Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Car Audio

Grundig CAR 200

Гостintenzive_* 06 март 2013 - 10:48

Здравейте!
Въпросното радио работеше идеално до преди няколко дена когато една сутрин просто не тръгна. Принципно си имаше проблем между панела и хардуера( лентовода), но го бях позакърпил. Вчера го смъкнах и си го направих пак, но след като го върнах обратно- греда. Започва да си мига security диода, но след като го включа вместо на дисплея да ми излезе SAFE и да си въведа кода там както си му е процедурата просто ми изчезва датата от дисплея и остава черно докато не го изключа. Друго интересно, е че като въртя потенциометъра както е включено радиото без нищо на дисплея се чуват там разните му смущения при усилване и намаляване, но звук не. Какво ли не натисках по радиото, махах акумулатори, бушони и така нататък и нищо... давайте идеи, че голяма трагедия в корсата без музика, а не ми се развалят заводските неща.
Мнението беше редактирано от intenzive: 08 март 2013 - 10:26
Отговори

CH_M снимка CH_M 06 март 2013 - 11:04

Провери си добре ли е "набита" трисекционната букса отзад на радиото.
Огледай и букста на дъното за лентовия кабел на панела да не е пооткъртена и да виси във въздуха някой от пиновете.
Отговори

Гостintenzive_* 06 март 2013 - 11:49

Сега презапойх пиновете и на панела и на дъното, проверих ги с мултицета, всичко изглежда ок. Отивам да пробрам да видим какво ще се случи :)
Мнението беше редактирано от intenzive: 08 март 2013 - 10:23
Отговори

Гостintenzive_* 06 март 2013 - 12:32

Греда... същата работа. Дори да предположи, че само не отива информация към дисплея, то би трябвало при натискането на AS и включване на радиото да се чуе онзи сигнал и да иска въвеждане на код, но не. Няма звук... нищо. Май ще се търси друго такова и евентуално да му преместя само EEPROM-а от моето, за да си е отключено или не знам. Да се е чувало някъде из форума за нещо тънканажно :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg