли 2019 - 17:42

Ми намерете откъде пропуска въздух в участъка от дебитомера до края на смукателния колектор.
Отговори

Kanalaia снимка Kanalaia 24 юли 2019 - 08:57

Проверихме не е там проблема
Отговори

ufer снимка ufer 24 юли 2019 - 09:04

Лично за мен най-слабото звено в съвременните автомобили са датчиците! Аз бих проверил и останалите - температурен, разпр. и колянов вал и т.н. А пропускането на въздух се открива понякога много, много трудно... Иска търпение! :doh:
Отговори

sdonio снимка sdonio 24 юли 2019 - 09:58

 Kanalaia, на 23 юли 2019 - 15:32, каза:

Здравейте! Имам много странен проблем с колата.Опел Астра H 1.9CDTI 2006 ,имам следния проблем колата на место няма проблеми ,но в движение някой път светва чека или лампичката с ключа някой път не ,но не иска да набира ,влиза като в авариен режим.Качих я на диагностика след като излезнаха сумати грешки последната Р 2279 Intake Air System Leak Detected

Смених дросел
Смених дебитомер
DPF е почистен
Сменен е датчика на входящия въздух
Сменен в датчика на турбото
И колата си е по същия начин

Дайте идеи какво може да е ?

Какъв е точно кода на двигателя? Колко коня и колко клапана е? Не видях да е почистен EGR-а - ако е блокирал в отворено положение набива грешка със същият код. Ако двигателя е 16-клапанов /познава се по това, че капачката за маслото е вдясно, гледано отпред/, то проверете вихровите клапи - дали стои рейката и дали се движи.
Отговори

Kanalaia снимка Kanalaia 24 юли 2019 - 11:34

Egr е чисто нов и адаптиран.Опел Астра Н 2006 г 1.9 CDTI 120к.с Z19DT
Не е с вихрови клапи
Мнението беше редактирано от Kanalaia: 24 юли 2019 - 11:34
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 юли 2019 - 12:36

хубаво сте сменили дебитомера, но с какъв ? Пробвайте да го почистите, ако ли не - нов на БОШ по номера на първия, който сте извадили от там.

Първо може да пробвате с най-първия да го почистите със спрей.

Смяната на "дросел" е била излишна

Датчика на "турбото" не знам какво ще рече, но предполагам това е датчикът за налягане(МАП-а) - също е било излишно, тъй като се проверява първо дали отчита нещо на диагностиката. Показанията на дебитомера също се гледат на диагностиката, ако показва малко, може да набива тая грешка .

Също има не малко случаи, дори и нов EGR да прави проблем. Ако сте взели някой от безизвестните марки като АутоЛог , Аутекс, Маутекс.. минимумът е Пиърбург. Не си спомням какъв беше оригиналният.

Датчик на входящия въздух също не ми говори кой знае колко много, но ако това измерителят на въздуха, значи е дебитомера...

Другото, което не виждаме, са другите "сума ти грешки"... какви бяха, имали ги сега след смяната на толкова неща. Информация за това липсва.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 24 юли 2019 - 15:50
Отговори

Kanalaia снимка Kanalaia 24 юли 2019 - 13:35

Новото което направихме е ,че откачихме генерацията след турбината.Колата се подобри и не влиза в авариен режим.Но пропуснах да кажа ,че още отначало стрелката на оборотите леко играеше и сега пак продължава да играе ,но не влиза в авариен режим
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 юли 2019 - 15:51

Може да е време за разкарване на DPF-a.
Отговори

Kanalaia снимка Kanalaia 29 юли 2019 - 08:33

Здравейте ! Извинявам се,че не съм писала,но оставих колата без решение.Въпроса ми е ,ако купя нов дпиф не втора ръка ,а нов трябва ли пак да мина софтуерно да го регенерират или да го адаптират!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 юли 2019 - 08:42

Новия няма какво да се регенерира, той е чист. Хората ги махат а ти ще купуваш нов. Втора употреба ДПФ никой не слага.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 юли 2019 - 09:01

Ако сложиш нов трябва да се каже на компа, че е сменен и толкоз.
Отговори

Kanalaia снимка Kanalaia 29 юли 2019 - 09:17

Трябва предполагам да му дам Ресет и това е. Но има още един Дпф отгоре него трябва ли да го сменям
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 29 юли 2019 - 09:24

Едното е ДПФ а другото катализатор. Ти ще сменяш явно катализатора или? Не се прави ресет!
Мнението беше редактирано от JorkataG: 29 юли 2019 - 09:24
Отговори

Kanalaia снимка Kanalaia 29 юли 2019 - 09:27

Не ще сменям точно дпф-а ,а онова отгоре незнам точно катализатор ли е или дпф
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юли 2019 - 09:27

Ако е грешката от първия пост ще имаш нов ДПФ и стар проблем. Кой мотор е това. Ако не знаеш кода колко коня е?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 юли 2019 - 09:30
Отговори

Kanalaia снимка Kanalaia 29 юли 2019 - 09:31

Ne6to Smisleno не те разбрах????
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 юли 2019 - 09:37

 Kanalaia, на 24 юли 2019 - 11:34, каза:

Egr е чисто нов и адаптиран.Опел Астра Н 2006 г 1.9 CDTI 120к.с Z19DT
Не е с вихрови клапи

Това ли е?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юли 2019 - 09:37

 Kanalaia, на 29 юли 2019 - 09:31, каза:

Ne6to Smisleno не те разбрах????


Видях колата е 8 клапанова, а според мен като смениш ДПФ-а няма да решиш проблема. Проблема може изобщо да не е в тая грешка дори. Грешно подхождате като сменяте всички без да знаете кое е за смяна.

Имаш ли оп-ком, ако не знаеш ли как се прави диагностика с педалите?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 29 юли 2019 - 09:38
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 29 юли 2019 - 09:40

То затова им е много скъпа поддръжката на дизелите у нас.
Вижте, вземете се в ръце и открийте къде е проблема. Така може да си сменяте изправни части до полуда. Колата доста добре ви е дала ориентир по въпроса. И в случая грешките не са всичко, трябва да се гледа наживо кое и как.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 29 юли 2019 - 09:41
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg