Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Въпрос за махане на катализатор и ДПФ на Opel Astra H 1,7 CDTI

Amorphis снимка Amorphis 04 юни 2013 - 18:09

Здравейте колеги,
търсих във форума,но не намерих нищо конкретно за моя въпрос.
А той е :
Искам да махна катализаторите на Астрата,бихте ли ми казали ако ги премахна,дали ще свети чека на изгорелите газове?
Колко катализатора има колата - мисля че виждам един в двигателния отсек,около турбото и още един на стандартното място по средата на колата,преди крайното гърне?
И последно,тази модификация - 1,7 CDTI - 101 к.с. 5 скорости - има ли ДПФ филтър?
Бих искал да махна катализаторите и очаквам мнения от колеги , които са ги махнали да кажат може ли да се направи без проблеми по електрониката и т.н.

Благодаря предварително,

Поздрави,
Тони
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 05 юни 2013 - 13:58

 Amorphis, на 04 юни 2013 - 18:09, каза:

Здравейте колеги,
търсих във форума,но не намерих нищо конкретно за моя въпрос.
А той е :
Искам да махна катализаторите на Астрата,бихте ли ми казали ако ги премахна,дали ще свети чека на изгорелите газове?
Колко катализатора има колата - мисля че виждам един в двигателния отсек,около турбото и още един на стандартното място по средата на колата,преди крайното гърне?
И последно,тази модификация - 1,7 CDTI - 101 к.с. 5 скорости - има ли ДПФ филтър?
Бих искал да махна катализаторите и очаквам мнения от колеги , които са ги махнали да кажат може ли да се направи без проблеми по електрониката и т.н.

Благодаря предварително,

Поздрави,
Тони

Коя година е ?
Отговори

Amorphis снимка Amorphis 06 юни 2013 - 10:00

 Пресиян Василев, на 05 юни 2013 - 13:58, каза:

Коя година е ?


2006 година е, колега, махнахме катализатора,който е от долу,по средата на автомобила и за сега мисля,че е с една идея по добре в ниските обороти и не пуши отзад.Иначе внимателно огледах и не мисля,че имам ДПФ филтър.На мястото на катализатора,сложихме тръба,обаче по голям диаметър,някъде ф60 и почти няма разлика.Няма дрънчене,металически звуци или резонанс.
Мнението беше редактирано от Amorphis: 06 юни 2013 - 10:00
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 06 юни 2013 - 10:10

Ако е Z17DTH мотора ,нямаш ДПФ .Което е иначе казано едно гайле по малко.
Успех.
Отговори

esil2 снимка esil2 06 юни 2013 - 11:42

И аз съм мислил по въпроса удачно ли е да махна катализатора и как да разбера дали е за махане, и евентуално ще има ли някакви проблеми.
Отговори

Amorphis снимка Amorphis 06 юни 2013 - 18:00

Да,колега, няма ДПФ,което на този етап го считам за плюс,въпреки че доста карам извънградско.
А относно махането на катализатора,ако е здрав,т.е. не е запушен нека си стои.В Европа ги сменят на 150-200 хил.км.,някъде и на по-малко.
Тук ги махаме:) Мисля,че с една идея колата ми стана по-пъргава в ниските обороти,отколкото преди махането,имаше едно замисляне, което сега почти го няма.
Все пак е 101 к.с. и предполагам е нормално, но аз го считам за подобрение.Отзад почти не пуши,само като я настъпиш малко по студена и то за секунда.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg