Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra C/ Signum

Проблем с късите светлини на Вектра Ц- Проблемът е решен

Тази тема е заключена

Жорко снимка Жорко 13 март 2017 - 14:33

Здравейте, колеги!
Закупих Вектра Ц. Повече подробности за нея ще пиша в раздела представяне на колите. Имам един проблем с фаровете. Колата е внос от Италия и продавачът ми каза, че е купил така- с постоянно светещи къси светлини. Като запаля колата, веднага светват късите светлини. Копчето е в положение "0". Като превключа на габарити, светят само те. Като превключа на къси, светят само габарити. В положение "автоматичен" режим светят къси и габарити заедно с осветлението на таблото, ако е тъмно. Продавачът ми каза, че италианецът е правил някакви фокуси, защото фабрично е зададено в положение "0" фаровете да не работят. Някой има ли на идея как да реша проблема?
Мнението беше редактирано от Жорко: 26 октомври 2018 - 13:35
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 март 2017 - 15:12

Единственото което ме притеснява е, че:

Цитат

Като превключа на къси, светят само габарити.


Иначе всичко друго звучи като все едно са ти активирани автоматичните (дневни) светлини. Аз си активирах дневните и като запаля ми светят само късите отпред и табото, частта която е зад волана. Като дам на габарити си ми светят габарити и като дам на къси ми тръгват къси с габарити + цялото табло.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 март 2017 - 15:52

Може да се дезактивира с оп-ком или при мен става като включа късите и ги изключа веднага. Така дезактивирам дрл опцията. По същия начин се и активира обратно.
Отговори

Жорко снимка Жорко 13 март 2017 - 21:19

Пробвах да включа и изключа късите, но не стана. Да добавя, че и при изключен мотор късите не мога да ги включа, а само габарити.
Мнението беше редактирано от Жорко: 13 март 2017 - 21:30
Отговори

Жоро снимка Жоро 13 март 2017 - 22:10

Това с включването и изключването став при Астра Х и Зафира Б. При Вектрата не става! Имаш ли кода на колата? - закачи я на диагностика и виж има ли грешки и активирани ли са дневните...
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 02 април 2017 - 13:11

Фаровете се управляват от UEC модула. "Италианеца" ако е слагал нещо трябва да го направи между UEC и фаровете.

Ако прегледаш кабелите в този участък ... може и да намериш какво е включил ... ако изобщо нещо е включено.

Както Жоро вече е казал, като изключим момента с липсата на къси светлини, когато си включил фаровете, прилича на активирани дневни светлини.

Бих те посъветвал да закачиш една диагностика и да видиш какво е включено и какво не е.


Ако са включени дневните и няма добавено устройство закачено към светлините, пробвай да направиш един ресет на електрониката 30-30-30.



Има някакъв вариант това "нещо" да е закачено към ключът, от където има логика да не ти се включва къстите ...
А имаш ли дълги?
или и тях ги няма когато си включил фаровете?

прегледай кабелите от ключът до BCM-а.
Жълто - Къси
Сиво с Зелено - Габарити
Отговори

Petar_kazakov снимка Petar_kazakov 02 април 2017 - 17:59

Може и да пробваш с друг ключ за светлините ... може в твоят да е прекъсната нещо веригата за късите ...
Автоматичните и късите ползват един кабел, така като гледам по схемите ...

Така че е много вероятно просто да не се подава сигнал към BCM-а, че ключът е на позиция "къси".
Отговори

Жорко снимка Жорко 26 април 2017 - 16:24

Дълги светлини имам единствени, когато имам къси в автоматичен режим. Не ми остава време да я закарам на диагностика, за да видя какъв е проблемът.
Отговори

Жорко снимка Жорко 26 октомври 2018 - 13:41

Най-после реших проблема, който бях споделил в началото на поста. Първоначално си купих друг ключ за фаровете, също от Вектра Ц. Оказа се, че на моя ключ изобщо не му работеше позицията "къси светлини". След това закарах колата на диагностика. Наистина се оказа, че ми е активирана системата за дневни светлини. Казах на майстора да ми ги изключи, а също така да ми изключи и осветлението на таблото и на врътките на средната конзола. Сега всичко светва само когато включа от ключа на къси или габаритни светлини. Автомобилът прилича на нормална кола от по-старото време, когато техниката беше по-простичко направена. Сега през студеното време, когато колата я запаля и работи на празен ход, зарядът от генератора отива в полуживия акумулатор, а не за захранване на фаровете и таблото. На някой това може и да му изглежда смешно, но ако колата се кара през студено време рядко и на къси разстояния, това е от съществено значение.
Благодаря за помощта на отзовалите се!
Моля администраторите да заключат темата!
Мнението беше редактирано от Жорко: 26 октомври 2018 - 13:43
Отговори
Тази тема е заключена
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg