Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Подгряващи свещи от магазин олимпия

krasi73 снимка krasi73 08 декември 2012 - 16:33

Здравейте колеги,днес отидох в магазин олимпия да питам за подгряващи свещи след като ми казаха цени за бош и беру ги попитах за по евтини защото 2 години карам със искра и никога не съм въртял два пъти винаги е палила от раз и на -20 миналата зима .Продавача беше нещо изнервен каза някакъв номер на помощника и ми каза италиански са по 9 лева броя попитах дали имат шампион каза че имат на 13лева но не е убеден че са по добри от италианските.Започнах да се чудя дали да ги взимам и продавача ядосано каза ,че така губя тяхного време да решавам по бързо и тъй като много пъти съм взимал части от тях и исъм бил доволен взех италианските.Половин час след това свещите бяха сложени запалих колата и след 5 секунди нещо почна да препуква веднага угасих колата и резултата: и четирите свещи цъфнали липсват парчета а едната така е цъфнала не може да излезне развивам я но не ще:та за това колеги които пазаруват от този магазин не купувайте от италианските свещи ще останете без коли.
В понеделник ще им ги занеса да видят какво продават и ако са ми повредили мотора парчетата които са изпаднали в цилиндрите ще заведа дело но незнам дали ще има успех ще помоля колеги които са по запознати с тия работи за някакъв съвет.
Ще помоля и колеги които са запознати повече с двигателите да кажат:
Дали ще има поражения по буталата?
Как да изкарам едната свещ?
Ще се сваля ли главата?и т.н.
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 08 декември 2012 - 17:30

В Шумен също има Олимпия, и тук продавачите са груби и казват че им губя времето, като пазаря от тях, и затова от поне 3 години нищо не съм купувал, защото освен че обиждат клиентите, те продават скъпи ментета, и ние оставаме с впечатление, че частите са оригинални.
Не купувайте от Олимпия, има и други и по добри магазини.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 08 декември 2012 - 17:52

В кой от магазините става това колега, аз от близо 15 години от тях пазарувам и не е имало такъв случай да е нещо което се прецакало или да ми казват да мисля по бързо. Досега каквото съм купил не съм повторил освен за консумативи. Да стане такова пръсване със свещи ми е доста странно пък, ако ще да са най големите ментета. Пазарувам от магазина на семинарията предимно и от другия съм пазарувал отдавна тъй като не е имало часта в Лозенец или ми е било по близо в момента, но такова отношение никога не съм имал и съм далеч от мисълта да съм им адвокат. До свещите как да се извадят трябва майстор да види и да каже, ако е паднало нещо вътре само сваляне на главата или да се молиш за късмет да го изхвърли през изпускателния колектор. Пък постни снимка да се види за какво става въпрос. А до колегата по горе хората ти казват кое какво е и не може ГМ част да ти дадат менте най малкото си личи оригиналното и си има щемпел.
Отговори

krasi73 снимка krasi73 08 декември 2012 - 17:57

Аз до сега си мислех че по евтините свещи имат по малък живот но такова чудо да цъфнат на петата секунда не съм чувал а днес видях.в понеделник ще търся маистор да видим какво ще каже ,но преди това искам да чуя вашите мнения.Благодаря ви!
Отговори

reload снимка reload 08 декември 2012 - 17:59

Напиши номера и марката на свещите.
Мнението беше редактирано от reload: 08 декември 2012 - 18:39
Отговори

krasi73 снимка krasi73 08 декември 2012 - 18:05

 swetla777, на 08 декември 2012 - 17:52, каза:

В кой от магазините става това колега, аз от близо 15 години от тях пазарувам и не е имало такъв случай да е нещо което се прецакало или да ми казват да мисля по бързо. Досега каквото съм купил не съм повторил освен за консумативи. Да стане такова пръсване със свещи ми е доста странно пък, ако ще да са най големите ментета. Пазарувам от магазина на семинарията предимно и от другия съм пазарувал отдавна тъй като не е имало часта в Лозенец или ми е било по близо в момента, но такова отношение никога не съм имал и съм далеч от мисълта да съм им адвокат. До свещите как да се извадят трябва майстор да види и да каже, ако е паднало нещо вътре само сваляне на главата или да се молиш за късмет да го изхвърли през изпускателния колектор. Пък постни снимка да се види за какво става въпрос. А до колегата по горе хората ти казват кое какво е и не може ГМ част да ти дадат менте най малкото си личи оригиналното и си има щемпел.

Здравей колега става въпрос за магазина на ул.козлодуй.ще се опитам да кача снимки утре.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 09 декември 2012 - 09:39

Кофти, но да станат така да няма и друга причина, а какво е паднало вътре в цилиндъра. Можеш да махнеш дюзата на съответния цилиндър и да светнеш с фенерче например и каквото е паднало да го извадиш с телескопичен магнит. Щом толкова бързо са си проявили проблема взимате една свещ в олимпия и правите на място на акумулатор експеримент, ако е в свеща проблема би трябвало да цъфне. Поствам ти снимки на свещи с проблеми и срещу всяка снимка е описан евентуалния проблем инфото е от косер и би било добре да се включат и профита от форума по дизела защото случая ти е интересен.
http://www.kosser.ne...revniSvesti.php
Отговори

krasi73 снимка krasi73 09 декември 2012 - 10:23

 swetla777, на 09 декември 2012 - 09:39, каза:

Кофти, но да станат така да няма и друга причина, а какво е паднало вътре в цилиндъра. Можеш да махнеш дюзата на съответния цилиндър и да светнеш с фенерче например и каквото е паднало да го извадиш с телескопичен магнит. Щом толкова бързо са си проявили проблема взимате една свещ в олимпия и правите на място на акумулатор експеримент, ако е в свеща проблема би трябвало да цъфне. Поствам ти снимки на свещи с проблеми и срещу всяка снимка е описан евентуалния проблем инфото е от косер и би било добре да се включат и профита от форума по дизела защото случая ти е интересен.
http://www.kosser.ne...revniSvesti.php

Друга причина незнам да има преди да ги сложа бях нминал около 60 км. по софия че имах работа оставих я да изтине половинчас иги сложих.А вътре мисля че е попаднало парче защото върховете на двете ги няма една неможе да излезне имам чуството че е издула точно преди резбата развива се но не излиза мисля да я режа и да я изкарам на парчета.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 декември 2012 - 11:05

 krasi73, на 08 декември 2012 - 16:33, каза:



Най-добре свали главата и огледай добре нещата. Дано няма поражения. И следващият път дай малко повече парички и си вземи хубави свещи.
Отговори

Globe снимка Globe 09 декември 2012 - 11:21

само не разбирам какво е виновен магазина че си решил да си купиш евтина стока със неясен пройзход и съдържание.. не ги пройзвеждат те.. Не знам защо въобще ги внасят такива. сега се замисли защо оригиналните струват х5-6 ,а алтернативните който държат стандарт са х2-3. Лошото е че дефектна стока може да се срещне и при по-висок клас пройзводители. За съжаление караш дизел където компресията е доста ключов фактор.. Сега навий 4 здрави свещи запали и виж как работи.. ,ако прекъсва клати и т.н -> сваляш главата и гледаш какво е станало ,ако няма проблем караш.. и се молиш да не е надрала цилиндъра т.е 1 идея по-малка компресия за сметка на харча на масло
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 09 декември 2012 - 11:37

А бе, да не са объркали свещите нещо !?? Смисъл.. да не са за 12V или нещо друго такова.. тва е бахти и прецедента - заклеам се! :confused:

п.п. И като взимаме евтин консуматив, спокойно да очакваме да ни гръмне двигателя, така ли да разбирам !? Пха, ми нека заедно с касовата бележка върви и лист с възможните повреди от използването на въпросния консуматив!
Отговори

Globe снимка Globe 09 декември 2012 - 12:41

в повечето случай дори и да има гаранция важи само ако частта е монтирана във сервиз (лицензиран) не оторизиран но просто истински сервиз ,но пред блока няма как да ти признаят гаранция за съжаление
Отговори

demon_2 снимка demon_2 10 декември 2012 - 20:47

Колега, дано нямаш поражения по двигателя, но независимо че частта е евтина не трябва толкова бързо да се счупи. Магазина трябва най-малкото да ти ги смени с читави и да си отправи рекламация към производителя или вносителя. Нали ние имаме най-малка вина, че предлагат боклуци на пазара. Отиди при тях и си поговори нормално, те все пак са хора и трябва да проявят разбиране. А за изваждането са те посъветвали - при майстор.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 10 декември 2012 - 20:50

със сигурност ще ги сменят или върнат парите
Отговори

krasi73 снимка krasi73 11 декември 2012 - 08:12

 demon_2, на 10 декември 2012 - 20:47, каза:

Колега, дано нямаш поражения по двигателя, но независимо че частта е евтина не трябва толкова бързо да се счупи. Магазина трябва най-малкото да ти ги смени с читави и да си отправи рекламация към производителя или вносителя. Нали ние имаме най-малка вина, че предлагат боклуци на пазара. Отиди при тях и си поговори нормално, те все пак са хора и трябва да проявят разбиране. А за изваждането са те посъветвали - при майстор.

Вчера ходих да върна свещите продавача почна да ми обяснява че релето за подгрева не ми изключва и каквито и свещи да сложа пак така ще станат.Опитах се да му обясня че това стана 5 сек. след запалване и вместо да се замисли дали пък не от свещите той си повтаря едно и също и продължаваше да ме обвинява
след 5 мин. спорове ми върнаха парите и се върнах при колата майстора беше извадил свеща имаше и счупена кобилица и още нещо друго смени ги сложи нови свещи колата запали работи нормално но има някакво чукане при високи обороти се чува повече и колата няма мощност майстора каза че може да е клапан или бренер но трябва да се отваря главата като я отвори ще пиша какво точно е било
.Ще помоля ако има колеги които са си купили от същите свещи да пишат при тях дали е станало нещо.
Отговори

reload снимка reload 11 декември 2012 - 11:33

E, това вече наглост и арогантност и си заслужава да си понесе отговорността и подследствията този наглец! Първо качи тук какво е написано на свещите, че да може да се види какво точно са ти продали. По снимките не се разбира нищо, но съм убеден, че са били различни от тези които са за твоя ДВГ. След това с касовия бон отиваш в Комисията за защита на потребителите. Там процедурата е следната - дават ти една форма в, която описваш всичко, което си написал и горе плюс претенциите за нанесени обиди и материални щети от некадърно и безотговорно отношение. С този документ отиваш в магазина и им казваш да ти го заведат в книгата за оплакване. Последствията за магазина са - пълна данъчна проверка, работни договори, произход стока и всичко, което може да се сети човек! КЗП просто има начин да ги принуди да ти платят ремонта! Пробвано е от мен и работи, не се отказвай и ти!
Отговори

lupo13 снимка lupo13 12 декември 2012 - 11:02

 reload, на 11 декември 2012 - 11:33, каза:

E, това вече наглост и арогантност и си заслужава да си понесе отговорността и подследствията този наглец! Първо качи тук какво е написано на свещите, че да може да се види какво точно са ти продали. По снимките не се разбира нищо, но съм убеден, че са били различни от тези които са за твоя ДВГ. След това с касовия бон отиваш в Комисията за защита на потребителите. Там процедурата е следната - дават ти една форма в, която описваш всичко, което си написал и горе плюс претенциите за нанесени обиди и материални щети от некадърно и безотговорно отношение. С този документ отиваш в магазина и им казваш да ти го заведат в книгата за оплакване. Последствията за магазина са - пълна данъчна проверка, работни договори, произход стока и всичко, което може да се сети човек! КЗП просто има начин да ги принуди да ти платят ремонта! Пробвано е от мен и работи, не се отказвай и ти!

колега стига сте писали глупости .... първо .... че в магазина на Козлодуй са малко "дръпнати" продавачите е ясно ,но никъде не видях момчето да казва че са се държали "нагло и арогантно" , второ... предложени са му варианти и момчето е избрало евтин вариант, който се оказва че е боклук и единственото което могат да направят хората в магазина е да му заменят стоката .... и то мисля по тяхно желание а не задължително. А колкото до КЗП .... колега определено нещата не стоят така както си ги описал ти ако при тебе е имало подобен а не аналогичен случай може и да е имало ефект .. но силно ме съмнява да се размърдат точно за такъв проблем. А отделно пък самата фирма Олимпия може да заведе насрещно дело за лъжа и клевета .... защо реши че са некадърни и са обиждали.
P.P. за колегата който каза че имало и Олимпия във Шумен ..... това е просто съвпадение на имената колега.
Отговори

reload снимка reload 12 декември 2012 - 12:18

 krasi73, на 11 декември 2012 - 08:12, каза:

...и вместо да се замисли дали пък не от свещите той си повтаря едно и също и продължаваше да ме обвинява
след 5 мин. спорове ми върнаха парите и се върнах при колата майстора беше извадил свеща имаше и счупена кобилица и още нещо друго смени ги сложи нови свещи колата запали работи нормално

Колега, ти пък какви глупости говориш..! Не виждаш ли, че този продавач е набутал на човека други свещи и то предполагам не от незнание, а единствено с цел да му вземе 36 лева! Няма нищо общо дали е евтино или скъпо едно нещо, а това, че умишлено е подведен човека за свещите, че са за него и така си е повредил колата! Аз дори си мисля, че вече не е нужна КЗП, защото не вярвам някой да рискува да си купи нещо "евтино" от този магазин!
Отговори

donal снимка donal 12 декември 2012 - 14:28

Не че съм голям фен на Олимпия, но никога не съм имал дори и минимален проблем с тях.

А искам да питам колегата reload, дали някога е пазарувал от там и дали въобще е в час за тях. Много е грозно да адвокатстваш на едната страна без да знаеш другата.
Мнението беше редактирано от donal: 12 декември 2012 - 14:31
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg