Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

2.5 литра масло за 4500 км

lans снимка lans 23 януари 2007 - 20:10

Да съгласен 100% ,че е най-добре да се погледнат карантийките. Горната гарнитура я смених преди 2 месеца, още беше оригиналната,но не е само това.В четвъртък ще се разбере като го отворим:). Само да не го окепазим, че много железна количка, нищо не съм сменял(освен 1 лагер,гарнитура,накладки) от както я взех 40хил. -часовник.А това с маслото от скоро го прави,гледал съм от зад няма видимо омасляване и не пуши.Може да е прегряла един два пъти :angry: ...но дано не са сегментите.
Отговори

lans снимка lans 26 януари 2007 - 14:02

Днес смених гумичките на клапаните, старите неприличаха на нищо.Сте тествам 1000км. и ше си покаже.Излезе ми 80лв всичко,малко множко ми се видя ,но дано има ефект. :angry:
Отговори

Емилио снимка Емилио 26 януари 2007 - 14:05

Дано е това,колега!
И мене ме преследва маслото в живота,ама добре че опелчето бяга и не може да го стигне!
Отговори

temp снимка temp 26 януари 2007 - 16:31

да питам и аз тука че и моита "губи" масло но не пуши от зад
аидде това с пушенето е субективно но и свещите са добре а въпреки това губи масло
по картера ми е омаслено но където паркирам няма петна така че смятам че не е много но ми се струва че е много мръсно (мазно) където са скоростите и блока там какво има някои семеринг нещо такова мога ли от там да е

нещо което ми каза "майстор"
кола масло миоге и да харчи заради маслото някои масла след като минат някакав пробег почват много барзо да се харчат
и е препорачително да се смени и марката и ако и него го харчи тогава вече е лошо
май не стана много ясно но нещо като че самите масла не са качествени и губят с-ва много по рано
ментета всякакви включително и фирмени
според пазара и качеството
Отговори

LG_ снимка LG_ 27 януари 2007 - 10:00

Колеги като чета темите за маслото разбирам че много от вас имат същия проблем като мся. Причините са различни но резултата е загуба на масло. И в моя случай не мсга да си обясня то къде отива.

Ето и моята история. Купих си моята Вектра през май м.г. Карам с 10w40 опелско масло. Когато един хубав декемврийски ден установих, че нивото на маслото бе далеч под минимума. Налях на няколко пъти общо 1,5 л и нивото се покачи до чертата на макс. Нямаше никакви признаци за висок разход на масло а и понеже един приятел ме успокои че по принцип теэи двигатели горят много масло си помислих че е нормално. Но ето че вчера проверих състоянието му и отново бе под минимума. А бях минал не повече от 2000 км. Нямя никъде омаслявания по мотора. Антифриэа и въздушния филтър са ОК. Ауспуха не е омаслен. Мотора работи добре равномерно. Но теч има някъде. Снощи паркирах върху вестници като се надявам това да покаже нещо.

Като чета и в другите теми за възможните причини за високия разход масло за сетен път се убеждавам че проблемите на най-малкия двигател Екотек с маслото са и най-разнородни. :angry:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 януари 2007 - 10:11

Решението-онзи ден си мушнах буталата с нови сегменти,и мотора заспа.Всички въздушни канали за въздух без главния бяха тотално запушени(някои едва ги намерих)с нагар :angry:
Отговори

Skip снимка Skip 27 януари 2007 - 12:47

kalin09, на Jan 27 2007, 10:11 AM, каза:

Решението-онзи ден си мушнах буталата с нови сегменти,и мотора заспа.Всички въздушни канали за въздух без главния бяха тотално запушени(някои едва ги намерих)с нагар :angry:
 
Колко масло ти се горяло преди ремонта?
И как за ден-два разбра че не ти се губи масло ? :flag:

И понеже и на мен предстои отваряне на двигателя - какво беше при теб състоянието на клапаните и леглата, биелни/основни лагери, семеринги и т.н.?
На колко км ти е мотора и каква беше компресията преди смяната на сегментите?
:25:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 27 януари 2007 - 13:03

LG_, на Jan 27 2007, 11:00 AM, каза:

Колеги като чета темите за маслото разбирам че много от вас имат същия проблем като мся. Причините са различни но резултата е загуба на масло. И в моя случай не мсга да си обясня то къде отива.

Ето и моята история. Купих си моята Вектра през май м.г. Карам с 10w40 опелско масло. Когато един хубав декемврийски ден установих, че нивото на маслото бе далеч под минимума. Налях на няколко пъти общо 1,5 л и нивото се покачи до чертата на макс. Нямаше никакви признаци за висок разход на масло а и понеже един приятел ме успокои че по принцип теэи двигатели горят много масло си помислих че е нормално. Но ето че вчера проверих състоянието му и отново бе под минимума. А бях минал не повече от 2000 км. Нямя никъде омаслявания по мотора. Антифриэа и въздушния филтър са ОК. Ауспуха не е омаслен. Мотора работи добре равномерно. Но теч има някъде. Снощи паркирах върху вестници като се надявам това да покаже нещо.

Като чета и в другите теми за възможните причини за високия разход масло за сетен път се убеждавам че проблемите на най-малкия двигател Екотек с маслото са и най-разнородни.  :angry:
 


Колега, абсолютно същия сценарий - малко след смяна на собственост и смяна на маслото с ОПЕЛ 10В40 наблюдаваме загуба на масло, без течове, сух ауспух и т.н. Не пуши, защото катализатора изчиства дима, за негова сметка, разбира се.

Отговора май ще излезне ДОБАВКА в масълцето преди продажбата.

Нямах видимо замиинали гумички, счупени сегменти и прочие повреди. Просто общо износване на мотора туширано с добавка.

Съветвам те да се организираш бързичко и да смениш износените елементи - гумички, сегменти, и т.н.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 27 януари 2007 - 13:18

Skip, на Jan 27 2007, 01:47 PM, каза:

kalin09, на Jan 27 2007, 10:11 AM, каза:

Решението-онзи ден си мушнах буталата с нови сегменти,и мотора заспа.Всички въздушни канали за въздух без главния бяха тотално запушени(някои едва ги намерих)с нагар :angry:
 
Колко масло ти се горяло преди ремонта?
И как за ден-два разбра че не ти се губи масло ? :flag:

И понеже и на мен предстои отваряне на двигателя - какво беше при теб състоянието на клапаните и леглата, биелни/основни лагери, семеринги и т.н.?
На колко км ти е мотора и каква беше компресията преди смяната на сегментите?
:25:
 


Колега, има място в София с машина специална за моторни глави.
Прочиства водачите на клапаните, фрезова леглата ако са подбити, напасва клапаните. Нещо като фреза с ЦПУ. 8 или 16 глави които работят едновременно. Правят и шлайф.

Излезна ми комплексно Екотек главата 70 лв. Ако имаш интерес мога да питам майстора къде е тази машина.
Отговори

LG_ снимка LG_ 27 януари 2007 - 17:24

bat_jorko, на Jan 27 2007, 01:03 PM, каза:

LG_, на Jan 27 2007, 11:00 AM, каза:

Колеги като чета темите за маслото разбирам че много от вас имат същия проблем като мся. Причините са различни но резултата е загуба на масло. И в моя случай не мсга да си обясня то къде отива.

Ето и моята история. Купих си моята Вектра през май м.г. Карам с 10w40 опелско масло. Когато един хубав декемврийски ден установих, че нивото на маслото бе далеч под минимума. Налях на няколко пъти общо 1,5 л и нивото се покачи до чертата на макс. Нямаше никакви признаци за висок разход на масло а и понеже един приятел ме успокои че по принцип теэи двигатели горят много масло си помислих че е нормално. Но ето че вчера проверих състоянието му и отново бе под минимума. А бях минал не повече от 2000 км. Нямя никъде омаслявания по мотора. Антифриэа и въздушния филтър са ОК. Ауспуха не е омаслен. Мотора работи добре равномерно. Но теч има някъде. Снощи паркирах върху вестници като се надявам това да покаже нещо.

Като чета и в другите теми за възможните причини за високия разход масло за сетен път се убеждавам че проблемите на най-малкия двигател Екотек с маслото са и най-разнородни.  :angry:
 


Колега, абсолютно същия сценарий - малко след смяна на собственост и смяна на маслото с ОПЕЛ 10В40 наблюдаваме загуба на масло, без течове, сух ауспух и т.н. Не пуши, защото катализатора изчиства дима, за негова сметка, разбира се.

Отговора май ще излезне ДОБАВКА в масълцето преди продажбата.

Нямах видимо замиинали гумички, счупени сегменти и прочие повреди. Просто общо износване на мотора туширано с добавка.

Съветвам те да се организираш бързичко и да смениш износените елементи - гумички, сегменти, и т.н.
 


Ами какво да кажа. Аз си купих колата от "приятел", който каэа че всичко е ОК. Има сервизна книжка в София Ауто. Според нея предишното масло е било 5w40. Иначе каталиэатора си го смених лятото с гърне, защото дрънчеше, но синкав дим няма. По обяд си погледнах вестниците но - чисти са.

Обяснявам си го - семеринги
Отговори

temp снимка temp 27 януари 2007 - 17:49

поглдни свещите по тях личи как работи двигателя
дали гори масло антифриз бедна и богата смес

нормалния цят е леко червеникая
Отговори

lans снимка lans 27 януари 2007 - 21:17

Колеги, според мен(това си е мое мнение), когато нещо си работи не трябва да се бъзика излишно. Аз започвам от по-евтините неща, ако се оправи- не барам.Хубавите свещи и добото горене на двгто се усещат.Аз си смених моите(Champion silver)-пъно лайно с Беру плюс кабели Беру, не са много евтини ,но са за Опел и имаше ефект. Сега смених и гумичките на клапаните. Като дойде време за маслото съм решил да сипя и една добавка ,защото ще съм на 220хил. км.Дълга тема е за добавките,но тази "Хадо" ,е много добра.Имам няколко позитивни мнения от нея. Руска е, имат си и сайт,който иска да го разгледа.Уплътнява луфтове има за различни двигатели,скоростни кутии и т.н. Ако мотора е по-сувременен, не знам дали няма да вузникне проблем със запушване на някои датчици.При моя Ц16НЗ няма грижи.Сега засичам км. След седмица ще видя как се държи.
Отговори

kahyto снимка kahyto 27 януари 2007 - 22:06

lans, на Jan 27 2007, 10:17 PM, каза:

Колеги, според мен(това си е мое мнение), когато нещо си работи не трябва да се бъзика излишно. Аз започвам от по-евтините неща, ако се оправи- не барам.Хубавите свещи и добото горене на двгто се усещат.Аз си смених моите(Champion silver)-пъно лайно с Беру плюс кабели Беру, не са много евтини ,но са за Опел и имаше ефект. Сега смених и гумичките на клапаните. Като дойде време за маслото съм решил да сипя и една добавка ,защото ще съм на 220хил. км.Дълга тема е за добавките,но тази "Хадо" ,е много добра.Имам няколко позитивни мнения от нея. Руска е, имат си и сайт,който иска да го разгледа.Уплътнява луфтове има за различни двигатели,скоростни кутии и т.н. Ако мотора е по-сувременен, не знам дали няма да вузникне проблем със запушване на някои датчици.При моя Ц16НЗ няма грижи.Сега засичам км. След седмица ще видя как се държи.
 


Кажи каква е тази добавка каква и е цената и къде може да се намери.А и само за течове на масло ли е или служи и за нещо друго?
Отговори

Емилио снимка Емилио 27 януари 2007 - 22:34

LG_, на Jan 27 2007, 10:00 AM, каза:

Колеги като чета темите за маслото разбирам че много от вас имат същия проблем като мся. Причините са различни но резултата е загуба на масло. И в моя случай не мсга да си обясня то къде отива.

Ето и моята история. Купих си моята Вектра през май м.г. Карам с 10w40 опелско масло. Когато един хубав декемврийски ден установих, че нивото на маслото бе далеч под минимума. Налях на няколко пъти общо 1,5 л и нивото се покачи до чертата на макс. Нямаше никакви признаци за висок разход на масло а и понеже един приятел ме успокои че по принцип теэи двигатели горят много масло си помислих че е нормално. Но ето че вчера проверих състоянието му и отново бе под минимума. А бях минал не повече от 2000 км. Нямя никъде омаслявания по мотора. Антифриэа и въздушния филтър са ОК. Ауспуха не е омаслен. Мотора работи добре равномерно. Но теч има някъде. Снощи паркирах върху вестници като се надявам това да покаже нещо.

Като чета и в другите теми за възможните причини за високия разход масло за сетен път се убеждавам че проблемите на най-малкия двигател Екотек с маслото са и най-разнородни.  :angry:
 

Твоята история е като моята.Явно и на доста още опели с екотек 1.6
Обаче....как хубаво си работи двг-то.И затова нищо няма да пипам.Карам с хубаво масло,с хубав безнин и полека,не зоря много,то и купето си е тежичко.И колата ми се отблагодарява с тихо и равномерно работене,малък разход и закъдето съм тръгнал-стигнал съм.Обаче-щом кажа на някой,дори и на комшията-"ми за 2000км-500гр. масло" и веднага-АУУУУ!За ремонт и,бута масло,оттървавай се веднага...."
Е,решението си го взех сам:редовно меря нивото,следя антирфиза и държанието на колата,шума на двг.И се кефя на колицата.А щом стане нещо некакто трябва-тогава ще ида при майстор.Ама нещо,което си върви прекрасно,не се бута.И аз колко теми съм изчел и тук и по света,не си е изтина.Да съм мислил на времето.Как да продам кола,само заради това,че си гори масло в повече,като няма ама НЯМА никакви други проблеми?Просто си се кефя и това няма да ме накара да си сменя опелчето с друго.
Ами това е моето,също като вашето. :flag:
Отговори

Skip снимка Skip 27 януари 2007 - 22:51

kahyto, на Jan 27 2007, 10:06 PM, каза:

Кажи каква е тази добавка каква и е цената и къде може да се намери.А и само за течове на масло ли е или служи и за нещо друго?
 

Наистина имат сайт
http://www.xado.ru/
http://www.cosmetica...u/prisadki.html

вкл. и на български ...
http://www.xado.unacs.bg/
http://www.xadobg.com/news.htm
http://www.xadobg.com/questions.htm
Попрочетох набързо и ми стана ясно, че:
- слага се на НОВ двигател - ставал по-по-най ... !
- слага се на СТАР двигател - компресията от 4-6 може да стане 10-12 ...!
- НАМАЛЯВА до 30% разхода ... :angry:
- няма нужда да купувам скъпи масла, зсщото "видът и качеството на маслото нямат съществено значение ,тъй като маслото престава да изпълнява ролята на смазка и служи като “течност” която способства за равномерното разпределение на топлината между детайлите на двигателя."

Спрях да чета ... от магазин за авточасти вече ще си купувам само крушки,
защото "хадо"-то само там не помага ... :flag:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 28 януари 2007 - 08:59

[/quote]Колко масло ти се горяло преди ремонта?
И как за ден-два разбра че не ти се губи масло ? :25:

И понеже и на мен предстои отваряне на двигателя - какво беше при теб състоянието на клапаните и леглата, биелни/основни лагери, семеринги и т.н.?
На колко км ти е мотора и каква беше компресията преди смяната на сегментите?
:angry:
 
[/quote]

от тогава имам 1500км-трябваше да съм долял 1,5 л масло.Ама то си стои :angry: вече не цапа свещи,не гасне по 6 пъти докато загрее и не харчи 20 на сто бензин.има много повече мощност в ниските. :flag: компресията ми беше около 13 преди ремонта,след това не съм мерил.клапаните ли минах на ръка,но нямаше криви,изгорели,и тн.биелни лагери смених защото бяха изминали около 90% от живота си.гумички задължително,а маслообиращите сегменти не че не стърчаха а дори бяха по-навътре от буталото. :25: семеринги не съм сменял-не течаха :25:
Отговори

lans снимка lans 29 януари 2007 - 13:17

Без да се обиждаш, разбирам че мнението ти е негативно, затова и написах ,че темата за добавките е спорна и безкрайна. Имам двама приятели ,които бяха против и след време си сложиха от въпросната добавка. Единият кара Mazda, другия WV ,съвсем различни автомобили .Резултата е - при WVто намаля с 1л разхода ,а и шумът в колата. При Mazdata,на 5 години 90хил.км., почти нямаше ефект,но и отрицателен също. За автомобили над 200хил. (според мен!!!) е много добро решение. Останалото го пише в сайта на производителя.

ПС. Може да провериш в студентски град, зад МГУто има сервиз,кадето подготвят коли за ралита и състезания, тунинги и т.н. Всички състезатели слагат от добавките. Казаното за намаляване на луфтовете, триенето наистина са верни, въпреки да има и малка доза преувеличаване. :)
Всеки сам си преценява и решава как му е по-лесно.Дали да ремонтира или да сипва добавки ,или и двете.
Отговори

Skip снимка Skip 29 януари 2007 - 13:37

lans, на Jan 29 2007, 01:17 PM, каза:

Без да се обиждаш, ...
 

Няма защо да се обиждам. :25:
След като сложиш на твоя двигател и споделиш резултата (икономически и технически), ще ти повярвам.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 29 януари 2007 - 13:55

lans, на Jan 29 2007, 02:17 PM, каза:

Без да се обиждаш, разбирам че мнението ти е негативно, затова и написах ,че темата за добавките е спорна и безкрайна. Имам двама приятели ,които бяха против и след време си сложиха от въпросната добавка. Единият кара Mazda, другия WV ,съвсем различни автомобили .Резултата е - при WVто намаля с 1л разхода ,а и шумът в колата. При Mazdata,на 5 години 90хил.км., почти нямаше ефект,но и отрицателен също. За автомобили над 200хил. (според мен!!!) е много добро решение. Останалото го пише в сайта на производителя.

ПС. Може да провериш в студентски град, зад МГУто има сервиз,кадето подготвят коли за ралита и състезания, тунинги и т.н. Всички състезатели слагат от добавките. Казаното за намаляване на луфтовете, триенето наистина са верни, въпреки да има и малка доза преувеличаване. :)
Всеки сам си преценява и решава как му е по-лесно.Дали да ремонтира или да сипва добавки ,или и двете.
 


И аз нямаше да се обидя, ако продавача ми беше казал, че ми дава кола с добавка в маслото! Само да беше казал! :25:

Аз също имам позитивни наблюдения от някои добавки, но винаги след добавка двигателя ГРОХВА, и ремонта става много скъп тогава! :25:
Отговори

lans снимка lans 29 януари 2007 - 14:19

Моята идея: Карам кола на 15 години и 200хил.км ,ами ако добавката ще я накара да ми хар4и по-малко и да работи по-добре следващите 50хил.км. - това е! После тази кола ще е за скраб, няма да се женя за нея.Или ще изгние,което е много по-скъпо(личен опит с Корсата на жената), или нещо друго. Няма вечни неща,а най-не обичам да ме надживяват вещите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg