Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

ПРОБЛЕМ ДВИГАТЕЛ 1.7Д

makavel4o снимка makavel4o 15 декември 2007 - 02:18

Проблема е следния, колата е след основен ремонт като запалиш почти винаги се чува едно хлопане(тракане) на някой клапан ли е незнам и яко пуши от ауспуха и като я форсираш се нормализира и двигателя работи нормално без да пуши, работише 5 часа на обороти нищо не и стана гасим и палим пак същата работа...Какъв може да е проблема...някой ако може да ми помогне... :sad-smiley-050:
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 15 декември 2007 - 02:46

А карал ли си я или само е работила на място на обороти .. това между другото го чувам за първи път ... та да не би да сте дали голямо предварение или пък знам ли които е по компетентен да сподели .. !
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 15 декември 2007 - 09:26

Разглобяваш пак и сменяваш помпата за маслото. И да ти е за урок.:) Провери и дроселния клапан на края на линията за захранване на хидравличните повдигачи. Ако това ти звучи на китайски, сори. Не мога да помогна повече дистанционно.
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 15 декември 2007 - 13:58

Карахме я ...сега пак сваляме главата...и ще видим
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 15 декември 2007 - 18:51

Помпата не е в главата, но явно това няма значение. Сваляйте...
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 декември 2007 - 22:00

 makavel4o, на Dec 15 2007, 02:18 AM, каза:

Проблема е следния, колата е след основен ремонт като запалиш почти винаги се чува едно хлопане(тракане) на някой клапан ли е незнам и яко пуши от ауспуха и като я форсираш се нормализира и двигателя работи нормално без да пуши, работише 5 часа на обороти нищо не и стана гасим и палим пак същата работа...Какъв може да е проблема...някой ако може да ми помогне... :sad-smiley-050:



1-кофти повдигач/и
2-маслена помпа
3-дроселен клапан на маслената магистрала

я ми кажи как направихте центровката
интересно ми е понеже нямаш белези на разпределителния вал а и на помпата може да ти е бил разместена муфата спрямо зъбния венец <_<
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 19 декември 2007 - 12:04

Проблема е от хидравличните повдигачи намалихме ги с 2,5 десети а на първи цилиндър с 5, защото той правеше проблем.2 дни я карах след като я зглобихме няма проблем и тръгнах към София без проблеми и на цариградско
почна пак да пуши , да трака и да губи обороти и се получава само под 50км.Явно пак ще я разглобяваме и същата процедура хидравличните повдигачи.Другия ватиант е да се правят нови легла на клапаните.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 20 декември 2007 - 19:56

 makavel4o, на Dec 19 2007, 12:04 PM, каза:

Проблема е от хидравличните повдигачи намалихме ги с 2,5 десети а на първи цилиндър с 5, защото той правеше проблем.2 дни я карах след като я зглобихме няма проблем и тръгнах към София без проблеми и на цариградско
почна пак да пуши , да трака и да губи обороти и се получава само под 50км.Явно пак ще я разглобяваме и същата процедура хидравличните повдигачи.Другия ватиант е да се правят нови легла на клапаните.



повдигачите се вадят без да сваляш главата
включително разпределителния вал,кобилиците сменят се и гумичките без сваляне на глава
а повдигачите преди да ги сложиш задължително един по един ги изпразваш(отваряш ги и им изливаш маслото)
а леглата на клапаните правихте ли
измери стеблата на клапаните колко стърчат над горния ръб на главата ако е повече от 18,5мм проблема ти е от това (трябва да се правят нови легла)
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 20 декември 2007 - 22:40

Незнам дали си свалял повдигачите на точно този двигател, но монтьора каза че нема начин да ги извади без да свали главата.После стоят в бензин един ден(може повече или по-малко) след това на менгемето се стискат да излезе всичко и се слагат.Леглата на клапаните не са в норми при положение , че максимално трябва да е 0.70 или 0.75, а то на първи цилиндър е 2.10 после 1.90, 1.40 и 1.20 май беше, но това не е наложително да се прави само трябва да се вземат повдигачите с около 2.5-3 десети и трябва да е ток.Ще видим тези дни какво ще излезе.Но в момента колата рядко прави проблем да се разтраква и да пуши (да хвърля сорова нафта) под 50-40 км/ч и то най вече като е на обороти на място (по сфетофарите), но след 2-3-я зъб всичко се нормализира.На 24 влиза в боска и ще се види резултата. :mhihi: :beer: <_< :beer:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 21 декември 2007 - 08:30

 makavel4o, на Dec 20 2007, 10:40 PM, каза:

Незнам дали си свалял повдигачите на точно този двигател, но монтьора каза че нема начин да ги извади без да свали главата.После стоят в бензин един ден(може повече или по-малко) след това на менгемето се стискат да излезе всичко и се слагат.Леглата на клапаните не са в норми при положение , че максимално трябва да е 0.70 или 0.75, а то на първи цилиндър е 2.10 после 1.90, 1.40 и 1.20 май беше, но това не е наложително да се прави само трябва да се вземат повдигачите с около 2.5-3 десети и трябва да е ток.Ще видим тези дни какво ще излезе.Но в момента колата рядко прави проблем да се разтраква и да пуши (да хвърля сорова нафта) под 50-40 км/ч и то най вече като е на обороти на място (по сфетофарите), но след 2-3-я зъб всичко се нормализира.На 24 влиза в боска и ще се види резултата. <_< :mhihi: :beer: :beer:



човече смени си майстора
и повдигачите излизат без да ся сваляш главата(имам и такъв инструмент)
и не се стискат на менгеме щото ще ги скапите
разглобяват се
ако челото на клапана потъва повече от 0,75 се сменят леглата на клапаните
не че не става да намалиш и дъното на повдигача но пък дори и с малко увеличаваш горивната камера
но стеблото на клапана не трябва от горната страна на главата да излиза на повече от 18,5мм(ако излизат повече колкото и да шлаифаш повдигача няма смисъл понеже вече променяш ъгъла на отваряне и затваряне)
в неделя и ли понеделник ще ти нащракам малко литература да образоваш майстора си
по евтино ще ти излезе да си закараш главата да ти сменят леглата на клапаните
и ми кажи ква гарнитура сложихте да не е за 1 или 2 ремонт
такава се слага само и единствено ако буталата се показват над блока с повече от 0,85мм
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 21 декември 2007 - 19:31

Я прати едно фото на планката с която натискаш клапаните за да извадиш кобилиците. Един вид, да обменим идеи, както казали комсомолците, дошли на посещение при Друже Тито. Ама друже Тито им казал:
- Идеи у мене нема, али дайте да обменим курци. Ваши са по-лепи.

Та може и твоят нагод да е по-леп. :)
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 21 декември 2007 - 19:42

Да колега дай някой снимка да видим как стоят нещата.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 23 декември 2007 - 16:59

 makavel4o, на Dec 21 2007, 07:42 PM, каза:

Да колега дай някой снимка да видим как стоят нещата.



тия дни ще го снимам
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 23 декември 2007 - 17:35

Ако е просто срязана от едната страна жигулова скоба, то и моето е същото. Има един недостатък в тази конструкция, но идната седмица ще го доработя.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 23 декември 2007 - 20:22

 Ваклин Христов, на Dec 23 2007, 05:35 PM, каза:

Ако е просто срязана от едната страна жигулова скоба, то и моето е същото. Има един недостатък в тази конструкция, но идната седмица ще го доработя.


допълнително Г-образна скоба монтирана към скоба за жигули с лост но самата планка е моделирана по горната тарелка за пружината
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 24 декември 2007 - 09:46

Аха. Ясно. Ще преправя моето, че си е мъка с това което имам. Даже ще направя и една планка която да се завинтва на отсрещната страна и да ми служи за опора. Така ще избегна и другия недостатък с въртенето на инструмента когато не е закрепен точно на линия с клапана. По този начин ще ми идва и винаги вертикално на клапана и ще е разкошотия. Ако има мераклии за такъв инструмент (не става въпрос за подаръци обаче!) мога да го начертая, да го обсъдим и да пусна серийка.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 26 декември 2007 - 10:50

 Ваклин Христов, на Dec 24 2007, 09:46 AM, каза:

Аха. Ясно. Ще преправя моето, че си е мъка с това което имам. Даже ще направя и една планка която да се завинтва на отсрещната страна и да ми служи за опора. Така ще избегна и другия недостатък с въртенето на инструмента когато не е закрепен точно на линия с клапана. По този начин ще ми идва и винаги вертикално на клапана и ще е разкошотия. Ако има мераклии за такъв инструмент (не става въпрос за подаръци обаче!) мога да го начертая, да го обсъдим и да пусна серийка.


аз пък на отсрещната страна завивам шпилка с по голяма шайба
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 26 декември 2007 - 13:07

Последно съм се спрял на ново изделие тип "тирбушон". Утре ще сваля размерите и ще направя примерен ескиз.

Ама, като гледам, май само на мен си ми е интересно :)
Отговори

makavel4o снимка makavel4o 29 декември 2007 - 15:15

Човече заеби тея самоделки!Като има кой да сваля и качва кво да се мъча!
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 29 декември 2007 - 15:18

 makavel4o, на Dec 29 2007, 03:15 PM, каза:

Човече заеби тея самоделки!Като има кой да сваля и качва кво да се мъча!



като си плащаш всеки път за сваляне и качване и всеки път нова гарнитура ко ти пука

и тези инструменти за които говорим с колегата си ги имат оторизираните сервизи а ние ги копираме от тях
а ся че се завираш при майстори които твърдят че на този двигател не могат да се свалят повдигачите без да се сваля главата толкова са и майстори
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg