Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Въпрос за клапан

dobbs снимка dobbs 25 август 2015 - 14:03

Здравейте, може ли някой да сподели за какво служи сниманото от мен.Намира се на стойка до филтърната кутия на Х18ХЕ1. преполагам че е клапан, защото в него влизат 2 маркуча и буксичка, която предполагам контролира дали да минава въздух от единият в другия. Снимка

Ако има тема, за която е въпросът ми се извинявам и нека да бъде преместен.
Отговори

vladata снимка vladata 25 август 2015 - 14:37

 dobbs, на 25 август 2015 - 14:03, каза:

Здравейте, може ли някой да сподели за какво служи сниманото от мен.Намира се на стойка до филтърната кутия на Х18ХЕ1. преполагам че е клапан, защото в него влизат 2 маркуча и буксичка, която предполагам контролира дали да минава въздух от единият в другия. Снимка

Ако има тема, за която е въпросът ми се извинявам и нека да бъде преместен.


http://www.ebay.com/...9-/160917483472

MAP Сензор
Отговори

dobbs снимка dobbs 25 август 2015 - 14:56

Благодаря много за отговора. А сега същинският въпрос. Карам на газ. Едното маркуче което е снадка на МАП-сензорът беше пукнато и реших да го сменя. Когато го размъдрах от маркуча изпаднаха ситни гранулки с неправилна форма като сажди. Самият МАП също беше пълен и доста изпадаха от него. И моята като всички с този двигател и Г.И постоянно има периодични проблеми с адаптации, обороти и т.н. и съм се отказал да ходя по диагностики и да наливам пари в безмислени ремонти на работещи части. Но това вече си е явен проблем. Едвали тези маркучета са предвидени за доставка на товарни вагони с въглища до МАП-а :kuku:
Мнението беше редактирано от dobbs: 25 август 2015 - 14:58
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg